Svchost.exe neden bu kadar ram yiyor

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION]

Bilgisayarımda svchost.exe 600 700 mb lara kadar çıkıyo ben de işlemi sonlandırıyorum bilgisayarda hiçbi bozulma olmuyor virüs mü var acaba ?

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
yanında ne yazıyor systemmi kullanıcıadımı

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
@Seyhoo

Bilgisayarımda svchost.exe 600 700 mb lara kadar çıkıyo ben de işlemi sonlandırıyorum bilgisayarda hiçbi bozulma olmuyor virüs mü var acaba ?

Sağ tıkla dosya konumunu aç dosya konumu nerede ? Bide karşısında system mi yazıyor başka bişey mi

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kısacası svchostun karşısında sistem yerine başka bişey varsa eset kur güncelle tarat düzelir. Yada combofix kurabilirsin ama onu son çare olarak kullan

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ekle kaldırdan toolbar ve gereksiz yaZılımları kaldır. başlat çalıştıra msconfig yaz başlangıçda öalışan uygulamaların dvredısı bırak. virüs taraması. ve malwarebytes ile tarattır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
svchost. exe dosyası Windows işletim sisteminin pek çok fonksiyonu yerine getirmek için kullandığı özel bir dosyadır. Özellikle Windows servislerini yönetmek ve çalıştırmak için Windows işletim sistemi svchost. exe dosyasını kullanır.
Windows hizmetlerinin pek çoğu EXE yerine DLL dosyasıdır. Yani çalıştırılabilir dosya değil birer dinamik kütüphane dosyasıdır. DLL dosyaları kendi başlarına çalışamazlar ve DLL dosyaları doğrudan kullanılamaz.
Bu sebepten Windows işletim sistemi servisleri oluşturan DLL dosyalarını svchost. exe dosyası ile idare eder.
Fakat sistem dosyaları özellikle svchost. exe her zaman virüslerin tehdidi altınadır. Bu sebepten bazı kontroller yapmanız ve gereksiz servisleri kapatmanız performans artışı ve çalışan svchost. exe sayısını azaltabilir.

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
f95337ecb59abaa67c34eec1c7e6139d.jpg
Dosya konumu burası

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
msconfig de şuraya gir işaretli yeri tıkını ekle virüs programı hariç herşeyin tıkını kaldır kaydet ve pc restart yap

4c54b99d902a1cff02f7d6855cb7b030.jpg

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Dediklerimizi uyguladın mı ? Combofix ile tarat bilgisayarını. MSIL/Agent bulaşmış

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7

Combofix ile tarattım fakat gine aynı gine 600-900 arası oluyor kapatınca bi daha açılmıyo.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Windows Xp'de Svchost 'da bulunan bir hata yüzünden %99 işlemci kullanımı oluyordu. Fakat bir güncelleme ile hata çözülmüştü. Senin sistemin windows xp ise bunu dikkate alabilirsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarındaki crackli bir uygulama yapıyor bunu. Bu sorun çıktın sonraki tüm crackli uygulamaları silmelisin. Ancak öyle düzelir....

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=8227]sdn[/MENTION] Okuru
Bilgisayarda crackli bir şey yokki

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dostum bende de aynı sorun vardı.
Başlat/Çalıştır
services.msc

Hizmetlerden Hızlı getirme yi devre dışı bırak ve durdur.
Eğer yeteri kadar ramin yoksa bunu yapmanı tavsiye ediyorum. 4 GB ve üzeri Ramin varsa bence bırak. En fazla 1gb harcar genelde.

Burak Bayraktar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sabah format atmıştım attıktan sonra svchost anlamsız bir şekilde 3gb ram ve 100% cpu kullanıyordu sebebini araştırmak için saatlerce internette aradım çözümleri uyguladım biraz yardımcı oldu. Svchost un fazla çalışmasının sebebi format sonrası güncelleme işlemlerini yapmasıymış hizmetlerde dolaşırken onu öğrendim şuan güncellemeleri yapıyorum bakalım ne olacak. Sorunu çözünce tekrar yazacağım

LucidDream

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim svchost.exe pc ilk açtığımda 2100 mb ram kulanıyor ve her bir saate 100 mb azalıyor geçen bilgisayarı sabaha kadar açık bıraktım 200 mb kadar düşte ama sonunda bilgisayarı kapatmam gerek ben şunu düşünyorum windows 10 aktivasyon şeylerini kulandım ondan ola bilirmi ama çok önceden kulanmıştım sıkıntı olmamıştı veya windows bozulmuş ola bilirmi dosyaları belki format atamayı düşünüyorum sıkıntıyı çözemezsem