T40 Aldım Pişmanım

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Geçen turkcell den faturaya ek, T40 aldım almaz olaydım.
Telefon 112 yi kendi aramış geçen sesi duyunca kapattım.
Gün ışığında çiçek resmi çekiyim dedim resmi çektim bir baktım resim yamuk yumuk yarısında renkli çizgiler oluşmuş bir resim çekti. Neyse sonra o düzeldi.
Gece hiç resimde ekranı görmüyorum. Işık biraz kuvvetli olunca veya normal ışıklı ortamda biraz çekebiliyor. Kalitesiz ön kamera felan gerçi bunlara takmıyorum 500 tllik telefona anca bu kadar kamera koyulmuş demek.
Telefonu kilit tuşundan kilitliyorum bir kaç saniye sonra kilit sesi geliyor.
HD ses özelliğinden surrounddan anladıkları veya anlatmak istedikleri neyse artık bilemiyorum ama bende xperia sola vardı gürültüde çok rahat ses alıyordum ama bunda kulağıma iiyice dayamam gerekiyor.
Sonra teleffonu kilitlerken bazen ekran çizgi çizgi renkli değişik bişeyler oluyor. Devam eden bişey değil tabi.
İlk günler telefon kendi kendini yeniden başlattı iki defa.
Sonra alttaki geri menü ve seçenek tuşlarının üstüne basınca işlemiyor kenarına vaya yukarısına basınca alıyor bazen onu da almıyor.
Birde çok ısınıyor sürekli kullanırken.
Yani acayip pişmanım. Çok pişmanım.
Bende ayriyeten discovery (hanımda) de var onunla kıyaslanamaz bile.
Ha üstelik bir de menüdeki programları kendi sıralıyor siz değiştiremiyorsunuz.
Xperia Sola (sık sık donduğu için sattım) ve LG L9 (kardeşime verdim) dan sonra böyle bir telefonu almak çok salaklık oldu heralde ama oldu bir defa. 24 ay nasıl bitecek bilmem.
Bugün kontratı iptal etsem telefon bana 576 tlye geliyor + 34 lira paket ücreti. Ben aldım pişmanım siz de okuyun düşünün.. Discovery ile yanyana tuttuğumda discovery wifi full çekiyor o bazen 2 bzen 3 diş çekiyor. Ahh ahh.
Sırf yeni telefonu garantiye verip açtırmamak adına böyle kullanacam bir süre.

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
operatör ler telefon yapamıyor malesef. cins cins telefon çıkarıyorlar. senin neyine gidip telefon çıkarıyon be operatörcü :D
Aslında operatör telefonları almayın diye bi konu açmak gerekir. benimde bir kaç tanıdığım almış turkcelin t20 t10 saçmalık resmen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Türkcell'in herşeyi saçma kalitesiz Türkcell sadece reklam yapıyor başka birşeyi yok.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Ben Geçen turkcell den faturaya ek, T40 aldım almaz olaydım.
Telefon 112 yi kendi aramış geçen sesi duyunca kapattım.
Gün ışığında çiçek resmi çekiyim dedim resmi çektim bir baktım resim yamuk yumuk yarısında renkli çizgiler oluşmuş bir resim çekti. Neyse sonra o düzeldi.
Gece hiç resimde ekranı görmüyorum. Işık biraz kuvvetli olunca veya normal ışıklı ortamda biraz çekebiliyor. Kalitesiz ön kamera felan gerçi bunlara takmıyorum 500 tllik telefona anca bu kadar kamera koyulmuş demek.
Telefonu kilit tuşundan kilitliyorum bir kaç saniye sonra kilit sesi geliyor.
HD ses özelliğinden surrounddan anladıkları veya anlatmak istedikleri neyse artık bilemiyorum ama bende xperia sola vardı gürültüde çok rahat ses alıyordum ama bunda kulağıma iiyice dayamam gerekiyor.
Sonra teleffonu kilitlerken bazen ekran çizgi çizgi renkli değişik bişeyler oluyor. Devam eden bişey değil tabi.
İlk günler telefon kendi kendini yeniden başlattı iki defa.
Sonra alttaki geri menü ve seçenek tuşlarının üstüne basınca işlemiyor kenarına vaya yukarısına basınca alıyor bazen onu da almıyor.
Birde çok ısınıyor sürekli kullanırken.
Yani acayip pişmanım. Çok pişmanım.
Bende ayriyeten discovery (hanımda) de var onunla kıyaslanamaz bile.
Ha üstelik bir de menüdeki programları kendi sıralıyor siz değiştiremiyorsunuz.
Xperia Sola (sık sık donduğu için sattım) ve LG L9 (kardeşime verdim) dan sonra böyle bir telefonu almak çok salaklık oldu heralde ama oldu bir defa. 24 ay nasıl bitecek bilmem.
Bugün kontratı iptal etsem telefon bana 576 tlye geliyor + 34 lira paket ücreti. Ben aldım pişmanım siz de okuyun düşünün.. Discovery ile yanyana tuttuğumda discovery wifi full çekiyor o bazen 2 bzen 3 diş çekiyor. Ahh ahh.
Sırf yeni telefonu garantiye verip açtırmamak adına böyle kullanacam bir süre.
sen en baştan yanlış yapmışsın kendinede discovery alcaktın hem her yönüyle üstün hemde güncelleme alıyor operatörler tarife yapsın alt yapısını güçlendirsin telefona girmesin telefonu diğer markalar yapar anlıcagın geçmiş olsun operatör telefonları alınmaz bence öyle kullanma sinirini bozar kırarsın :( garantiye ver yada iade şansın varsa ver discovery al...

