Soru Süleyman Soylu: Tayyip Erdoğan Bu Ülke Için Fırsat… Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Tayyip Erdoğan Türkiye için fırsat mı?

• Evet fırsat

Kullanılan: 3 15.0%
  • Hayır fırsat değil

Kullanılan: 17 85.0%

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Bugün Süleyman Soylu konuşma sırasında Tayyip Erdoğan bu ülke için fırsat dedi, siz ne düşünüyorsunuz Tayyip Erdoğan bu ülke için fırsat mı?
Nedenleriyle seviyeli şekilde tartışalım, neden fırsat neden değil?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Erdoğan kim ki bu ülke için fırsat olsun !!!

Altı üstü 1995 yılından beridir girdiği bütün seçimleri kazanan bu ülkede İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı Parti genel başkanlığı Başbakanlık ve yüzde 52 oy ile Cumhurbaşkanı seçilmiş birisi altı üstü 26 yıldır Türk Siyasetine damga vurmuş girdiği bütün seçimleri kazanmış ve ülke için çalışan birisi.

Bu ülkede asıl fırsat Kemal Kılıçdaroğlu ama halk anlamıyor işte ne yaparsın :( Hep cahillikten bunlar :)

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Bunu en iyi Erdoğan gittiğinde anlayabiliriz. Benim tahminim Erdoğan giderse ülkeyi çok daha kötü günler bekliyor. Çünkü gelinen noktada Erdoğan artık bir kilit taşı olmuş durumda. O taş çekildiğinde herşey dağılacak. Mavi vatan, Libya'da ki Suriye'de ki üsler, yada benzeri diğer kazanımlar. Hepsi yalan olacak. Güneydoğuda pyd devleti kurulacak. Türkiye tekrar kabuğuna çekilecek ve çekildiği yerde sırtlanlara yem olacak.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bunu en iyi Erdoğan gittiğinde anlayabiliriz. Benim tahminim Erdoğan giderse ülkeyi çok daha kötü günler bekliyor. Çünkü gelinen noktada Erdoğan artık bir kilit taşı olmuş durumda. O taş çekildiğinde herşey dağılacak. Mavi vatan, Libya'da ki Suriye'de ki üsler, yada benzeri diğer kazanımlar. Hepsi yalan olacak. Güneydoğuda pyd devleti kurulacak. Türkiye tekrar kabuğuna çekilecek ve çekildiği yerde sırtlanlara yem olacak.

Benim öngörüm de o yönde. Tarih tekerrür edecek gibi geliyor.

30 yıl süren II Abdulhamit dönemi sonrasını gibi olacak sanki.

Selahattin Demirtaş serbest bırakılacak. Doğuda YPG'ye devlet kurdurulacak Türkiye iyice karışacak özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi. Orada devlet kuran YPG direk bize salça olacak( Nede olsa Kayyum Atamaya karşı ve yerel yönetimlere özerkliği savunuyor muhalefetim var. )

Yok Esad ile barışacaz deyip oradaki kazanımlarımızdan vaz geçilecek. Amerika ne isterse onu yapmaya başlanacak. Üstüne Kıbrıstaki ve Doğu Akdenizdeki kazanımlarımızdan bile vaz geçilebilir.
Devamında Amerika'dan özür anlamında S400 ler geri iade edilecektir. ( Benim korkum büyük çoğu biten Rusya ile yaptığımız Nükller santral antlaşmasını flan iptal etmezler inşAllah sırf Amerikaya yanaşacaz diye. )

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233

Selahattin Demirtaş serbest bırakılacak. Doğuda YPG'ye devlet kurdurulacak Türkiye iyice karışacak özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi. Orada devlet kuran YPG direk bize salça olacak( Nede olsa Kayyum Atamaya karşı ve yerel yönetimlere özerkliği savunuyor muhalefetim var. )

