Superonline fiber mi TTnet fiber mi

cros98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sizce hangisi ? müşteri kalitesi olarak

HarunT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzmirde Süperonline tartışmasız.

lighthearted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ttnet in fiber optik hattı yok. tek fiber optik hattı olan firma TURKCELL&Superonline.

nofrost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanlış konuşuyorsun.Superonline ttnet'in hattını kullanır.
Superonline fiber ttnet hattını kullanmaz. Kendi fiber optik altyapısı vardır. Ttnetten hem daha kaliteli hem de daha ucuzdur. Binada altyapısı varsa tartışılacak birşey yoktur. Adsl söz konusuysa evet superonline ttnet hattını kullanır.

SincapHenry

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Akn oluğu için Superonline da hikaye. Boşuna tartışmayın..

black-hawk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Superonline tartışmasız fiber internete bir numara ama ikisindede akn var ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
SUPERONLINE çok daha iyi... TTNET fiber optik işinde çakallık yapabilir... FTTN, FTTC, FTTB kullanır ama FTTH kullanmaz...

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
superonline tabiki kendi altyapısını kullanıyor bazı arkadaşlar ttnet demiş ama hayır alkası bile yok bizim burada fiber optik kazı çalışması oldu hepsinde superonline yazıyor..

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bizim binaya da superonline kutu koymuş.ttnet adsl Taahhütüm bitince bende geçmeyi düşünüyorum.

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Adamlar yıllarca internet eşittir superonline reklamı yapmıyor, yıllardır superonline ileyim hiç bi problem çıkmadı karşıma.
Ayrıca Superonline kendi alt yapısını kullanıyor.

msxlabs

Asistan
Reaksiyon puanı
0
süperonline iyi gibi biz kullanıyoruz ama yapım çok uzun sürdü bina uygun değilmiş bunun için iki ay binaya kablo döşediler :D ayrıca hâlâ problemleri mevcut arasıra net duruyor ki burada kullanan herkesin sorunu bu, 100 Mbps ye kadar net.. Ama memnunum servis sağlayıcıları dışında site izin verdiğinde 2,5 gb civarında bir indirme hızı var yalnız yükleme hızı 5 Mbpsye kadar olması kötü...

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Yanlış konuşuyorsun.Superonline ttnet'in hattını kullanır.

Ya arkadaşlar hala anlatamadık galiba. Superonline ADSL TürkTelekom alt yapısını kullanır ama Superonline Fiber, binaya kadar kendi fiber optik altyapılarını kullanır. Bu forumda bununla ilgili kaç tane ileti var, kaç tane kullanan var.

Türkiye'de webhosting hizmeti veren bazı büyük firmaların ayrı ayrı TTNET ve Superonline bağlantı çıkışları var. Yani bu firmaların barındırdıkları sitelere bağlanırken tek bir bitlik veri bile TTNet üzerinden geçmiyor.

northpower

Asistan
Reaksiyon puanı
0
süperonline kendi alt yapısı ve fiber hattını kullanır. merak edenler firmadan sorgulatabilirler. ayrıca uydu nette ttnet altyapısı kulllanıyor diyen arkadaşlar çıkacaktır hatta kablo tv için de aynısını söyleyenler olacaktır. önce araştırsın herkes öyle yorum yapsın düşünce paylaşırken de bence böyledir diye belirtelim yanlış yönlendirme yapmayalım.

linklerin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konu almış gitmiş başını ben supper online kurumsal kullanıcısıyım ttnet te çektiğim çileleri çekmiyorum en azından ttnet kurumsal yaklaşımından farklı davranıyorlar hızlarda ciddi oranla daha sağlıklı tercih sisizn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Trabzon'da 5 aydır fiber Superonline kullanıyorum. Bir sıkıntı olmadı çok şükür. Ttnet fiber tercih etmezdim çünkü ttnet uploadı en hızlı tarifeyi bile alsanız sınırlıyor. 600 kb/sn Ttnet ile upload yapamazsınız. Tarifem 20Mb/sn ve 100 gb akk.

AfterRain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Trabzon'da 5 aydır fiber Superonline kullanıyorum. Bir sıkıntı olmadı çok şükür. Ttnet fiber tercih etmezdim çünkü ttnet uploadı en hızlı tarifeyi bile alsanız sınırlıyor. 600 kb/sn Ttnet ile upload yapamazsınız. Tarifem 20Mb/sn ve 100 gb akk.

Csoylu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Katılıyorum. bendede super online var çok super. Adı üstünde zaten :))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kararsız kaldım ttnet mi alıyım yoksa süperonline mi yardımcı olurmusunuz

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
her şey bir yana kalitesi ve müşteri hizmetleri için superonline

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Kararsız kaldım ttnet mi alıyım yoksa süperonline mi yardımcı olurmusunuz

Bulunduğun semtte Superonline fiber altyapısı varsa ve evine/binana taşımışsa hala neden karar veremiyorsun. Herkes Superonline demiş. Bende eski oturduğum yerde superonline fiber kullanıyordum ve mükemmel bir hizmet almıştım. Yeni taşındığım yerde alt yapısı olmadığından superonline adsl e geçtim. TTNET altyapısı kullanıyor ama hat değerlerim iyi. Hat değerlerinin iyi olmasının sebebi Superonline değil kullanılan malzeme ve santrale olan yakınlığım. Yanlış yönlendirme olmasın :)

anll23

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Superonline kullanıyorum fiber. Gayet memnunum tavsiye ederim

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Bizim burada 25mbps dedikleri superonline 6 mbps geliyor, yine iyi. Ttnet 500kbps yolluyordu.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
iş yerimde tt fiber evde superonline kullanıyorum. açıkçası ttnet çakma fiber hizmeti sunuyor. fiber kablo mahalledeki kutuya kadar varmış gerisi aynı telefon kablosu. hız olarak adsl den hiç farkını görmedim. ama süperonline fiber kablo modeme kadar geliyor ve inanılmaz hızlı. ben evde 50mbit kullanıyorum ve hız testinde 63 çıkıyor ayrıca upload hızımda 21mbit çıkıyor.