Tasarım programlari için max 10k leptop

Bu konuyu okuyanlar

Berkenes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, bütçem max 10k
İstedigim başlica özellikler 16gb ram 512gb ssd ve i7 olması bu özelliklerde max 10k civarında hangi leptopları önerirsiniz 10.nesil veya 9.nesil bakıyorum mimarlık için

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,733
Bu cihazı öneririm:

Ryzen 4800H'lı cihazları da bekleyebilirsiniz.
Monster almak mantıklı olacaktır, çünkü diğer markalara göre çok daha iyi bir hizmet ve servis anlayışı vardır, ayrıca ömür boyu bakım garantisi de mevcuttur.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Öncelikle birşey önermeden önce, hangi tasarım programı ?
Tasarım programları ve gereksinimleri farklıdır.

Düzgün tavsiye için, düzgün gereksinim bilgisi gerekli :)

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Öncelikle birşey önermeden önce, hangi tasarım programı ?
Tasarım programları ve gereksinimleri farklıdır.

Düzgün tavsiye için, düzgün gereksinim bilgisi gerekli :)
10K bütçeye alınıcak makine çoğu tasarım programlarını rahatlıkla kaldırır zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

mobil işlemcilerde bana sorarsan inteli tercih ederim mobil tarafında intel ryzene göre 1 tık daha önde monster abra serisi ve tulpar serisi seni hayli hayli işini görücektir ben Abra A7 V12.1.5 kullanıyorum çoğu tasarım programlarını sorunsuz çalıştırıyorum

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Yazılım var yazılım var arkadaşım. Örnek verecek olursak; Bir cad cam yazılımı içine koyabildiğin ram kadar part data açmayı destekler, işlemci yetmediğinde gpu'dan faydalanır. İçerisine konulacak ecc 64 / 128 gb ram'i geçtim, bir quadro grafik kartı senin 10k bütçeni siler süpürür.

Neyse tasarımcısınız sanırım, tavsiyeyi siz verin arkadaşa.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Yazılım var yazılım var arkadaşım. Örnek verecek olursak; Bir cad cam yazılımı içine koyabildiğin ram kadar part data açmayı destekler, işlemci yetmediğinde gpu'dan faydalanır. İçerisine konulacak ecc 64 / 128 gb ram'i geçtim, bir quadro grafik kartı senin 10k bütçeni siler süpürür.

dedğiniz doğru buna lafım yok ama benim demeye çalıştığım şey sağlam bir işlemci sağlam bir grafik kartı 16 rem hayli hayli götürücek arkadaşı benim demeye çalıştığım şey bu size benim şuan kullandığım makinede 10. i5 var 16 rem le 4-5 programı aynı anda kullanabiliyorum bir sorun yaşamıyorum sizde dediğinizde haklısınız.

Berkenes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
R

Revit sketchup archicad lumion 3dsmax autocad

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
4 - 5 programınız ve içeriğindeki kapsam demekki yetiyormuş size.

1080, 32 ram, I9 ile ben bir VR çalışması açamıyorum mesela. O yüzden buradaki asıl soru, hangi tasarım yazılımı ? ve Ne düzeyde kullanılacağıdır. Yazılımdan yazılıma gereksinim değişiyor akabinde kullanacak kişinin işi icra edeceği düzeye göre de.

Photoshopta bir tasarım yazılımı ama gidip te başkasıyla kıyaslamak çok mantıklı olmaz. Neyse. İyi forumlar.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Merhabalar, bütçem max 10k
İstedigim başlica özellikler 16gb ram 512gb ssd ve i7 olması bu özelliklerde max 10k civarında hangi leptopları önerirsiniz 10.nesil veya 9.nesil bakıyorum mimarlık için
Macbook air full donanim versiyonunu alabilirsin

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Aşağıdaki ürün bütçenize uygun.
Bu ürün ise oldukça güçlü bir işlemci olan R7 4800H işlemciye sahip. Ayrıca 17,3 inçlik 144 Hz bir ekranı var. Ekran kartı olan RX5500M ise, GTX1650Tİ ile GTX1660Tİ arasında bir performans sağlıyor. Ancak 358 TL daha vermelisiniz.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
AutoCAD 2021
  • Operating System: 64-bit OS
  • Processor: 2.5 GHz (3+ GHz recommended)
  • Memory: 8 GB (16GB recommended)
  • Disk space: 7.0 GB
  • Display: 1920 x 1080 resolution with True Color
Autodesk
  • Windows® 8 or Windows® 7 64-bit Professional operating system
  • 64-bit Intel or AMD multi-core processor
  • 4 GB RAM minimum (8 GB recommended)
  • 4.5 GB free disk space for installation
Recommended hardware for Archicad
  • Processor: 64-bit processor with four or more cores
  • RAM: 16 GB or more is recommended; for complex, detailed models 32 GB or more may be required
  • Hard disk: installing Archicad on a SSD (or Fusion) drive is recommended; 5 GB free disk space is required for the installation, 10 GB or more is required per active project

Recommended hardware for Sketch upçuğun
  • 2+ GHz processor
  • 8+ GB RAM
  • 700MB of available hard-disk space
Bunu kpyalaması zor geldi. Revit içinde linkten gerekli donanım gereksinimlerine kendin bakıver :)

Dostum kullanmayı planladığın yazılımların tavsiye edilen donanım özellikleri yukarıdadır. Daha detaylı değerlendirmek için bu ürünleri pazarlayan firmaların sitelerine girip detay öğrenebilirsin. Mesela neden ecc ram kullanılmalı ? Yada ekran kartı oyuncu kartı yerine neden quadro kullanılmalı ? gibi gibi. Mesela detay var hepsinde. OpenGL olsun diyor özellikle gibi gibi.

Yukarıya bakarak en ölü 16 gb ram, 64 bit işletim sistemin olacak. Tek veya Multi Thread kısmı için yukarıda bazılarında yazıyor bazıları için sitelerine dediğim gibi girip bak ona göre işlemci seç.

Bu linkte Archicad için tavsiye edilen ürünleri göreceksin;

Aşağıdaki linke de tıklayıp açılır menüden autocad veya revit seçip tavsiye ediyor olduğu gpu göreceksin;

Ve evet genelde bunlar iş istasyonu tavsiye eder. Oyuncu bilgisayarları da aynı işi görür. Lakin biri zulüm çektirerek saatler alarak, öteki bunun 4/1'i.
İkinci el iş istasyonu da bakabilirsin 7 - 10in arası.