Soru Subway Surfers neden İstanbul'a veya bir Türk şehrine gelmedi?

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,513
Lise yıllarından beri arada düşündüğüm bir şey. Dünyada İstanbul'dan çok daha küçük şehirleri bile oyuna eklediler ama Türkiye'den bir şehri bir türlü bu oyunda göremedim, acaba sebebi nedir?

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,933
Irkçı bir ekip olduğu söyleniyor fakat Arap şehirlerini falan koymuşlar. Belki özel olarak bizi sevmiyorlardır. Bunca yıldır zaten Türkiye'nin eklenmesi isteniyordu fakat adamlardan ses yok. Ekleyeceklerini düşünmüyorum.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,513
Irkçı bir ekip olduğu söyleniyor fakat Arap şehirlerini falan koymuşlar. Belki özel olarak bizi sevmiyorlardır. Bunca yıldır zaten Türkiye'nin eklenmesi isteniyordu fakat adamlardan ses yok. Ekleyeceklerini düşünmüyorum.
Irkçılık iddialarına başka kaynaklarda da rastlamıştım hocam. Teşekkürler cevabınız için.

Yahya Furkan

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,375
İstanbul konusunu bilmem ama ırkçılık konusunda zaten bazı siyahi karakterlerin tiplemelerinden dolayı tepki almış oyun geçmişte birkaç defa. Muhtemelen sebebi benzer.

Son düzenleyen moderatör:

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,513
İstanbul konusunu bilmem ama ırkçılık konusunda zaten bazı siyahi karakterlerin tiplemelerinden dolayı tepki almış oyun, geçmişte birkaç defa. Muhtemelen sebebi benzer.
Irkçılığın her türlüsüne karşıyım çünkü Peygamberimiz Veda hutbesinde beyaz tenlinin siyah üzerine, siyahın da beyaz tenli üzerine bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah’tan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız Ondan en çok korkanınızdır.”
Buyurmuştur.