:( Talihsizim ve Mutsuzum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
77
Bir insanın başına gelebilcek ne varsa geldi abi ben artık tıkandım doldum daha 16 yaşımda kimseyle anlaşamıyorum intihar etmek istemiyorum ama sıkılmaya başladım
Telefonsuzum cüzdanım yok 2 3 haftadır cebim boş dolaşıyorum dolaşmaya kalkıyorum motorla daha bu gün kaza yaptım diz kapağımın üstü yarıldı arabay çarptım köpek yüzünden adamın tampon maffoldu babamla zaten papazız tam oldu okuyamıyorum kafam basmıyor öğrenme becerim 0 askerlik planlıyorum şimdilik ama korkuyorum ordada bir şey olacağından hiç bir şeyim yok sağlığım bile tam yerinde değil bu yaşta kısırlık var söylemekte biraz utanıyorum ama yapıcak bir şey yok olan oldu yani daha yeni babam corona atlattı abi bilemiyorum gerçekten bıktım artık 1 kez iyi bir şey yaşamadım ilişkilerim oldu %80 indede aldatıldım oyuna getirildim sınıftakiler sevmez soğuk kanlıyım sinirliyim diye sadece 5 6 arkadaşım var 4 5 aydır kimseyle konuşmuyorum dışarı çıkamıyorum korkuyorum bir şey olucak diye spora da borcumun olduğunu öğrendim motorumun bi ton masrafı var adamın tamponu telefonum yok napacağımı bilemiyorum ççok hassas bir kalbim var her şeyde hemen kırılıyorum biri destek çıkmıyorum kalbim durucak gibi oluyor bu günkü kazada da öyle oldu belli edemedim az öncede ağladım sinirden allaha isyanda bulunmak istemiyorum ama hani sınanıyor olsam da bu kadarı fazla cidden destek olabilcek varsa para fln demiyorum sinir problemleri fln için az yüzüm gülsün istiyorum şuan bile göz yaşlarımı tutuyorum elim ayağım titriyor hep böyleyim dünya hassas kalpler için cehennem cidden

Reaksiyon puanı
77
Bir dini inancın varsa ibadet yap. İbadet, motivasyonu yüksek tutar ve arkanda bir güvence oluşur. Onun haricinde Sosyal ortamlara katıl.
sosyal ortamları seviyorum ibadetimi yükseltmem zaten planımda ama hani fazla soğuk biriyim her şeyde yüzümü asıyorum bir ekz bile olsun gülemiyorum komik bir video izlesem bile zar zor gülebiliyorum kalbmden kara sular akıyor sanki ama her seferinde tutunmaya çalışmaktanda bıktım sadece bu yaşta kendi kendime tutunmak zor babamın zaten bana psikolojik destek verebilcek hali yok annem tansiyon hastası üzmek istemiyorum arkadaş desen zaten yok hani motive vericek sadece dinim var

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Allah yardımcın olsun kardeşim. Allahtan ümidini kesme. Toparlan, sana uygun olan bir işe gir veya derslerine çalış. Çalışıp para kazan, borçlarını öde. Hayatını düzene sok, ne olursa olsun canına kıyma.

Reaksiyon puanı
77
Allah yardımcın olsun kardeşim. Allahtan ümidini kesme. Toparlan, sana uygun olan bir işe gir veya derslerine çalış. Çalışıp para kazan, borçlarını öde. Hayatını düzene sok, ne olursa olsun canına kıyma.
her işi yapabilcek potansiyele sahibim ama yaşım küçük olduğu için ağır işlere almıyorlar annemden part time iş bulmasını istedim kazanıp önce babama tampon parasını ödücem tamemen benim hatam sayılırdı sonuçta köpeğin üzerine sürsem kaçarda ama mal gibi sola gittim yan devrildim 5 metre süründüm motorla allah korudu sadece derim yarıldı kafamı br yere çarpmadım allahtan

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
her işi yapabilcek potansiyele sahibim ama yaşım küçük olduğu için ağır işlere almıyorlar annemden part time iş bulmasını istedim kazanıp önce babama tampon parasını ödücem tamemen benim hatam sayılırdı sonuçta köpeğin üzerine sürsem kaçarda ama mal gibi sola gittim yan devrildim 5 metre süründüm motorla allah korudu sadece derim yarıldı kafamı br yere çarpmadım allahtan
Sağlık olsun. Dediğim gibi derslerini fazla aksatmayacak bir şekilde girebileceğin bir iş bulursan kaçırma.