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Şirketlerin sözleşmelerini beklemek gerçekten büyük dert. Geçmiş olsun. Operatör telefonları zaten evlat acısı. Umarım yakın zamanda kurtulursunuz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
oha hemen iftira yağmuru başlamış... ZTE yazsa öve öve bitiremezdiniz...

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Valla küçük telefon alacak olsam s4 miniden başkasını almam.Çok zarif telefon zaten samsungun 2 modeli hoşuma gidiyor 1- s4 mini 2- note 3.Oparatör telefonları pişmanlıktır ama ben discovery de beğenmedim.Malzemesi çok kalitesiz yani elde dururken sanki her an patlamaya hazır bir yanardağ misali duruyor sanki her an bozulacakmış gibi bir havası var.1 milyon dünyasından alınan bir el feneri gibi işinizi görür ama bir güvensizlik hep vardır discovery de öyle bence.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Operatör telefonu alınır mı hiç gidip sony htc iphone almak daha mantıklı

AngreRisinyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Acaba çok mu düşündün t40 alırken o an aklın neredeydi.Ben sana aciyorum vallaha para na yazık hemde kafan rahat değil

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acaba çok mu düşündün t40 alırken o an aklın neredeydi.Ben sana aciyorum vallaha para na yazık hemde kafan rahat değil
Telefonum bozuldu kredi kartında taksitlik yer kalmayınca iphone alıp 3000 tl turkcelle ödeyeceğime idaretenbişi alıyım dedim almaz olsydım.
Aklın nerdeydi erken doğru söylüyosun. Aklı olan almaz heralde o sinir bozucuydu telefonsuzluk 1 ay beklemeden aldık işte, ya birine hediye verecem ya da kontratı bozup satacam ne kadara giderse.

AngreRisinyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonum bozuldu kredi kartında taksitlik yer kalmayınca iphone alıp 3000 tl turkcelle ödeyeceğime idaretenbişi alıyım dedim almaz olsydım.
Aklın nerdeydi erken doğru söylüyosun. Aklı olan almaz heralde o sinir bozucuydu telefonsuzluk 1 ay beklemeden aldık işte, ya birine hediye verecem ya da kontratı bozup satacam ne kadara giderse.

Bozdugun kontratı da ödeyeceksin örneğin 50*24 ay ise ödeyeceksin :(

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
operatör ler telefon yapamıyor malesef. cins cins telefon çıkarıyorlar. senin neyine gidip telefon çıkarıyon be operatörcü :D
Aslında operatör telefonları almayın diye bi konu açmak gerekir. benimde bir kaç tanıdığım almış turkcelin t20 t10 saçmalık resmen.

