Superonline Bizimle Dalga mı Geçiyor?

Bu konuyu okuyanlar

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Turkcell Superonline'ın kampanyalı tarifelerini incelerken bir şey farkettim. Eminim bir çoğumuz bunu fark etmiştir ama burada bunu tartışmaya açmak istedim.

Tarifelerden birinde bize sunulan hizmet şu şekilde:

Tablo kaynağı: http://www.superonline.net/kampanya-detay?k=14&d=fiber-internete-merhaba&t=0#tabFiyat

20 Mbit/sn internet hızıyla beraber 1 GB kota ayda 15 TL*... Yani bu demek oluyor ki ayda 15 TL vererek ışık hızında internete 1 GB kota ile sahip olacağız. Şimdi asıl soru geliyor. 1 GBlık bir veri 20 Mbit/sn hızda kaç saniyede iner? 2012 yılının ortasında hangi internet kullanıcı kitlesi 1 GB kotayı aşmadan bir ay geçirebilir?

*(24 Ay taahhüt verirsek)

Dipnot: Yukarıda bahsi geçen tarifeye Adil Kullanım Kotası geçerli

Kişisel düşüncem bu tarife sadece reklam panolarına "IŞIK HIZINDA İNTERNET AYDA SADECE 15 LİRA" yazmak için çıkartılmış bir tarife. Öyle değilse böyle bir tarifenin çıkartılma amacı sitelerini gezen ziyaretçileri güldürmek. Başka bir amacı olduğunu sanmıyorum.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Adam reklam yapabilmek onu satabilmek vede vatandaşı kazıklayabilmek için bunu yapıyorlar...

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Burada oluyor işte, nasıl bir bilgi toplumuysak!! Maillere bakmayla dolar o kota..

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Herkesin kendi tercihi ama hocam. Hem 15den başlayan fiyatla yazmak için hemde internete girip haber okuyan bir adam için(tabi bunu çok yapmıyorsa :D ) yeterli olacaktır.

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
dostlar alış verişde görsün .. ilk anda aaaa desinler ...

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bazen dükkanlarda da yaparlar ya, vitrin camında ne alırsan 10 lira. Dalarsın içeri bir bakarsın fiyatlar uçmuş. Hani 10 lira - Abi şu sepettekilerin hepsi - gider heyecan. Sonra "hadi gelmişken başka bişey bakayım, yada gözüne birşey ilişiverir".

İşte o hesap yani.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
sabit telefonunu superonline'na taşı... 4GB kotalı 20mbps fiber optik internet hediyesi kazan... 0,0092TL kota aşım var mb başına + maliyeti var... tv+ kotaya etkisi yok... dizi izle film izle kotaya yansımıyor...

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Twitter ciler haberdar değiller yoksa şimdiye kadar yerden yere vurulmuştular ne o kampanya öyle millet ağzı ile değil başka şeyi ile güldürür ler bunlar yani. Eksi yada inci cilerın diline dolan sa lar işleri yaş.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
işin içinde Turkcell varsa dalga geçmeleride normal. Bu aklı eksikler vatandaşı saf sanıyorlar. Yazık gün geçtikçe marka adlarını yerin dibine batırdıklarından haberleri yok.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
nevrotikstar ip tv den bahsediyorsun galiba yoksa tv ne alaka fiber ile.

--- Mesaj Güncellendi ---

Sitesine bakıp gözlerimle göreceğim .

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Kullanım şartlarında kotayı aşma durumunda 0,0092TL-MB yazıyor. Şöyle kabaca bir hesap yaparsak. Diyelim ki 25 GB veri indirdiniz. (Zaten Adil Kullanım Kotası Sınırı)

25-1 GB = 24 GB Fazlanız var

1 GB = 15 TL
24 GB = 24*1024*0,0092 = 226 TL

Fatura oldu = 241 TL.

Kesin dalga geçiyor.

Artı, adil kullanımı hesaplarken sadece downloada bakmıyor, upload kısmı bile 25 gb olsa, 1 'e düşürüyor.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Kullanım şartlarında kotayı aşma durumunda 0,0092TL-MB yazıyor. Şöyle kabaca bir hesap yaparsak. Diyelim ki 25 GB veri indirdiniz. (Zaten Adil Kullanım Kotası Sınırı)

1 GB = 15 TL

Fatura oldu = 241 TL.

Kesin dalga geçiyor.

Artı, adil kullanımı hesaplarken sadece downloada bakmıyor, upload kısmı bile 25 gb olsa, 1 'e düşürüyor.

