Tam Tarama Yaptım Ve Virüs Çıktı(Trojan:script/Phonzy.a!Ml?)

Bu konuyu okuyanlar

GizliHaçk123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bilgisayarımın mouse imlecinin kendi kendine titriyor gibi hareket ettiğini gördüm ve tam tarama yaptım (trojrojan:script/phonzy.A!ml) adında bir şey çıktı acaba ne yapabilirim ?

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Büyük ihtimalle bilgisayarınıza trojen virüsü bulaşmış. Aşağıda vereceğim YouTube videosunu izleyerek sorunu çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
Bilgisayarımın mouse imlecinin kendi kendine titriyor gibi hareket ettiğini gördüm ve tam tarama yaptım (trojrojan:script/phonzy.A!ml) adında bir şey çıktı acaba ne yapabilirim ?

bilgisayarına banka bilgilerini çalan bir virüs bulaşmış sakın bankacılık işi yapma(internetten alışveriş fatura yatırma gibi)

not: yabancı forumlarda öyle yazıyordu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben bilgilerini yedekleyip format atmanı format sonrası ise yedeklediğin şeylere virüs taraması yapmanı öneririm

Losmuhammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Defender ile çevrim dışı modda tarama yap ondan sonra PC açıldıktan sonra sistemin kurulu olduğu diske özel tarama yap virüsü silecektir

Bu virüs keyloger klasmanında bir virüstür Klavyeye bastığın her tuşu kopyalar ve hesaplarına kolayca erişebilir o yüzden çok tehlikelidir

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Öncelikle bulaşan trojen banka hesapları için yazılmış bir yazılım fakat keylogger değil. Bir banka sitesine giriş yapacağın sırada, seni sahte bir kopya sayfaya yönlendiriyor. Bu yüzden antivirüs yazılımı ile trojanı kaldir ve bir diğer önemli nokta system32/drivers/etc yolundaki hosts dosyanın içeriğini kontrol et. Eğer sahte site yönlendirmeleri varsa temizle.

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Hala olmadıysa cinci çağırt evi bir okut
1632549294126.png

eray1212

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu trojan banada bulaş tı ne yapsam silinmedi malwarebyte ve trojan remower kullandım hala duruyor başka bi yolu yokmu ( format dan başka )

Son mesajlar