Tamamen yerli ücretsiz 2D çizim programı

Bu konuyu okuyanlar

GreenX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Neden Türkler de AutoCAD benzeri bir program yapamasın?

Bu sorunun yanlış cevabı şu : Zaten var neden uğraşalım.

Aslında tam da sorun burda. Üniversite yıllarımda AutoCAD programını 386 bilgisayarda mouse henüz yokken kullanıyordum, 25 sene önce. Şimdi ne seviyelere geldiler, takdir etmek lazım. Araba üretmede de böyle treni kaçırdık.

Benim görüşüm , evet daha kötü de olsa biryerden başlamak gerekir. Bu girişi neden mi yaptım? Çünkü AutoCAD alternatifi yerli bir program haberini verdiğimde bu tip bir tepki alacağım için :)
Hayırlı olsun...

Haber şu :

Tamamen yerli , genel amaçlı çizim programı nihayet üretildi
Site adresi :http://www.setcad.com
Sitenin açıklaması :

SetCAD nedir?
Yapımına 2015 yıllarında başlanan SetCAD, .NET ortamında geliştirilmiş tamamen yerli ve özgün bir çizim programıdır. Diğer CAD programları ile uyumlu olup dosya alışverişlerinde bulunabilir. CAD çekirdeğinde 3. parti ürün kullanılmamış olup 2 ve 3 boyut çizimleri yapabilecek OpenGL destekli mimaride yazılmıştır. Diğer CAD programlarından farklı olarak , Microsoft Excel'deki gibi içinde birden fazla sayfa barındırabilir. Menü ve komut işlemlerinin Türkçe olması, kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Hız ve Performansın etkilenmemesi için 3D özellikleri ve diğer sektörel modüller, programa plugin şeklinde ilave edilebilmektedir.

programgorunum2.png

GreenX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Setcad v.3 ile AutoCAD'a yerli rakip geliyor gibi görünüyor: www.setcad.com65300

Tahirserin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Peki Proteus tarzı devre çizim programı var mı mac için

GreenX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Linux versiyonu için biraz daha zaman var, inşallah o da olur ilerde.
SETCAD ile aşağıda bir makine parçasının çizimi gösterilmiş. V. 3.0.0.12 eski versiyonlarına göre daha az problemli görünüyor.