Yok Esad ile barışacaz deyip oradaki kazanımlarımızdan vaz geçilecek. Amerika ne isterse onu yapmaya başlanacak. Üstüne Kıbrıstaki ve Doğu Akdenizdeki kazanımlarımızdan bile vaz geçilebilir.
Devamında Amerika'dan özür anlamında S400 ler geri iade edilecektir. ( Benim korkum büyük çoğu biten Rusya ile yaptığımız Nükller santral antlaşmasını flan iptal etmezler inşAllah sırf Amerikaya yanaşacaz diye. )
Mayıs ayı kahkahası bu mesaj oldu ???
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu mesajın dursun o günler gelirse konuşuruz ve ben hesabımı sildirecem, eğer dediklerin olmazsa ben rezil bir konuşma yapan biriyim diye konu açıp hesabını sildirecek misin? Foruma gelmemek üzere

sana bu sözlerini Erdoğanın yerine gelen çok pis yedirecek haberin olsun

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Mayıs ayı kahkahası bu mesaj oldu ???

bu mesajın dursun o günler gelirse konuşuruz ve ben hesabımı sildirecem, eğer dediklerin olmazsa ben rezil bir konuşma yapan biriyim diye konu açıp hesabını sildirecek misin? Foruma gelmemek üzere

sana bu sözlerini Erdoğanın yerine gelen çok pis yedirecek haberin olsun

Sen ne zaman BÜYÜYECEKSİN !

Bu olacak diye iddia ediyorum demiyorum farkındaysam öngörüm bu benim. ( Katılırsın katılmazsın BANANE. )

Ben siyaseti siyasileri az çok takip eden birisiyim bana muhalefetin 1 tane Suriye konusunda Libya konusunda Doğu akdeniz kosunuda söylemini gösterirmisin ?
Veya biz YPG'yi terör örgütü olarak görüyoruz onlarla mücadele edecez diyorlar mı ? Ne diyorlar biz iktidar olursak Esad ile barışıp Suriye'den çekilecez diyorlar. Suriye'den Türk askerinin çekilmesi demek PYD'nin orada devlet kurması demektir.
Veya Türk askerinin Libya'dan çekilmesi demek Doğu Akdenizdeki haklarımızı sakata sokabilir demektir.

Veya muhalefetin bir kere sen Selahattin Demirtaş suçludur dediğini duydun mu ? HDP'nin kayyum atanan belediyelerini bile savunuyorlar ! Üstüne HDP'yi savunup ittifak yapmayı veya 1-2 bakanlık vermeyi savunuyorlar.

S400 konusunda CHP başkan yardımcısının lafları var biz iktidar olursak aktive etmeyecez diye. Bunlar bir vatandaş olarak beni korkutaş şeyler açıkçası.

Mesela Kıbrıs konusunda ne planı var CHP'nin hiç duydun mu ! Doğu Akdeniz konusunda ne öneriyorlar. Körlemesine eleştiriyi bırakabilip az takip etsen gündemi görecen. CHP'nin Amerika'nın söylemlerine ZIT tek bir kelimesi bile yok.

Muhalefetin tutumu söylemleri Türkiye çıkarlarından çok başka şeyler söylüyor ve anlatıyor çoğu zaman.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252

İşte ben gidersem ülke dağılır zihniyeti. Hayır abicim bu adamlar dini kullanıyor, bu adamlar seçim kazanınca nasıl şeriat gelmiyorsa millet ittifakı kazanınca da Büyük Kurdistan olmayacak. YPG bir kere nasıl gelip devlet kuracak, kurdu diyelim yahu o topraklarda ne dogalgaz var ne petrol var, ne yapacak orada? Kimse tanımayacakta orayı.Ekonomi olmadan başka bölgelerde güç topluyorsun, eninde sonunda çekilecekler Kuzey Suriye'den, Trump bir kez taviz vermiş, Biden ise yeniden askeri birlik yollamak istiyor

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İşte ben gidersem ülke dağılır zihniyeti. Hayır abicim bu adamlar dini kullanıyor, bu adamlar seçim kazanınca nasıl şeriat gelmiyorsa millet ittifakı kazanınca da Büyük Kurdistan olmayacak. YPG bir kere nasıl gelip devlet kuracak, kurdu diyelim yahu o topraklarda ne dogalgaz var ne petrol var, ne yapacak orada? Kimse tanımayacakta orayı.Ekonomi olmadan başka bölgelerde güç topluyorsun, eninde sonunda çekilecekler Kuzey Suriye'den, Trump bir kez taviz vermiş, Biden ise yeniden askeri birlik yollamak istiyor

O kadar bilmeden yazıyorsun ki :(

Orada petrol ve Doğalgaz yok mu :D Üstüne kim mi tanıyacak. YPG-PYD devleti kursun direk Amerika ve İsrail tanıyacaktır. Devamında Fransa İngiltere Kanada derken bir bakmışın dünyanın yüzde 80 i tanımış... Orası kukla devlet olacak zaten Amerika tanıyorum deyip oraya üstler kurduktan sonra ne yapacan mesela !
Adam havaüssünü kapatacak senin dibinde bir terör devleti. Birde denize ulaşırsa İyice araya duvar bildiğin.

