Takılma sorunu

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.. Şöyle bir sorunum var.

İdm kullanıyorum ve indirme yaparken aynı anda dizi veya film izliyorum bu sırada idm indirmeyi bitirip düzenleme yaparken video sürekli takılmaya başlıyor. Düzenlemesi bitince normale dönüyor. Harddiskte mi sorun acaba..

Jura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de vardı. Hdd değiştirdim sorun devam etti. Cpu kaynaklı büyük ihtimal. Sistemin eski ise o anda donuyo olabilir. Ben modemden neti kesince kendine geliyodu :)

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Bu tip donmalar genelde cpu kaynakli oluyor. Bilgisayarinizin donanim ozellikleri hakkinda bilgi verirseniz daha detayli yardimci oluruz.

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
arkadaşların da dediği gibi sistemi yaz

yinede için rahat etsin diye hd tune ile bad sectör + bencmark yap onlarıda paylaş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
PC özelliklerim
PIV 3.0 HyperThreading
Abit ai7 mainboard
160GB samsung hdd + 160GB seagate hdd
512*2 DDR400 kingston ram

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
o sistemde nsl video düzenliyorsun tam olarak ne yapıyorsun gerçekten merak ettim

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarınız yeterli fps'yi vermiyordur bu yüzden donmalar ve takılmalar oluyor.

Jura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bak adam diyoki düzenleme yaparken video taılıyo

Soruyu anla hocam ondan sonra yardımcı ol derim biraz hızlı okumuşsun galiba :). Arkadaş film indirirden idm ile dosya indirmiş galiba boyutu yüksek onu düzenlerken videosu donmuş.

Normal bişey haliyle flash fazla cpu gerektiren bişey e haliyle düzenleme işlemide öyle.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar.. Şöyle bir sorunum var.

İdm kullanıyorum ve indirme yaparken aynı anda dizi veya film izliyorum bu sırada idm indirmeyi bitirip düzenleme yaparken video sürekli takılmaya başlıyor. Düzenlemesi bitince normale dönüyor. Harddiskte mi sorun acaba..
Bu durum normal. i5 makine var bende buyuk dosyalarda zaman zaman ben bile yaşıyorum arka planda çalışan uygulamalar olunca. işlemci yükü ile alakalı. Tabi hdd etkiside var. Sorun yok yani sen indirmelerine aynen devam et :D

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Buyuk ihtimal yazma hiziyla ilgisi islemci ile cok ilgisi yok. Yazma hizi yavas ama dosya buyukse o anda yukleme yapar. Idmde bu internet hizliysa sikca gorunur.Videoda o anda hdden okundugu icin sorun yaratir. Hdd ile alakali bir durum. Eski bir hdd anladigim kadariyla.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dosya birleştirme sırasındaki hard disk kullanımından büyük ihtimalle. videoyu flash belleğinize atıp oradan izlemeyi deneyin. sorun düzelirse harddiskin dosya düzenleme sırasında idm tarafından aşırı kullanımından kaynaklandığı kesinleşir.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım eski zaten ama 720p film ve dizilerde sorun yaşamıyorum ekran kartım ati 9550 128mb 128bit..
2 adet hdd var ve bir tanesi 2'ye böldüm diğeri bütün olarak kullanıyorum. Bilgisayarımdan bütün olan harddiske tıkladığım zaman sanki elektriğini kesilmişte ben girince tekrar aktif oluyor gibi önce bi çalışma sesi geliyor daha sonra içeriğe giriyorum. Anakart kaynaklı yada psu kaynaklı olabilirmi. İdm de öyle büyük olmasa da ortalama 500mb boyutundaki dosyları idm kendisi parçaları birleştirme sırasında takılıyor. Bilgisayarımda eski olduğu için o kadar sıkıntı yapmıyorum merakımdan dolayı olayı anlattım. Cevap veren herkese teşekkürler. Ben direk yukarıdaki hdd çalışma şeklinden diye düşünüyorum ama cpu dan bahseden arkadaşlar oldu biraz da cpu üzerinde araştırma yapayım nasıl çözebilirim diye..

Jura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O ekran kartıyla 720pixel hd nasıl izliyosun merak ettim. Tarayıcıda imkanın yok izleyemezsin :) Elektrik konusuna gelince x7 755k kullanıyorum bahsettiğin durum olunca elektrik kesildiğini görebiliyorum. Anlık bi durum eski bilgisayarlarda olabilir :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gayet güzel izliyorum.Bilgisayarımı 2004 kasım gibi kendim topladıydım. Gayet stabil çalışıyor.Çok nadiren -ki o da muhtemelen convertten dolayı (ekran kartı+cpu yetmediği için)- bazı filmlerde senkron kaymaları oluyor. Yoksa çoğu filmi 720p izliyorum. Kmplayer ve splash pro ex kullanıyorum. Bu ikisi yetiyor. SDN okuru dediğini bi deniyeceğim.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gayet güzel izliyorum. Çok nadirende olsa bazı filmlerde senkron bozuluyor -ki oda convertten kaynaklanıyordur (ekran kartım ve cpu yetmediğinden)-. Diğerlerinde sorun yaşamıyorum. Kmplayer ve splash pro ex kullanıyorum. Hatta az daha zorlasam 1080p bile izleyebileceğim :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
amd 6 çekirdek işlemcili bilgisayarda bile,indirmesi tamamlanan dosyanın, düzenlenmesi esnasında videolarda takılma oluyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ne adamsınız ya arkadaşlar idm videoları parça parça indirir sonra kendi içinde bitince birleştirir buna düzenleme deniyor bilgisayarınızda sorun yok her bilgisayarda düzenleme aşamasında kasmalar oluşur sevgilerle:))