SüperJet, ses hızının 10 katını aştı !

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70

Avustralya'da denemesi yapılan, bilim adamlarının süper hızda uçuş için geliştirdiği jet motoru, ses hızının 10 katı olan, saatte 11,000 kilometre hız yapmayı başardı.

İçten yanmalı süpersonik motor, Avustralyalı ve Amerikalı bilim adamlarınca geliştirildi. Bunun ileride süper hızlı uçuşlar yapılmasını sağlayacağı belirtiliyor.

Avustralya'daki Bilim ve Teknoloji Kurumu ile ABD Savunma Gelişmiş Araştırma Projeleri Kurumu'nda (DARPA)çalışan bilim adamları, jet motorunu konvansiyonel bir roketle fırlattılar. Roket belli bir hıza ulaşınca motorun denenmesine başlandı. Bu tür motorların çalışması için belli bir hıza ulaşması gerekiyor. DARPA'nın baş araştırmacısı Steven Walker, çok uzak olmayan bir gelecekte hipersonik uçakların gerçek olacağını söyledi.

Kaynak: Haber7.com

utkuysal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eee benim bildiğim o kızdaki g gücüne insan dayanamaz. Ama tabi Haber7 demiş. Doğrudur herhalde. Gerçi böyle haberlerde bizim gazete vede tv`ler bire on katıyolar. Mesela bir protein faydalıysa onu dünya kurtaran olarak gösteriyorlar. Neyse.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
TuningMert dedi ki:
10.000km/h :eek: içinde olmak isterdim ::) :'(

hyr abi 11.000 km! ;D

ya onun içinde olsam komaya girerdim heralde ama isterdim yınede ;D

Hayattaki en zevk aldığım seylerden ikincisi HIZ 8)

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Ben olsam pilota daha bas bas felan derdim.bana nasıl bir bakış atacağını düşünemiyorum bile :D :D

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
TuningMert dedi ki:
Ben olsam pilota daha bas bas felan derdim.bana nasıl bir bakış atacağını düşünemiyorum bile :D :D

heheheha :D :D

Aynen!

Benim babama yaptığım gibi ;D

Arabada 5 kişiydik hepsi adam! Bide bagaj full doluydu!

Bizim BMW 220 yi buldu anında...Soylemıstım sana otomatik hız düşürücü var diye... ;D

Araba gazı kesti ben hala babama bas baba bas dıorum :D :D :D :D

doctor

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Albert EİNSTEN kardeşimiz görseydi keşke bunları, yeni formüller bulmaya çalışırdı herhalde!!
:)