O operatör telefonlarını yapanlar Huawei Zte gibi markalar. Dünyaca ünlü markalar.Turkcell gidiyor bana bundan bundan olan bir telefon yap diyor artık nasıl anlaşıyorlarsa onlarda böyle telefon yapıyorlar halbuki çok iyisini yapabildikleri halde. Sonuç olarak operatörlerden telefon almayın.

slaves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
abi hepsini çinliler yapıyor sen adama 250 dolarlık yap dersende yapıyor aynı işlevler olsun 15 dolara yap dersende yapıyor problem yok ama kalite ortada

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O operatör telefonlarını yapanlar Huawei Zte gibi markalar. Dünyaca ünlü markalar.Turkcell gidiyor bana bundan bundan olan bir telefon yap diyor artık nasıl anlaşıyorlarsa onlarda böyle telefon yapıyorlar halbuki çok iyisini yapabildikleri halde. Sonuç olarak operatörlerden telefon almayın.

Biliyorum huawei yapıyor hepsini. Zaten samsung lg sony gibi markaların arasında en kötüsü huawei. ondan dolayı huawei ye yaptırıyorlar telefonlarını operatörler.

Örnek verem mesela turkcell vodafone avea arasında marka konusunda avea sonuncu avea sonuncu olduğu için her gelen şirket avea altyapısını kullanarak operatör oluyor. mesela pttcel bimsel fbcell bjk cell gibi. avea da kendini baya kalitesizleştiriyor.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Turkcell Aslında Bizi Hep Kandırıyor.Şu T40 Aslında Ucuz Gibi Görünsede Lumia 520 Ve General Mobile Discovery İle Fiyat Aynı.Yaptıkları Telefonlar Zaten Maliyeti Tutsa En Fazla 100 TL Tutar.Bildiğiniz Üzere Huawei,ZTE Japonya'da,Çin'de İyi Telefonları Olsada Maalesef Bizleri Kandırıyorlar.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Operatör'den telefon almak kadar mantık dışı bir şey olamaz. Hele 24 ay t40 gibi dandik bir telefon için sözleşmek yapmak... Bu adamlar ne zaman müşterinin menfaatine bir şey yapmış ki telefon satarken yapacaklar?

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia SP alıyorum 15inden sonra inşaAllah bunu da hediye edecem..

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bilader bu konuyu telefonu almadan önce açsaydın da biz sana soylerdın almaman gerektıgını saglık olsun patlayana kadar kullan tabı dayanabılırsen :D :D

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
[video=youtube;ymV8GveTRyc]https://www.youtube.com/watch?v=ymV8GveTRyc&feature=c4-overview&list=UUFIHrIGT0MBMRHzQtmzOWlQ[/video]

teknoseyir bu adamlara bayılıyorum..

çaltılı-33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Türkcell Bu tür çöplük telefonlar satmaktan hemen vaz geçmeli, yoksa çok şey kaybederler!

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Bırakın telefonun özelliklerini, sırf menudeki kaldırılamayan Türkcell safsataları bile almamak için yeterli.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam t40 aldım pişmanım diyorsun, cihaz 2 aydır elimde ne kendılıgınden reset attı ne bişey yaptı dead trigger 3 gibi yüksek efeklı oyunları ultrada oynuyorum elektronık cıhaz biraz şans işi sanırım ben hıc bı sorunla karşılaşmadım sadece kulaklık ses duzeyı biraz az gelıyordu poweramp playerla onuda hallettim.. ben cok memnunum 1.2 ghz işlemcısıylede gayet hızlı menu vs.. ayrıca gereksız uygulamaları kaldırabıldım onun ıcınde ayarlarda bı secenek var :) hadi eyvallah

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben t40 aldım 1ay önce gayet te güzel interneti hızlı s4 ile yarıştırdım o bir resmi benim t40 tan 7 saniye sonra açıyor kullananlar t40ı bilir

emrekaragol6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşımda t20 vardı.2 ay sonra dayanamayıp duvarda parçaladı telefonu.

Reaksiyon puanı
16,118
Arkadaşımda t20 vardı.2 ay sonra dayanamayıp duvarda parçaladı telefonu.

ch@t527 kullansa kanser olurmuş bütün gece şarj oldu 9 gibi çıkarttım şimdi yeniden şarj oluyor alt tarafı mp3 çaldı birazda internet şarj kaput m.youtube.com da düzgün çalışsa neyse...

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Hat operatörlerinin yaptırdığı tüm telefonlar çöp. Hem de pahalı satıyorlar.