Süper güç tassarruf modu açılmalı mı?

Bu konuyu okuyanlar

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
P40 lite aldım ve günümün çopu Pubgde geçiyor bu yüzden pili çok yiyor acaba Pubg dışında instada gezerken youtubede gezerken felan açsam süper güç tasarruf modunu açmalı mıyım? Bazı yerlerde sıkıntılı olabileceğini görmüştüm

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Şarj bitme seviysine gelirken açmanız daha sağlıklı olur. Çünkü cihazı kullanırken o modu açarsanız pefromansını da kısıtlar (Huawei'de de öyle diye biliyorum)bu sefer uzun vadede cihaza yararı dokunmaz diye düşünüyorum. Ben mesela %40'a ayarladım o seviyeye geldiği anda açılıyor siz de o şekilde yaparsanız daha sağlıklı olur.

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
Şarj bitme seviysine gelirken açmanız daha sağlıklı olur. Çünkü cihazı kullanırken o modu açarsanız pefromansını da kısıtlar (Huawei'de de öyle diye biliyorum)bu sefer uzun vadede cihaza yararı dokunmaz diye düşünüyorum. Ben mesela %40'a ayarladım o seviyeye geldiği anda açılıyor siz de o şekilde yaparsanız daha sağlıklı olur.
Teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Süper güç modunda 6 uygulama açılabiliyor en fazla wallpaper bile olmuyor

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Süper Güç tasarruf modu cihazın performansını da etkiler diye biliyorum. Arka planda çalışan her şeyi kapatır. Benim tavsiyem yani benim yaptığımı söyleyeyim, telefonun şarjı yüzde ona düşene kadar oynuyorum. sonra çıkıyorum oyundan şarja takıp yarım saat kadar dinlenip sonra şarjdan çekip telefonu devam ediyorum. Zaten o yarım saatte yüzde yetmişe yakın şarjı dolmuş oluyor.

pacmans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Şarj %20 sevıyelerıne geldıgı zaman yapın oyunlarda Süper güç tasarrufu modunda yüksek grafık alamayabılırsınız.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Şarjınız %10 civarlarına geldiğinde yaparsanız daha iyi olur.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Benim telefonda Android 8.0 bulunuyor.Telefonu kullanmadığım zaman Maksimum güç tasarrufuna alıyorum.Arama mesajlaşma google müzik gibi uygulamalar kullanılıyor bende.