Reaksiyon puanı
77
Sağlık olsun. Dediğim gibi derslerini fazla aksatmayacak bir şekilde girebileceğin bir iş bulursan kaçırma.
aslında para konusunda pek bir sıkıntım yok yalvar yakar babamdan para alırım ama ben pek para almayı seven bir kişi değilim hatta bu güne dek babama tek telefon ve laptop aldırdım o da yok diye alındı ama yinede iş bulup para kazanmayı çok istiyorum babam muhtemelen kabul etmicek tamton için parayı zaten o kadar topluyamam ama en azından alo çekebilcek bir alet alabilirim

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Arkadaşım çalışmıyorsun etmiyorsun Cüzdan da boş ama ne diye motor kullanırsın?
Afedersin ama Kabahat sende.

Reaksiyon puanı
77
Arkadaşım çalışmıyorsun etmiyorsun Cüzdan da boş ama ne diye motor kullanırsın?
Afedersin ama Kabahat sende.
motor hobim aslında eski hobim oldu iyi sürerim güvenirim kendime ama o an bisiklet bile olsa orda o kaza olurdu köpekle aramda 1 m var yoktu hadsiz köpeğin umrunda değil akza yapıcanca kaçtı deli şey bi de

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
çalış bir ister ironi ise şimdi açıkla konu çok uzamasın

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
motor hobim aslında eski hobim oldu iyi sürerim güvenirim kendime ama o an bisiklet bile olsa orda o kaza olurdu köpekle aramda 1 m var yoktu hadsiz köpeğin umrunda değil akza yapıcanca kaçtı deli şey bi de
Abi sen vurmasan bile senin araca vurup hastanelik yapsalardı ne olacaktı?

Bu gün bende dalgınlığa geldi. Dairede olan aracın döneceğini fark etmedim Demin 80 gidiyordum, Daireden nasıl hızda döndü arabayı sağa kaçırmasaydım Ortalama yapıcaktım o arabanı.
Ölümle bile sonuçlanabilirdi iyiki adam aracı durdurdu küçücük dairede.

Kaza geliyorum demiyor hiç bir zaman.

Reaksiyon puanı
77
Abi sen vurmasan bile senin araca vurup hastanelik yapsalardı ne olacaktı?

Bu gün bende dalgınlığa geldi. Dairede olan aracın döneceğini fark etmedim Demin 80 gidiyordum, Daireden nasıl hızda döndü arabayı sağa kaçırmasaydım Ortalama yapıcaktım o arabanı.
Ölümle bile sonuçlanabilirdi iyiki adam aracı durdurdu küçücük dairede.

Kaza geliyorum demiyor hiç bir zaman.
haklısınız hocam zaten bir daha motora bincek gibi değilim motorda binilcek gibi değil sadece yakıt almıştım ona bakıyrdum kaderimde varmış işte

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Konunu okudum. Tavsiye verebiliriz ama bu ne kadar etki eder bilemem. Bizlerde zamanında çok şey yaşadık. Hayat herkese bir sille vurmuştur. Mühim olan uyanıp veya uyanmamaktır. Sizler hangi taraftasınız bunu düşünmelisiniz. Kendi içinizden bunun muhakemesini yaparak kendi kararlarınızı gözden geçirtebilirsiniz. Bu gözlem sonucunda hayatınızdan bir şeyleri ekleyip veya çıkartabilirsiniz. Değişimden korkmayın. Nasıl bir hayatınız var bilemiyoruz. Sadece burdan göründüğü kadar yorumda bulunabiliriz. Asıl karar verici mekanizma sizsiniz. Bu arada kimseye ihtiyacınız yok. Kendinizi bedensel ve ruhsal olarak zinde tutun. Hayat mücadele ister. Kaybedenler kulübüne katılmak istemiyorsanız pes etmeyin. Elbet bir çözüm yolu bulacaksınız. Yukarda ki bir arkadaşında dediği gibi Allah ile aranızı sıkı tutun. Zira derdinize deva verecek olan yalnız O'dur. Bizler ancak yol gösterebiliriz. İyi geceler