Sürekli Mavi ekran hatası alıyorum

M3RTCS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son 2 aydır sürekli mavi ekran hatası alıyorum. 7 defa temiz format attım. Çeşitli programlarla donanımları test ettim. Donanım driverlarını temiz bir şekilde kuruyorum ama yine de yaranamıyorum. PC her oyun açtığımda mavi ekran hatası veriyor. Yardımcı olur musunuz.

Minidump dosyası linktedir.

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
RAM'lerin uç kısımlarını sil. Çözüm olmazsa hdd deki bu kısımları paslı kısımları sil.

images-2.jpeg

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Bellek bozulmuş olabilir test etmek için rufus program ile yazdiriniz bide driver doğru yerden indiriniz.

M3RTCS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RAM'leri hem Memtest86, hem de burnıntest ile tüm donanımları test ettim. Hiçbirinde hata vermedi. Windows ile RAM'leri yine test ettim çünkü RAM'lerden şüpheleniyordum. Ama aynı şekilde hata vermedi. Ram, HDD ve SDD disklerimi temizledim. Zaten yeni almıştım. SSD kartında sorun olabilir diye Windows üzerinden denetledim. Aynı şekilde SDD disktede hata yok. Win10 1909 kullanıyordum. Yeniden format atıp Win10 (10.00 yapı 18363) kurdum. Temiz bir kurulum yaptığıma eminim. BIOS güncel. Sürücüler hepsi elle özenle güncellendi. Genellikle oyunlarda mavi ekran hatası alıyordum ama son zamanlarda Adobe programlarını kullanırken hata Vermeye'de başladı. Driverları kendi sitesinden indiriyorum. en güncel hali ile. Sorun anlayamadığım bir şeyden kaynaklanıyor ve bu yazılımsal'da değil. Donanımsal'da değil. Minidump dosyasının nasıl açıldığını ve okunduğunu bilsem daha anlaşılır olur hatalar ama bilmediğim için buraya yazıyorum

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Driver doğru indir mavi ekran verir 100 yüz

M3RTCS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi driver peki?

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
RAM'leri hem Memtest86, hem de burnıntest ile tüm donanımları test ettim. Hiçbirinde hata vermedi. Windows ile RAM'leri yine test ettim çünkü RAM'lerden şüpheleniyordum. Ama aynı şekilde hata vermedi. Ram, HDD ve SDD disklerimi temizledim. Zaten yeni almıştım. SSD kartında sorun olabilir diye Windows üzerinden denetledim. Aynı şekilde SDD disktede hata yok. Win10 1909 kullanıyordum. Yeniden format atıp Win10 (10.00 yapı 18363) kurdum. Temiz bir kurulum yaptığıma eminim. BIOS güncel. Sürücüler hepsi elle özenle güncellendi. Genellikle oyunlarda mavi ekran hatası alıyordum ama son zamanlarda Adobe programlarını kullanırken hata Vermeye'de başladı. Driverları kendi sitesinden indiriyorum. en güncel hali ile. Sorun anlayamadığım bir şeyden kaynaklanıyor ve bu yazılımsal'da değil. Donanımsal'da değil. Minidump dosyasının nasıl açıldığını ve okunduğunu bilsem daha anlaşılır olur hatalar ama bilmediğim için buraya yazıyorum
Ramları fiziksel olarak kontrol et. Daha etkili olur

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Ekran ses kartı Intel manager Intel rapi Intel chipset
Ethernet

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Mavi ekranda verdiği hata kodunu yazabilir misiniz?

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Kodu alakası bile yoktur sorun olanlidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hdd bas sectör yapınız rufus program ile usb

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Hdd yapman şans vardır Hardisk üç silgi temizle yapicak.

M3RTCS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son verdiği hatada ki kod: Page fault in nonpaged area

Eyüp34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anakartınızın üretici firma sitesine gidip biosunuzun en güncel versiyonunu indirip biosunuzu güncelleyin nasıl yapılacağı hakkında bir bilginiz yoksa internetten araştırın ve ya yetkili kişilerden yardım alın. Ben biosumu güncelledim ve birdaha mavi ekran vermedi artık . Ramleri çıkarıp denedim ramleri vs. test ettim sorun yoktu hdd ve ssd ile denedim yine aynı sürücü kurmadan denedim yine aynı farklı yerlerden kurdum sürücüleri yine aynı ben çözümü biosu güncellemekte buldum bence sizde bi deneyin.

Brancos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anakartınızın üretici firma sitesine gidip biosunuzun en güncel versiyonunu indirip biosunuzu güncelleyin nasıl yapılacağı hakkında bir bilginiz yoksa internetten araştırın ve ya yetkili kişilerden yardım alın. Ben biosumu güncelledim ve birdaha mavi ekran vermedi artık . Ramleri çıkarıp denedim ramleri vs. test ettim sorun yoktu hdd ve ssd ile denedim yine aynı sürücü kurmadan denedim yine aynı farklı yerlerden kurdum sürücüleri yine aynı ben çözümü biosu güncellemekte buldum bence sizde bi deneyin.
Hocam öncelikle bu konu 2 yıllık bir konu onu belirteyim. Ayrıca lütfen her mavi ekran konusuna BIOS güncelleyin yazmayın. Mavi ekran konularının çözümleri hatadan hataya değişir. Kimisi Ekran kartı driverını güncelleyip çözer, kimisinin RAM'inde arıza vardır. BIOS güncellemesi ise tek başına nadiren sorunu çözer. Ayrıca kullanıcıya BIOS güncellemesi yapmasını istemek, eğer kullanıcı acemiyse anakartı bozmasına sebep olabilir ki zaten konu sahibi bu minidump dosyasını paylaştığı zaman BIOS'u güncelmiş. Sorun da Ses sürücüsü kaynaklı gözüküyor.