• GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!

Şubat ayında yüzlerce memur alınacak

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Müdavim
Katılım
21 Ekim 2016
Mesajlar
9,543
Reaksiyon puanı
3,580
Puanları
113
Bakanlıklar ve kamu kuruluşları memur alımlarına başlıyor. İşte ayrıntılar...

Yeni yılın başlamasıyla birlikte, kamu kurum ve kuruluşları memur açığını kapatmak üzere harekete geçti.

1 Şubat 2017 tarihi itibariyle hangi bakanlıklara ne kadar memur ve sözleşmeli personel alınacak? İşte bakanlıkların ve kamu kuruluşlarının açıkladıkları listeler:

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI

Jandarma Genel Komutanlığı'nın sözleşmeli er ve sözleşmeli uzman erbaş alımları için de başvurular devam ettiği açıklandı. İlgili alımlara başvuruda bulunmak isteyen adaylar www.jandarma.tsk.tr adresi üzerinden başvuru şartlarını öğrenebilir ve başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın 76 Memur alımı için başvurular bugün başladı. Adaylar başvuru işlemlerini www.gtb.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapabiliyorlar. Devlet Personel Başkanlığı ile Bakanlığın kendi internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre başvuru işlemleri 10 Şubat 2017 tarihine kadar www.gtb.gov.tr adresi üzerinden devam edecek.

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı için başvurular Tapu Bölge Müdürlükleri aracılığıyla yapılacak. Başvuru işlemleri 6 ile 10 Şubat 2017 tarihinde yapılacak.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Hacettepe Üniversitesi'nin sözleşmeli hemşire, Diyetisyen, Sağlık Teknikeri, Programcı ve çözümleyici pozisyonlarında toplam 57 kişilik alımı için başvuru süreci 28 Ocak tarihinde başlamıştı. İlgili alımlara başvurular 11 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek.

SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Savunma Sanayii Müsteşarlığı 35 Sözleşmeli personel alımı yapacağına dair duyuru yayımladı. Bu alımlar için başvuru işlemleri 17 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvuru işlemlerini"https://isbasvurusu.ssm.gov.tr/sayfalar/Default.aspx" adresinden yapabilecekler. Başvurular hakkında detaylı bilgilendirme www.ssm.gov.tr adresinden erişime açıldı.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın da personel alım duyurusu mevcut. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı lisans mezunu 20 Denetçi yardımcısı alımı yapacak. İlgili alım için başvuru süreci 3 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek. Milli Savunma Bakanlığı Sivil Memur alımı için başvurularwww.msb.gov.tr adresinden online olarak alınıyor.,

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

Dışişleri Bakanlığı'nın KPSS Şartsız Memur alımı için başvurular 30 Ocak 2017 tarihinde başlamıştı. Dışişleri Bakanlığı'ndan ve Devlet Personel Başkanlığı'ndan yapılan resmi bilgilendirmeyle bakanlık bünyesinde gerçekleştirilecek sınav sonuçlarına göre 60 aday memur alımı yapılacağı belirtilmişti. Sınav için başvurular www.sinav.mfa.gov.tr adresinden yapılıyor.

Kaynak : Şubat ayında yüzlerce memur alınacak
 

fthtsdmr

Profesör
Katılım
5 Ocak 2009
Mesajlar
2,548
Reaksiyon puanı
44
Puanları
48
Haberde verilen toplam sayı 248. Sadece orta öğretim için sınava giren sayısı yaklaşık 3.5 milyon. Bu oranlara bakıp yüzlerce memur alınıyor diye haber yapmak paha biçilemez.
 

_FAUST_

Müdavim
Katılım
17 Haziran 2016
Mesajlar
6,430
Reaksiyon puanı
1,598
Puanları
113
Yaş
28
Ben de dedim biraz çoktur.:oops:
 

EsBer

Doçent
Katılım
27 Mayıs 2016
Mesajlar
533
Reaksiyon puanı
261
Puanları
63
Bende birşey sandım.
 
Üst