Süleyman Soylu'dan Adalet isyanı

Bu konuyu okuyanlar

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Muhalefetten birisi saldırıya maruz kaldığında sus pus olup içlerinden oh olsun çekenler burada adalet diyor. Tamam gelsin adalet herkese gelsin de su gibi girdiğiniz kaba göre şekil almayın be kardeşim. He chp karşı çıkacak he.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Yani senin canın yandı diye başkaları yansın istiyorsun herhalde. 7 dübel sövülen bir chpli duymadım duysaydım onlara da yorum getirirdim. Şekil değiştirmek, kılıktan kılığa renge bürünmek nedir sizlerden öğrendik, biliyoruz.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Yorumları okumaya karar verdim. Bir tane mesajı okuduktan sonra çılgına döndüm.

Yani Bakan bile illallah etmiş. Pes doğrusu. Bu kadar olmaz kardeşim. Yani yok artık, yok artık, yok artık.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Yorumları okumaya karar verdim. Bir tane mesajı okuduktan sonra çılgına döndüm.

Yani Bakan bile illallah etmiş. Pes doğrusu. Bu kadar olmaz kardeşim. Yani yok artık, yok artık, yok artık.
Hangi mesajdı ?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Kendilerini bilenler biliyor zaten.

1 yıl Siyaset bölümüne baktım. 1 yıl boyunca bir sürü mesaj okudum, sildim, ceza verdim. Ama ben böyle bir şeye daha rastlamadım.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Yani senin başına gelse sen isyan etsen adil olurken Bakan da aynı zamanda bu ülkenin vatandaşı iken bir vatandaş olarak şikayet ettiğinde adil olmuyor mu ? Aksine orada Bakan bile olsam bir şey yapamıyorum duruma diyor. Bu da yargının bağımsız olduğunu ama bir Bakanın bile olaya müdahale edemediğini göstermez mi ?
Benim demek istediğim bir gün içinde onlarca kişiye hakaret ediliyor, bunu yapanlarsa neredeyse hiç ceza almıyor ve bu hiç gündeme gelmez ama bakana ve onun yakınlarına hakaret eden biri normal bir ceza aldıktan sonra bakanın bunu gündeme getirmesi bakanın kişiye göre davrandığını gösterir bu yüzden bakanın adil bir davranış sergilediği söylenemez olduğudur.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Benim demek istediğim bir gün içinde onlarca kişiye hakaret ediliyor, bunu yapanlarsa neredeyse hiç ceza almıyor ve bu hiç gündeme gelmez ama bakana ve onun yakınlarına hakaret eden biri normal bir ceza aldıktan sonra bakanın bunu gündeme getirmesi bakanın kişiye göre davrandığını gösterir bu yüzden bakanın adil bir davranış sergilediği söylenemez olduğudur.
Adil olan hiçbir şey dememesi midir ? Öylece susup kendisince insani olarak sitemde bulunmaması mı adil olurdu sizce ?

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Adil olan hiçbir şey dememesi midir ? Öylece susup kendisince insani olarak sitemde bulunmaması mı adil olurdu sizce ?
O da olur ama asıl mantıklı olan bu tip olaylar artmaya başladığı zaman bunun mağdurlarının bazılarını gündeme getirmesidir.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Yani senin canın yandı diye başkaları yansın istiyorsun herhalde. 7 dübel sövülen bir chpli duymadım duysaydım onlara da yorum getirirdim. Şekil değiştirmek, kılıktan kılığa renge bürünmek nedir sizlerden öğrendik, biliyoruz.
Yazdıklarımdan onu anladıysan konuşacak bir şey yok.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387

Küfür edenler hiçbir yerde barındırılmamalı. Bu haberdeki şahısta işinden kovulmuş ama dava hakkında birşey bulamadım.

Başka biriside hapisle sonuçlanmış ama daha önce suçu yoksa Ceza Kanuna göre ilk suçu diye indirime gidilmiş olabilir sonrasında ise 1 yıl altına düştüğünden para cezasına çevrilmiş olabilir.

Adli para cezası, işlenen bir suça karşılık hapis cezasıyla birlikte veya tek başına uygulanabilen bir yaptırım türüdür. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu nedeniyle hükmedilen hapis cezası 1 yıl veya altında olduğunda adli para cezasına çevrilebilir.

Bu haberlerle demek istediğim TCK yeniden elden geçmeli ve hakaret,taciz,tecavüz,siber zorbalık,dolandırıcılık,insan öldürme gibi suçlar ağırlaştırılmalıdır. İlk suç bile olsa indirim veya iyi hal indirimi uygulanmamalıdır. Hatta bu kişiler denetim altında en pis en aşağılık işlerde gerekirse kamu cezası olarak çalıştırılmalıdır.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bu haberlerle demek istediğim TCK yeniden elden geçmeli ve hakaret,taciz,tecavüz,siber zorbalık,dolandırıcılık,insan öldürme gibi suçlar ağırlaştırılmalıdır. İlk suç bile olsa indirim veya iyi hal indirimi uygulanmamalıdır. Hatta bu kişiler denetim altında en pis en aşağılık işlerde gerekirse kamu cezası olarak çalıştırılmalıdır.
Kesinlikle