Taraf Genelkurmaya'a Kafa Tutuyor

?Handsome?

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İstediğiniz zaman HESAPLAŞMAYA HAZIRIZ

Taraf gazetesi ve Genelkurmay arasındaki gerginlik tırmanıyor. Genelkurmay Başkanlığı, bazı gizli belge ve bilgileri yayınlayan Taraf gazetesini mahkemeye vermiş ve yaptığı açıklama ile Taraf gazetesini 'Orduyu yıpratmaya çalışmakla' suçlamıştı.

TARAF'TAN 'HODRİ MEYDAN'
Genelkurmay Başkanlığı'nın Taraf gazetesi ile ilgili açıklamalarına gazeteden bugün cevap geldi. Türk basınında daha önce örneğine rastlanmayan bu restleşmenin sonunun nereye varacağı bilinmiyor ancak, Taraf'ın Genelkurmay ve askerle ilgili yayınlarına devam edeceği yapılan açıklamadan anlaşılıyor.

İşte Taraf'ın Genelkurmay'a verdiği sert cevap:

Bir kere şu "menfur saldırı' türünden açıklamalar yapmaktan vazgeçin. Ortada saldırı yok ki, "menfuru" olsun. Sadece eleştiriliyorsunuz. Bu ülkede eleştirilmeye alışık olmadığından eleştiriyi 'saldırı' sanıyorsunuz. Her kurum halka hesap vermek zorundadır. Hiçbir kurumun "Ben halka hesap vermem" deme lüksü yoktur.

Sizin de yok. Hata yaptığınızda eleştirilecek ve halkımıza hesap vereceksiniz. Dağlıca'da neden o kadar çok askeri hata yapıldığını, neden o kadar çok çocuğun öldüğünü halkımıza anlatmak zorundasınız.
Lâhika konusuna gelince...
Önce "Kornuta Katı tarafından onaylanmış böyle bir resmi evrak veya plan kayıtlarda yoktur," dediniz, şimdi de "Plan yoktur" diyorsunuz. Bizce, yine yanılıyorsunuz.

O belge var. Genelkurmay çıkışlı CD'ler bu gazetenin arşivindeduruyor.
İstediğiniz zaman, istediğiniz mahkemede hesaplaşmaya hazırız.
Biz belgesi olmayan haber yayınlamayız. Bizim mesleki geçmişimizde yalanın izi yok. Siz de kendi mesleğinize yalanın lekesini düşürmeyin.

http://www.ensonhaber.com/Gundem/137756/Taraf-GENELKURMAYA-KAFA-TUTUYOR.html

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
yeniçeri zihniyetinin artık yokolması şart...

weak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında Taraf gazetesi bir yönden haklı Her kurum halka hesap vermek zorundadır. Hiçbir kurumun "Ben halka hesap vermem" deme lüksü yoktur.TSK bir istisna değildir olmamalıdır.
Ve Gazete ninde TSK ya ait belgeleri edinme ,bulundurma ve kamoyuna açıklama lüksü yoktur.

kuruwa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
peki akp ne zaman halka hesap verecek bunu ne zamana olcak acaba esnaflardan kapatan kapatana kapanan esnafla vergi alımı azalınca yine vuracaklar yükü halkın üstüne akp de hesap verecek ama ne zamana ben baktıkca bu zihniyetlerle zor körü körüne peşlerinden gidenleri görünce

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
kuruwa dedi ki:
peki akp ne zaman halka hesap verecek bunu ne zamana olcak acaba esnaflardan kapatan kapatana kapanan esnafla vergi alımı azalınca yine vuracaklar yükü halkın üstüne akp de hesap verecek ama ne zamana ben baktıkca bu zihniyetlerle zor körü körüne peşlerinden gidenleri görünce
seçim günü hesap günüdür.... Alternetif olsun yeterki ama ne yazikki şimdilik gözükmüyor sorunda bu alternetifi olabilecek bir güç insanlar Akp ile idare edilmeye mecbur bırakılıyor nekadar kısır bir ortamdayız darbeden medet umacak kadar .....

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Evet seçimde hesabını vermiş olacak, ancak lafın Genelkurmay'dan AKP'ye gelmesi her zamanki gibi şaşırtıcı ve herzaman şaşırtıcı olması ayrıca şaşırtıcı. Konu Genelkurmaydır, onlar da seçimle gitmiyorlar göreve. Dolayısıyla meclis de dahil kimse hesap soramıyor. Örneğin geçenlerde bir arkadaşımızın abisi vurularak öldürüldü, raporuna "eğitim zayiatı" yazıldı, hiç kimse "nedir ne oluyor" diye soramadı. Keza Aselsan intiharları..

Partiler en kötü ihtimalle seçimlerde derslerini alırlar. Ya Genelkurmay?

sanane72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dayan TARAF gazetesi !!! Arkandayım... Yaptığın işi sonuna kadar destekliyorum. Haklı eleştiriyi saldırı zannedenler, saldırı olsa ne diyecekler acaba? Askerde bir kısmına şahit olduğum yolsuzluk örtbaslarının üzerine gidilememesi bir yana, devlet düzenine ve halkın egemenliğine müdahale etmelerine de ses çıkartmamamızı istiyorlarsa, bunlara bir dur demenin vakti gelmiş demektir. Kimse orduya karşı değil, ordunun içindeki çürük yumurta ve zihniyetlere karşı. Bu çürükleri ordu kendisi ayıklamadığı sürece bu eleştirileri çekmeye mecburdur.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
?Handsome? dedi ki:
kim bu taraf yaaa ;D

Son zamanlarda hiç bir şeye cevap veremeyip "benim havam keyfim yerinde hahaha" havası estirmeye çalışıyorsun nedir bu "etekleri zil çalarken çaktırmamaya çalışma" psikolojisi mi? Yanlış anlamanı istemiyorum, şahsına bir saldırı niyetim asla yok, öğrenmek istediğim, niye bazı şeyler sana bu kadar ağır geliyor? Bana kalsa CHP de AKP de adam gibi partiler değil, biri ifrat diğeri tefrit, ama sanırım senin için çok zor bazı şeylerin gerçek olduğunu kabul etmek?

gelpcpc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
her gazete taraf gibi cesur olsaydı bu devlet bu hallere gelmezdi.birde doğan medyasına bakın,hem yalaka hemde yeri geldimi işine geldimi yalan haber kışkırtma hbaer yapıyor.aydınlığa yolumuz var,varılacak beklede gör

kaza_birgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Partiler en kötü ihtimalle seçimlerde derslerini alırlar. Ya Genelkurmay?

bu sorunun cevabını verebilcek bir arkadas varmı?nekdar haklı ve gerekceleri ola bir soru...