Öneri Tam Anlamıyla Kararsızlık...

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Evet,cidden çok kararsızım.22k bir bütçem var ama ne yapacağımı bilmiyorum.Aklım laptopta bir diyorum ne laptopu aga bu fiyata 3080 alınıyor en iyisi bekle bir yanımsa direk al laptopu diyor lütfen yardımcı olun.Çok kararsızım,bir apu sistem mi toplayayım laptop mu alayım düşük segment bir ekran kartı mı alayım şimdi düşük segment bir kart alırsam 2k da sıkıntı çıkarır mı ilerde kart fiyatları kesin düşecek mi hepsi aklımda muallak.

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
Evet,cidden çok kararsızım.22k bir bütçem var ama ne yapacağımı bilmiyorum.Aklım laptopta bir diyorum ne laptopu aga bu fiyata 3080 alınıyor en iyisi bekle bir yanımsa direk al laptopu diyor lütfen yardımcı olun.Çok kararsızım,bir apu sistem mi toplayayım laptop mu alayım düşük segment bir ekran kartı mı alayım şimdi düşük segment bir kart alırsam 2k da sıkıntı çıkarır mı ilerde kart fiyatları kesin düşecek mi hepsi aklımda muallak.
apu derken normal sistem mi demek istediniz o bütçeye

dostum bence toplama al tabi ki eğer geziyorsanız veya evde hiç durmuorsanız laptop daha mantıklı olur fakat masaüstü sistemler her özellikte laptopa bin basıyor taşınamaması hariç ;)

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
apu derken normal sistem mi demek istediniz o bütçeye

dostum bence toplama al tabi ki eğer geziyorsanız veya evde hiç durmuorsanız laptop daha mantıklı olur fakat masaüstü sistemler her özellikte laptopa bin basıyor taşınamaması hariç ;)
Hayır sadece işlemci alacağım ondan sonra 3080 artı iyi bir işlemci demek istedim.

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
anladım apu sistemlerden pek anlamam fakat eğer evde kalıyorsanız günün çoğunda apu alın derim b
Mesela Ryzen 7 3800x+ rx 550 alsam 2k monitörde sıkıntı çeker miyim şimdilik sadece valorant ve csgo oynayacağım ve kart fiyatları kesin düşer mi?

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
Mesela Ryzen 7 3800x+ rx 550 alsam 2k monitörde sıkıntı çeker miyim şimdilik sadece valorant ve csgo oynayacağım ve kart fiyatları kesin düşer mi?
kart fiyatları hakkında bi fikrim yok fakat 2k monitörde sıkıntı çekmezsin ama istersen yeni konu aç arkadaşlar daha iyilerini ve ucuzlarını önerirler

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Mini atx pc topla yanında da taşırsın. Monitor veya güzel tv varsa.

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
kart fiyatları hakkında bi fikrim yok fakat 2k monitörde sıkıntı çekmezsin ama istersen yeni konu aç arkadaşlar daha iyilerini ve ucuzlarını önerirler
Şimdi alıp sonra kart fiyatları aynı segmentte devam ederse elimde kalır.

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
Düşme Oranı 2022 Den önce zor ama Dolar Euro da artıyor paranı Euro yap bekle. Euro Artacak yada Dolar farketmez. Sistemlerin fiyatları düşünce TL yap paranı sonra sistem al ama çok gezen bir insansan Laptop alabilirsin

(Yatırım Tavsiyesi Değildir.)

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Şimdi şöyle bir karar verebilirsin

Bilgisayara işte okulda ihtiyacın olacak mı? Ev dışında kullanacak mısın? Eğer cevabın çoğunlukla evetse Laptop alabilirsin, çoğunlukla hayırsa masaüstü alabilirsin ek olarak ikisine de ihtiyacım olur dersen bütçeyi ikiye bölüp hem laptop hem masaüstü almayı düşünebilirsin.

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Şimdi şöyle bir karar verebilirsin

Bilgisayara işte okulda ihtiyacın olacak mı? Ev dışında kullanacak mısın? Eğer cevabın çoğunlukla evetse Laptop alabilirsin, çoğunlukla hayırsa masaüstü alabilirsin ek olarak ikisine de ihtiyacım olur dersen bütçeyi ikiye bölüp hem laptop hem masaüstü almayı düşünebilirsin.
10 gün sonra bunu alacağım.Yapacak birisi yok şansım batsın :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence bekle 3080 keyfi ayrı olur ekran daha büyük olur gibi artıları var
Bu arada yanlış bilgi vermiyorum haberiniz ola.
Fiyatı kesin eki haline dönecekse bekleyeceğim ama öyle bir kesinlik yok daha fazla bile artma ihtimali var.

Nasıl laptop sizce?

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Karar sizin tabi, Laptop alıyorsanız yanına bir de soğutucu alın laptoplar oyunda fazla ısınabiliyor 3080 aldım 2060 lı masaüstümde donmayan oyun bunda donuyor durumları yaşamayın :) Hayırlı olsun

Fiyatı kesin eki haline dönecekse bekleyeceğim ama öyle bir kesinlik yok daha fazla bile artma ihtimali var.

Nasıl laptop sizce?

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096

Hocam böyle bir laptop alabiliyorsunuz ve şansım batsın mı diyorsunuz :)

Karar sizin tabi, Laptop alıyorsanız yanına bir de soğutucu alın laptoplar oyunda fazla ısınabiliyor 3080 aldım 2060 lı masaüstümde donmayan oyun bunda donuyor durumları yaşamayın :) Hayırlı olsun
Wittroc dediğine göre yüksek bütçeli laptoplar ısınmıyormuş ben cayır cayır yanar dedim diye uyarı aldım sende alabilirsin

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Hocam böyle bir laptop alabiliyorsunuz ve şansım batsın mı diyorsunuz :)

Wittroc dediğine göre yüksek bütçeli laptoplar ısınmıyormuş ben cayır cayır yanar dedim diye uyarı aldım sende alabilirsin
3080 almak varken sence ?