Aynen dalga geçiyolar Usta o (senin hesaptaki ) faturayı itelemeye çalışıyolardır belkide nerden tuttursak kardır hesabı...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bunlar biraz da devlet zoru ile konulan tarifeler. yetkililer ucuz inernet tarifesi istiyor; onlar da böyle göstermelik, ucuz tarifeler çıkartıyor. var mı, var. :)

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bunun gibi bir sürü gereksiz paket ttnette yıllardır var. Superonline yapınca mı sorun oldu ?

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Ttnet i de eleştiriyoruz yeri geldimi bütün firmaları eleştirirız

arkabisrem

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Merhaba ;

Ben Turkcell Superonline çalışanıyım. İnanınki bu paketi satın alan ve halihazırda kullanan birçok abone var ve herhangi bir şikayetleri yok. Kota aştıkları zaman aylık kota paketleri satın alıyorlar kullanıma devam ediyorlar.

--- Mesaj Güncellendi ---

Aynen dalga geçiyolar Usta o (senin hesaptaki ) faturayı itelemeye çalışıyolardır belkide nerden tuttursak kardır hesabı...

241 tl gelmez. Kotalı tarifelerde kullanmış olduğunuz hızın ,limitsiz tarife fiyatının 3 katından fazla ücret çıkmaz.
Örneğin 20 mbps 4 gb kotalı aldınız. 200 download yaptınız ancak size 20 mbps limitisiz 49 tl den hesaplarsak 148 tl fatura gelir en fazla.

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Turkcell Superonline'ın kampanyalı tarifelerini incelerken bir şey farkettim. Eminim bir çoğumuz bunu fark etmiştir ama burada bunu tartışmaya açmak istedim.

Tarifelerden birinde bize sunulan hizmet şu şekilde:

Tablo kaynağı: http://www.superonline.net/kampanya-detay?k=14&d=fiber-internete-merhaba&t=0#tabFiyat

20 Mbit/sn internet hızıyla beraber 1 GB kota ayda 15 TL*... Yani bu demek oluyor ki ayda 15 TL vererek ışık hızında internete 1 GB kota ile sahip olacağız. Şimdi asıl soru geliyor. 1 GBlık bir veri 20 Mbit/sn hızda kaç saniyede iner? 2012 yılının ortasında hangi internet kullanıcı kitlesi 1 GB kotayı aşmadan bir ay geçirebilir?

*(24 Ay taahhüt verirsek)

Dipnot: Yukarıda bahsi geçen tarifeye Adil Kullanım Kotası geçerli

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bunun adına pazarlama stratejisi deniyo, TTnet önceki mesajlardada belirtildiği gibi bunun kat ve kat aşağılayıcı versiyonlarını sundu önümüze...

Ama farketmeniz güzel, en azından artık bu tür zeka oyunlarına tepkisiz kalınmıyor... ( konu siz değilsiniz aslında TTnet tarafından sömürülen xx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx.xxx kişi )

bolatbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
turkcell tv+ izlemek için bile alınır aslında 32 tane dizi(fatmagül'ün suçu ne?, öyle bir geçer zaman ki, yalan dünya, behsat ç, beyaz show...) var. canlı tv'de 42 tane kanal (kanallar bazen canlı yayında 3gün öncesinin yayınlarını yapıyo :D ) dizinizi filminizi ortasında yakalayınca "baştan al" butonuna tıklayıp izleyebilirsiniz. "üstelik bunları izlerken kotanızdan gitmiyor."
not: akk yı aşıp hızınız düştüğünde bile takılma yok, ancak çözünürlükten çalıyorlar :D

20mb/s hızda akk dan şikayetci arkadaşlara uydunet'in 199tl'ik kampanyasını öneririm...

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4

1 GB = 15 TL

Fatura oldu = 241 TL.

Kesin dalga geçiyor.

yanlışın olmsası lazım . çünkü bildiğim kadarıyla aynı tarifenin sınırsız fiyatını %30-40'tan fazla geçemez .