Adamlarla mücadele etmedikten sonra neden çekilsinler. Ben muhalefetin orada mücadele etmeyeceğini düşünüyorum. ( Tersi yönden bir beyanlarını ben duymadım çünkü. Direk Suriyeden çekilecez deniyor. ) Veya Muhalefetin biz PKK'yı şöyle vuracaz şöyle temizleyecez diye bir laflarını duydunuz mu ! HDP ile ittifak yaparken veya 1-2 bakanlık vermişken bu Terör ile mücadele nasıl olacak mesela !
CHP içinde Milletvekili var Türkiye neden terör ile mücadelede İHA-SİHA kullanıyor diyen gerisini sen düşün.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Tam yorum yazıyordum site göçtü.. :(
Erdoğan öncesi Türkiye neydi ki Erdoğan sonrası ne olsun??
Fırsat olduğu doğrudur.
Dünya için de fırsattır. Mesela Polonya sayemizde İHA/SİHA sahibi oldu.. Ermeni ordusu ardına bile bakamadan KARABAĞ'dan kaçtı..

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Şu aralar muhalefetin muhalifliğini iktidar kendi kendine yapıyor.
Muhalefet kendi içindeki anlaşmazlıkları çözüp yapıcı çözüm ve öneri odaklı halk ile buluşsa konuşsa ve ortak bir aday üzerinde anlaşsa bu seçimi alabilirler.Lakin işte Yapıcı bir öneri ve ortak adayda buluşmaları biraz zor.
Erdoğan bu seçim kaybederse koltuğu bırakıp gider.Lakin eğer bu seçim Ana muhalefet partisi başkanı Kemal Bey kaybederse bırakır mı orasını bilmem.
(Erdoğan Beyi eskiden belki fırsat olarak görebilirdim Lakin şimdi Şuan ortalık çok karışık burada fırsat olarak görmüyorum.)

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
O kadar bilmeden yazıyorsun ki :(

Orada petrol ve Doğalgaz yok mu :D Üstüne kim mi tanıyacak. YPG-PYD devleti kursun direk Amerika ve İsrail tanıyacaktır. Devamında Fransa İngiltere Kanada derken bir bakmışın dünyanın yüzde 80 i tanımış... Orası kukla devlet olacak zaten Amerika tanıyorum deyip oraya üstler kurduktan sonra ne yapacan mesela !
Adam havaüssünü kapatacak senin dibinde bir terör devleti. Birde denize ulaşırsa İyice araya duvar bildiğin.

Adamlarla mücadele etmedikten sonra neden çekilsinler. Ben muhalefetin orada mücadele etmeyeceğini düşünüyorum. ( Tersi yönden bir beyanlarını ben duymadım çünkü. Direk Suriyeden çekilecez deniyor. ) Veya Muhalefetin biz PKK'yı şöyle vuracaz şöyle temizleyecez diye bir laflarını duydunuz mu ! HDP ile ittifak yaparken veya 1-2 bakanlık vermişken bu Terör ile mücadele nasıl olacak mesela !
CHP içinde Milletvekili var Türkiye neden terör ile mücadelede İHA-SİHA kullanıyor diyen gerisini sen düşün.
Türkiye'nin NATO içerisinde olduğunu unutuyorsun, sen sanıyorsunki bu işler öyle basit, atacak RPG'yi girecek sınırdan sonra da devlet kuracak yok öyle bir şey, o söz konusu alan birçok ülkeden büyük. CHP dediğin parti oy için ittifak yapıyorlar zaten, ben ciddi ciddi Kürtlere yaklaşacaklarını sanmıyorum. Vaktinde AKP de BDP ile ittifak yapmışlardı, o ne olacak?

