Supersu

blackrossa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
attachment.php

MErhaba biraz önce Xperia L mi root yaptım. SuperSu programı eklendi sorunsuz bitti. Fakat Supersu programını açtığımda herhangi bir liste göremiyorum. Yapılandırılmış liste yok uyarısı var ekranda ne yapmalıyım?

Yardımınız için şimdiden teşekkürler..

Elusive

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Şuan bir sorun yok rootlanmış telefon. Sadece root izni verdiğin uygulama yok diyor henüz. Yani orada root izni verdiğin uygulamalar görünür ki henüz bir izin vermemişsin.

blackrossa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nasıl izin vereceğim_? İzin vereceğim yeri bi türlü bulamadım .Pek anlamıyorum bu adroid konulaınrda yeniyim çünkü :)

Elusive

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Yahu bir şeye izin vermeyeceksin . Atıyorum bir uygulama yükledin ve root izni istiyor , sende izni vereceksin ve uygulamayı kullanacaksın. Yani gerek olduğunda izin vereceksin şuan bir şeye izin vermen gerekmiyor :)

Bloother

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Root gerektiren program kurduğunuzda, o program çalışırken sizden izin ister. Siz de izin verirsiniz. Cihazı ne için rootladınız bilmiyorum ama sanırım siz boşuna rootlamışsınız. Bu işlerden pek anlamıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. O yüzden root ihtiyacınız da pek olmayacak gibi.

blackrossa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim rootlama amacım bu gereksiz googlen uygulamalarından kutulmak. Fakat bir türlü açıklayıcı birşey bulamadım. Facebok, youtube,g+, hangout ve bir sürü zırvalık hiç bir işime yaramadıkları gibi doğru düzgün de çalışmıyorlar bunları kaldırmak istiyorum öyle rom yüklemek,overclock vs gibi bir amacım yok yani.

Bloother

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Rom toolbox pro uygulamasıyla da silebilirsiniz.

blackrossa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kastettiğim bu facebook google uygulamalarından başka gereksiz ve yük olan başka pragram varmı diye sormuştum. teşekkürler yinede :)

Elusive

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Kullanmadıklarının hepsini sil işte :)

blackrossa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanmadıklarının hepsini sil işte :)

Doğru diyosunda ne bileyim benim görmediğim arka planda boş boş çalışanlar olabilir gözle görülen ne varsa gitti zaten. :)

Bi sorum daha olacak root yaparken açtığım bilinmeyen kaynaklar ve hata ayıklamayı roottan sonra kapatsam sorun olurmu?

Elusive

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Bir şey olmaz kapatabilirsin. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sildiklerine dikkat et bazıları sistemin çalışmasını etkileyebilir. Silmeden önce sor veya araştırma yap. Systemui.apk silmemelisin mesela.

ShadowFix

..........
Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Aman dikkat et telefonun bir daha açılmaz yoksa :)
Yüklü facebook, twitter, google+, snyc twitter, sony twitter facebook, sosial twitter facebook gibi olanlar varsa kaldırabilirsin.

blackrossa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir şey olmaz kapatabilirsin. :)
Teşekkürler. :)
Ayrıca sadece menüde görünen arka planda çalışan uygulamaları sildim Facebook youtube google+ gibi ram kullanımı azaldı en azından.Youtube da güncellemeden sonra videoları kötü gösteriyordu siteden izlemek daha iyi.ve Önceden herşeyi yedekledim,bilmediğim şeylere pek bulaşmıyorum. :)

Herkese teşekkürler.