Tarihten Teknolojik Gaflar ...

Bu konuyu okuyanlar

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
640 KB Bellek herkes için yeterli olacaktır (Bill Gates) Bu söz sdn ana sayfada günün sözü olarak çıkıyor.

Telefonun ciddi bir haberleşme aracı olarak kullanılmasına engel olacak birçok eksiklikler var. Alet bizim açımızdan hiçbir değer ifade etmiyor. (Western Union Şirketi - 1976)

Radyo denen cihazın geleceği yok. (İskoçyalı bir Fizikçi)

Havadan daha ağır bir nesnenin uçması mümkün değildir. (Lord Kelvin - 1985)

Uçaklar ilginç oyuncaklar fakat askeri açıdan bir değer taşımazlar. (Ferdinand Foch - 1899)

Radyo denen müzik kutusunun hiçbir ticari değeri olamaz. Düşünsenize, kendisine gönderilmemiş bir mesajı almak için kim para verir? (David Sarnoff - 1920)

Televizyon en geç altı ay içinde piyasadan silinecektir. İnsanlar her akşam siyah bir kutuya bakmak istemez. (Daryik Zanuck - Twenty Century Fox Başkanı - 1944)

Dünya piyasası, 5 bilgisayardan fazlasını kaldıramaz. (IBM Başkanı Thomas Watson - 1943)

Bilgisayarlar gelecekte belki sadece 1,5 ton ağırlığında olacaklar! (Popular Mechanics Dergisi - 1949)

Sesli film gerçekten ilginç bir keşif ama ben bu modanın kısa süreceğine inanıyorum. Bir kez, herşeyden önce ses ve hareketin mutlak eşleştirilmesi hiçbirzaman mümkün olamayacaktır. Bir de unutmayalım, sinema tiyatro olamaz ve olmamalıdır. (Lumiere Kardeşler - 1928)

Şimdiye kadar icat edilebilecek her şey icat edilmiştir. (Charles Duell A.B.D. patent dairesi yetkilisi - 1899)

Atlar her zaman kullanılacaktır. Otomobil ise ancak geçici bir moda olabilir. (Henry Ford’un kredi talebi üzerine otomotiv sektörünün geleceği konusunda ekspertiz veren bir banka müdürü - 1903)

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Süper bastan sona okudum..

Bilgisayarlar gelecekte belki sadece 1,5 ton ağırlığında olacaklar! (Popular Mechanics Dergisi - 1949) Muahahaha :D

Arsivimde..

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Çok güzel olmuş da mesajı azcık gözden geçirsen daha güzel olucek.

unmedico

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Televizyon en geç altı ay içinde piyasadan silinecektir. İnsanlar her akşam siyah bir kutuya bakmak istemez. (Daryik Zanuck - Twenty Century Fox Başkanı - 1944)

ÇOK HAKLI

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Şimdiye kadar icat edilebilecek her şey icat edilmiştir. (Charles Duell A.B.D. patent dairesi yetkilisi - 1899)
:D

Bunu Biliyodum :D

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Dünya piyasası, 5 bilgisayardan fazlasını kaldıramaz. (IBM Başkanı Thomas Watson - 1943)

bu zaman pcler bir oda büyüklüğündeydi.

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12

bu zaman pcler bir oda büyüklüğündeydi.

sözde piyasa dediği için senin kastetdiğin anlamdam farklı bir anlamda demiş bence.