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Türkiye'nin NATO içerisinde olduğunu unutuyorsun, sen sanıyorsunki bu işler öyle basit, atacak RPG'yi girecek sınırdan sonra da devlet kuracak yok öyle bir şey, o söz konusu alan birçok ülkeden büyük. CHP dediğin parti oy için ittifak yapıyorlar zaten, ben ciddi ciddi Kürtlere yaklaşacaklarını sanmıyorum. Vaktinde AKP de BDP ile ittifak yapmışlardı, o ne olacak?

Hayy Allahım ya :)

Hee hee NATO içindeyiz biz şu bize hiç yardımcı olmayan silah vermeyen sürekli Ambargo uygulayan NATO ülkeleri mi :D
Amerika ve İsrail tanırsa o devleti NATO mu kalır. Fransa ve İngiltere tarzı ülkelerde tanır direk. Ayrıca NATO'nun çok umrunda sanki istemiyorsan çık diyeceklerdir.
AKP ne zaman seçim ittifakı yaptı bir parti ile ! Bilmeden sürekli sapla samanı karıştırıyorsun. CHP şuan bildiğin tüm her şeyi kediye yüklüyor ve HDP ya bağlıyor kendini. Cumhurbaşkanlığında oyları almakla bitecek mi sanıyon. Meclis çoğunluğu için gene eli HDP'ye makkum klacak buda sürekli TAVİZ VERMESİNE mavi bomcuk dağıtmak zorunda kalmasına neden olacaktır.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Arkadaş ittifak derken çözüm sürecini kastetti büyük ihtimal. Çözüm süreci bir bakıma gerekliydi çünkü teröristlerin masada konuşarak silah bırakmayacağını dünyaya göstermek gerekiyordu. Süreç denendi bir şans verildi ve tabiki terörist silah bırakmadı şimdi ise neredeyse bittiler. Çünkü bir takım çevreler bu teröristlerin devlet tarafından dinlenmediğini konuşma hakkı verilmediğini masada çözüm yoluna gidilmediğini halbuki bir şans verilse herşeyin güzel olacağını söylüyorlardı. Süreç içerisinde o kadar da taviz verilmesine rağmen silah bırakmadılar. Sonra devlet dedi tamam buraya kadar. Son terörist gebertilinceye kadar mücadeleye devam! (Ayrıca bu süreç içerisinde birçok derme çatma karakol kalekol yapıldı) Eskiden doğuda hergün karakol basılırdı. Televizyonlarda film sonundaki jenerikler gibi şehit isimleri dakikalarca akardı. Kaldımı şimdi öyle bişey. Ayda bi sefer duyuyoruz o da ya helikopter düşer ya araç devrilir.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Arkadaş ittifak derken çözüm sürecini kastetti büyük ihtimal. Çözüm süreci bir bakıma gerekliydi çünkü teröristlerin masada konuşarak silah bırakmayacağını dünyaya göstermek gerekiyordu. Süreç denendi bir şans verildi ve tabiki terörist silah bırakmadı şimdi ise neredeyse bittiler. Çünkü bir takım çevreler bu teröristlerin devlet tarafından dinlenmediğini konuşma hakkı verilmediğini masada çözüm yoluna gidilmediğini halbuki bir şans verilse herşeyin güzel olacağını söylüyorlardı. Süreç içerisinde o kadar da taviz verilmesine rağmen silah bırakmadılar. Sonra devlet dedi tamam buraya kadar. Son terörist gebertilinceye kadar mücadeleye devam! (Ayrıca bu süreç içerisinde birçok derme çatma karakol kalekol yapıldı) Eskiden doğuda hergün karakol basılırdı. Televizyonlarda film sonundaki jenerikler gibi şehit isimleri dakikalarca akardı. Kaldımı şimdi öyle bişey. Ayda bi sefer duyuyoruz o da ya helikopter düşer ya araç devrilir
Denenmesi bir yandan Iyi bir yandan kötü oldu

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Denenmesi bir yandan Iyi bir yandan kötü oldu
Bence hiç denenmemesinden iyidir. Süreç hiç yapılmamış olsa daha mı kâr da olurduk.

