Taşınabilir Harddiskteki Virüs

gorko

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bir kaç gün önce benim Hdd ye solucan tipinde bir virüs bulaşmış gizli klasörü göster dediğimde virüsü görebiliyorum fakat bir çok program denememe rağmen virüsü buluyo fakat büyük ihtimal bu virüs kendini salt olarak yazdırdıgı için silenemiyor.Bu virüs bana format attırdı bende formattan sora hemen deep freez yükleyip virüsü silmeye uğraşıyorum ama olmuyo bir el atında şu virüsü silelim.
41241.png
41241.png

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Ca antivirus 2010 triali indir kur güncele tarat sıkıntın kalmaz bende de win32 sality virüsü ve sendeki virusten vardı ca sayesinde kurtuldum kolay gelsin.

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
madem gizli dosyaları gösterince silebilion
cmd aç. HDD'ye geç
attrib komutuyla dosyanın niteliklerini değiştir.
del komutuyla sil gitsin :D

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
malwarebytes.org sitesindeki free uygulamayı çekip temizleyebilirsin ayrıca antivirüslerin içinde şuan en iyisi microsoft antivirus hem free hem cok başarılı tavsiye ederim

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cmd vs hiç uğraşma mevcut anti virüsünü kaldır. kaspersky 6.0 ı indir güncellemelerini al full tarama yap (pc de hddler dahil)
deneme sürümü de olsa en azından 1 ay kullanırsın.

gorko

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Dediklerinizi bi deniyim

Reaksiyon puanı
188
taşınabilir HDD nin içine autorun.inf diye klasör aç. bir daha kendini yazamaz. ek virüslü dosyaları atar belki ama autorun.inf'i atamayacağından virüs başlayamaz.