'System' çok yüksek güç kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
güç kullanımının çok yüksek olması normal mi ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    52.5 KB · Görüntüleme: 182

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
1614678147477.png

Bende bu şekilde mesela ancak anormal bir güç tüketimi yok bilgisayarımın. Bu sebeple eğer ısınma gibi bir probleminiz yoksa sorun oluşturacağını sanmıyorum. O an bilgisayarınız arka planda bir güncelleme vs. gibi bir işlem yapıyorsa yükselmiştir muhtemelen güç tüketimi.

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ısınma problemi yok gibi. arka planda herhangi bir güncelleme falan da yapmıyor. oyuna girdiğim zamanlar hariç system hep listenin en başında yüksek olarak duruyor. oyuna girdiğim zaman %0-1 lere düşüyor o dosyanın kullanımı
Mesaj otomatik birleştirildi:

system'e dosya konumunu aç diyince bu dosyaya yönlendiriyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    251 KB · Görüntüleme: 171

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Dosyanın hangi temel sistemi çalıştırdığını bilmiyorum ancak windowsun çalışması için gerekli olan bir şey büyük ihtimalle. O yüzden bence eğer sizin bilgisayarla ilgili bir şikayetiniz yoksa sorun oluşturacağını düşünmüyorum. Ancak yine de konu hakkında birkaç kişinin daha yorumunu almak önemli.

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
o windowsun normal bir işlemi. sıkıntı yok

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bu değerler, çok yüksek kullanım vs normal bir durum ise sıkıntı yok o zaman. merak etmemin nedeni eski laptopumda bile o klasör listenin 2. sırasında düşük kullanımlarda seyrediyor. şimdi ise güçlü bir pc kullandığım için mi yapıyor diye sorguladım o yüzden.

mesela başka monster kullanan arkadaşımda da böyle değil %1-2 civarlarında

bu değerler, çok yüksek kullanım vs normal bir durum ise sıkıntı yok o zaman. merak etmemin nedeni eski laptopumda bile o klasör listenin 2. sırasında düşük kullanımlarda seyrediyor. şimdi ise güçlü bir pc kullandığım için mi yapıyor diye sorguladım o yüzden.

mesela başka monster kullanan arkadaşımda da böyle değil %1-2 civarlarında
abra a5 v15.8 kullanıyoruz

bir şey daha danışmak istiyorum. ders dinlerken program kullanmak için 2. monitör bağlıyorum ve o bahsettiğim dosyanın kullanımı %0-1lere düşüyor? nası fark edebiliyor bu kadar?

Son düzenleme:

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
sorun anlayamadığım bir şekilde MSI Afterburner programından kaynaklanıyormuş. Kaldırınca düzeldi.

Emre Toruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bende de abra v15.8 var, system çok yüksek olarak gözüküyor, fanlar susmuyor. Acaba benim laptopta mı bir sorun var?
1631652682959.png

Son mesajlar