Kürtlerin mesela bu süreç sayesinde pkk yı daha iyi tanıdığını düşünüyorum.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
HDP benzeri bir parti anlamında söyledim. Seçimde bizi destekleyin veya bana oy verin Cumhurbaşkanı olunca sizide görücem gibisinden bir muhabbet olmadı anlamında...
Olmadığı olmayacağı anlamına geliyor mu?

oylar sene sonuna kadar iyice erisin bakalım ne olacak ?

yukarıdaki arkadaş güzel söylemiş bdp örneği vermiş, Akşener megri megri örneği trt örneği verdi zamanında

5C867957-5EED-4164-B44A-BEF9B3A8C05D.jpeg

2F276E22-96D1-4930-AF8E-684B4663520E.jpeg

Şu resimleri çekilen Akşener Kılıçdaroğlu olsa varya kıyameti koparırdınız ama şimdi ses yok, verilecek cevap olmuştur olabilir

FE881C51-5B78-455B-BCC4-E145F2A1F63B.jpeg

Geçenlerde bir karikatür gördüm paylaşayım

Şu camilerin başına gelen CHP veya İYİ PARTİ tarafından gelse 100 yıl konuşurdunuz ama buna ses çıkaran oldu mu?

CHP ve İYİ PARTİ dışında

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Olmadığı olmayacağı anlamına geliyor mu?

Bu nasıl bir laf :D

Olmadığı olmayacağı anlamına gelmezse senin ilerde tecavüzcü veya katil olmayacağının garantisi var mı o zaman !
Şuan katil veya tecavüzcü olmamam ilerde olmayacağın anlamına mı geliyor :D

Şuraya lütfen az düşünerek ve bilerek yazmaya çalış. Çözüm sürecine katılırsın katılmazsın doğru bulursun yanlış bulursun saygı duyarım. Ama o bir SEÇİM İTTİFAKİ DEĞİLDİR... Hatta AKP'ye zarar olabileceğini bildiği halde giriştiği bir DEVLET POLİTİKASIDIR...

Ama şuan muhalefetin yaptığı al gülüm ver gülümlü bir ittifaktır sen bize oy ver biz size 2 bakanlık verelim belediyelerine kayyum atamayalım tarzı bir iştir...

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Bu nasıl bir laf :D

Olmadığı olmayacağı anlamına gelmezse senin ilerde tecavüzcü veya katil olmayacağının garantisi var mı o zaman !
Şuan katil veya tecavüzcü olmamam ilerde olmayacağın anlamına mı geliyor :D

Şuraya lütfen az düşünerek ve bilerek yazmaya çalış. Çözüm sürecine katılırsın katılmazsın doğru bulursun yanlış bulursun saygı duyarım. Ama o bir SEÇİM İTTİFAKİ DEĞİLDİR... Hatta AKP'ye zarar olabileceğini bildiği halde giriştiği bir DEVLET POLİTİKASIDIR...

Ama şuan muhalefetin yaptığı al gülüm ver gülümlü bir ittifaktır sen bize oy ver biz size 2 bakanlık verelim belediyelerine kayyum atamayalım tarzı bir iştir...
Çok talihsiz bir cevap olmuş bence ?

arada şöyle bir fark var uzatmadan çok kısa yazacam anlayabilirsen, katil veya tecavüzcü olmak bir zafer değildir ?

Hatta AKP'ye zarar olabileceğini bildiği halde giriştiği bir DEVLET POLİTİKASIDIR...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
arada şöyle bir fark var uzatmadan çok kısa yazacam anlayabilirsen, katil veya tecavüzcü olmak bir zafer değildir ?

HDP ile ittifak yapmak zafer yani ! 2-3 Bakanlık vermekte kaymağı heralde ?

Yavuz Ağıralioğlu ne alaka şimdi ! ayrıca. Başladın gene söyleyecek laf bulamayınca daldan dala gezmeye :)

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233

Yavuz Ağıralioğlu ne alaka şimdi ! ayrıca. Başladın gene söyleyecek laf bulamayınca daldan dala gezmeye :)
Tamam sen kazandın birşey demiyorum artık zamanla göreceğiz herşeyi ?

