Tavsiye Edeceğiniz Video Converter Programı Var Mı?

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar hızlı çeviri yapabilecek video converter programı arıyorum. Kullandığınız memnun kaldığınız program var mı acaba?

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
total video converter kullanıyorum hızlı ve kullanışlı bence

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Freemake Video Converter

tamamen bedava aynı zamanda videoda kesebilirsin framework 4 yükletiyor kurarken kaliteli bir program Free Video Converter | Freeware to convert video, burn DVD, upload to YouTube

This is Freeware

Freemake.com offers absolutely free programs which have been developed as alternatives to paid ones. Make sure that our free video converter is freeware in the truest sense of the word.
Intro video:

Screenshots:

input_.png
Numerous Input Formats

Import videos from video cams (avi, mpg, tod, mov, dv, rm), mobile phones (3gp, 3g2, 3gp2), Internet (flv, swf, mp4) & PC (wmv, mkv, qt, ts, mts). Add music, DVD and photos. View all supported formats

foriP_.png
Conversion to iPod, iPhone, iPad, PSP, Xbox, Blackberry

Get videos already prepared for your favourite multimedia devices. Simultaneously convert several videos using one and the same preset.
toavi_.png
Conversion to AVI, WMV, MP4, 3GP, DVD, MP3

Convert videos to the most popular video formats. Rip DVD (unprotected only). Еxtract audio from video clips & DVD. Convert audio files of different formats to MP3 with our free video converter.

youtube_.png
YouTube Publishing

Upload videos, photo slideshows, music to YouTube. Upload AVI, WMV, MP4, 3GP, JPG, BMP, GIF, MP3 to YouTube. The program will help you cut videos (if required) into 15-minute parts and insert them into one YouTube playlist.
dvd_.png
DVD Burning

Burn up to 20 hours of your favorite movies to a standard DVD disc. Apply different DVD menu types. Enjoy high-quality playback on your DVD Player.
photo_.png
Photo Slideshow Creation

Create your own photo slideshows with background music. Upload your slideshows to YouTube.

edit_.png
Video Editing

Cut unwanted parts from video files. Flip or rotate video. Join several videos into one file to get a full-length film.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Total video yu önermem. Çünkü yükleyince total video player mı ne yüklüyor bütün videoları ona çeviriyor uyuz oluyorum :mad: Sırf onun için yüklemiyorum. Ayrıca ne çevirmek istediğini yazarsan daha iyi yardımcı oluruz. Mesela İmtoo yu öneririm :) Sade kullanımı kolay.

ImTOO_AVI_MPEG_Converter_21667.gif

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Format factory tavsiye ederim. Hızlı ve kullanışlıdır.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Facebook'a video paylaşıyorum. Elimde Ts formatında videolar mevcut bunları mp4 e çevirip upload ediyorum.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Ts uzantılı dediğin benim bildiğim playstationun oynattığı videolar. Mpeg2-Ts olması lazım. Verdiğim program bunu destekliyor emin olabilirsin :) Aşağıdaki resimde de görülüyor zaten ayrıca 100 ü geçik format destekliyor. İstersen videoyu resime bile çevir :)
imtoo.jpg

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Önerdiğiniz programları deneyeceğim :)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
imtoo mpeg converter veya xilioft video converer işini görecektir :)