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Heralde 45 saniye falan sürer 20MB ile

yaso.baso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yalnıız şunu dikkate almak lazım bu bahsettiğiniz tarife giriş sınıfında bir tarifedir. Adamlar zaten bu sınırı aşacaksanız farklı tarifeler tanımlamış. Mesela yine sınırsız 25 gb adil kotalı, kota aşımında extra ücretlendirme yok sadece hızınız 1 mb düşer ve kota sınırı ortadan kalkar, 20 Mb internet ayda sadece 59 liraya ve bunun için ayrıca telefon hattı kullanımına gerek yok. Yani ayrıca telefon hattına ayda 20 lira civarında bir para ödemeyeceksiniz. Derseniz ki telekomda telefon hattı olmaksızın internet vermeye başladı şunu hatırlatırım ki telefon hattı olmasa bile ayda 15 lira bakım vesaire adı altında para alıyorlar.
Bende halen daha 20. yüzyılda iletişim denilen meretin ülkemde bu kadar pahalı olmasına karşıyım ama ne yapalım her ne kadar gelişmiş ülkeler katagorisinde olduğumuzu idda etsede yöneticilerimiz iletişim anca gelişmemiş ülkelerde bu kadar pahalı olur bunu ya bilmiyorlar ya da göz ardı ediyorlar. Yani demem o ki herkesin kendi kullanımı dahilinde uygun olan hattı araştırıp onu seçmesi gerekir. Şimdilik elden gelen bu başka bir seçenek malesef yok hiç kullanmama dışında :)

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
hiç tartışmaya gerek yok uydunet altyapısı varsa alacaksın 3 mbit uydunet rahatına bakacaksın, diğerleri 1mbit internet için 60-70 tl para istiyor, uydunette 3 mbit 49 tl diğerlerine göre daha avantajlı.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
süper onlineye geçmeyi düşünürken çok güzel bir bilgilendirme oldu. teşekkürler

hiç tartışmaya gerek yok uydunet altyapısı varsa alacaksın 3 mbit uydunet rahatına bakacaksın, diğerleri 1mbit internet için 60-70 tl para istiyor, uydunette 3 mbit 49 tl diğerlerine göre daha avantajlı.
saçmalama dostum. ttnette 8 mb'e kadar 55 tl. 50 gB'i geçnce 3 mb'e düşüyor.

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
Bizde neden 1'e düşüyor o zaman?

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
saçmalama dostum. ttnette 8 mb'e kadar 55 tl. 50 gB'i geçnce 3 mb'e düşüyor.
tamam dostum saçmalamayım.
son gelen zamla fatura 60 tl gelmeye başladı, saçmalamayacak olursak 59.90 tl geliyor, ayrıca kullanmadığın sabit telefon ücreti 14.90 tl var.
toplamda 74.80 tl para ödüyorsun sözde 8 mbit'e.
Ayrıca hız 3 mbit'e değil 1 mbit'e düşüyor. kanıtı:
1971794970.png

tarihe dikkat edersen testi biraz önce yaptığımı anlarsın.
normal bir kullanıcı olarak (aşırı download yapmam) 6 günde 50 gb ı geçtim ve 20 gündür interneti 0.5 mbit olarak kullanıyorum, karşılığı 74.80 tl.
uydunet de 3 mbit 49 tl bence daha uygun, bunun üstüne 2 yıllık sözleşme imzalarsan 3 mbit 39 tl ye geliyor. hadi hızı geçtim en azında ping değerleri daha iyidir.
neyse yine saçmaladım herhalde.

uNerreicht

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İnternet paketi alacaksanız şu akk zımbırtısından kurtulun .. açıkcası TTNet tercihim değildir . Uydunet - Biri - Doping gibi hizmetler daha cazip .

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
tamam dostum saçmalamayım.
son gelen zamla fatura 60 tl gelmeye başladı, saçmalamayacak olursak 59.90 tl geliyor, ayrıca kullanmadığın sabit telefon ücreti 14.90 tl var.
toplamda 74.80 tl para ödüyorsun sözde 8 mbit'e.
Ayrıca hız 3 mbit'e değil 1 mbit'e düşüyor. kanıtı:
1971794970.png

tarihe dikkat edersen testi biraz önce yaptığımı anlarsın.
normal bir kullanıcı olarak (aşırı download yapmam) 6 günde 50 gb ı geçtim ve 20 gündür interneti 0.5 mbit olarak kullanıyorum, karşılığı 74.80 tl.
uydunet de 3 mbit 49 tl bence daha uygun, bunun üstüne 2 yıllık sözleşme imzalarsan 3 mbit 39 tl ye geliyor. hadi hızı geçtim en azında ping değerleri daha iyidir.
neyse yine saçmaladım herhalde.

Bizde neden 1'e düşüyor o zaman?
akk ile 3 m olcak minimum hız.
araşdırabilirsiniz.

Son mesajlar