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252

Yani bunu muhalefet yapınca sıkıntı, iktidar yapınca sıkıntı yok. Seçim ittifakından öte adamı TRT'ye çıkarmışlar, terör örgütü mensuplarına sayın demişler, efendi demişler, avukatlarıyla görüşsünler demişler diye biliyorum ama hala laf muhalefete. Yahu bir kere ülkenin kalkınması, siyasal islamcıların eline bırakılmaması kürtlerle işbirliği yapılmasından daha önemli bence. Başka bir şey de var mı bilmiyorum, bizim toplumda yönetici, lider olmadığı sürece kendi başına bir şeyler yapamıyor. Bu millet akıllanmadığı içinde bunun gibi saçma sapan siyasal islam durumlarından sıyrılmak için bazı kayıpları göze almak gerekiyor ne yapalım. Varsa muhalefetin seçim kazanması için önerin anlat.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Yani bunu muhalefet yapınca sıkıntı, iktidar yapınca sıkıntı yok. Seçim ittifakından öte adamı TRT'ye çıkarmışlar, terör örgütü mensuplarına sayın demişler, efendi demişler, avukatlarıyla görüşsünler demişler diye biliyorum ama hala laf muhalefete. Yahu bir kere ülkenin kalkınması, siyasal islamcıların eline bırakılmaması kürtlerle işbirliği yapılmasından daha önemli bence. Başka bir şey de var mı bilmiyorum, bizim toplumda yönetici, lider olmadığı sürece kendi başına bir şeyler yapamıyor. Bu millet akıllanmadığı içinde bunun gibi saçma sapan siyasal islam durumlarından sıyrılmak için bazı kayıpları göze almak gerekiyor ne yapalım. Varsa muhalefetin seçim kazanması için önerin anlat.

Her zaman ki gibi sapla samanı karıştırıyorsunuz :(

Öcalan Mektup okutma veya TRT çıkarma tasrif ettiğim veya desteklediğim şeyler değil ama bu olaylar ile HDP ile ittifak yapmak veya onlara bakanlık sözü vermek çok farklı şeyler.

Bir tarafta o günün şartlarında AKP Öcalan kardeşleri bidiğin kullanmaya çalışmıştır. ( Gerek HDP gerekse PKK dağ kadrosu İstanbul'da CHP'ye destek açıklaması yapınca benim anladığım kürt seçmen tarafsız kalsın diye bu tarz bir şey yapıldı ve ters tepti zaten fark iyice uçtu ) TRT'ye çıkan ise bildiğin PKK'ya Terör örgütü demiş ve devlet lehine konuşmuştur alehine tek bir lafı yoktur. ( Genede çıkarılması yanlış ama bana göre o ayrı Öcalanın kardeşi PKK'nın ölüm listesindedir bu arada. )

Şimdi tam tersine gelirsek üstte AKP bildiğin onları kullanmaya çalıştı ama muhalefet bildiğin KULLANILIYOR... HDP anahtar parti olduğunu anladı sıkıştırıyor bildiğin kendine fayda sağlamaya çalışıyor. Şener şenin filmindeki gibi bak satarım köyüü hee diyordu ya. HDP neler neler söylüyor CHP yönetimi ses çıkarabiliyor mu !!! Çıkaramaz çünkü kendini kitledi HDP oylarına. Bu olayda siyaseten çok TEHLİLİKELİ bana göre. Çünkü her türlü tavizi vermek zorunda kalıyorlar.

Not: Muhalefetin seçin kazanması için öneri istemişin. Vereyim kendimce.
Mansur Yavaş gibi bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarım daha yerli ve milli davranırlar HDP terör ile arasına mesafe koymadıkça aramıza giremez derler. Vatandaşa dokunurlar ve çözüm önerisi sunarlar sürekli şikayet etmek yerine İŞ ÜRETMEYE başlarsalar başarılı olabilirler....

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Z kuşağı o kadar çok bıkmış ki hayatımızı geleceğimizi çaldılar, karşısına rakip olarak ebu cehil çıksın ona verecez demişler buradan hesap et gençleri.

ekonomide taş üstünde taş kalmadı, intihar vakaları çok arttı, sözde 5000₺ hibe vardı verdikleri paranın kat be katını akaryakıttan cezadan çıkardılar.

boşver cebelleşme istediği kadar övsün yaz sonu ekonominin etkisi iyice hissedilecek sonra görüşürüz onlarla.

Tencerenin deviremeyeceği hükümet yoktur bu ülkede, avrupa insanı gibi araba ev kaliteli yaşam önemli değil ama karnı aç olmayacak bu milletin