şu zamanda s8 kullanılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
7,999
Kesinlikle kullanılır. Daha yeni akrabama verdim Galaxy S5'i. Android 9 Romu kuruluydu taş gibiydi maşallah. Güncellemeye çok takmayın S9 serisinin de fişini çektiler. Cihazı kullanabildiğiniz kadar kullanıp Rom atabilirsiniz güncel versiyon isterseniz.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
ben mate 10 pro ve oneplus 6t için demiştim mate 10 pro çıkalı üstünden 3 sene geçti huawei bu cihazın fişini çeker
Mate 10 Pro çıkalı 2,5 yıl oldu.Android 10 u Mate 10 Pro alıcak.Android 10 son büyük güncelleme olsada güvenlik güncellemeleri almaya devam edicek.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mate 10 Pro çıkalı 2,5 yıl oldu.Android 10 u Mate 10 Pro alıcak.Android 10 son büyük güncelleme olsada güvenlik güncellemeleri almaya devam edicek.
bu yıl oneplus 8 serisi çıkacak ben şuanda mi9t kullanıyorum 3 sene sonra bunu satıp oneplus 8'e geçsem ölü bir yatırım yapmış olur muyum ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
mate 10 pro 2017'de çıktı yani üstünden 3 yıl geçti

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
bu yıl oneplus 8 serisi çıkacak ben şuanda mi9t kullanıyorum 3 sene sonra bunu satıp oneplus 8'e geçsem ölü bir yatırım yapmış olur muyum ?
3 yıl sonra Oneplus 8 eski teknoloji olduğu için güzel bir cihaz olmaktan çıkacak.Dersen ki benim yeni teknoloji takıntım yok o zaman olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

mate 10 pro 2017'de çıktı yani üstünden 3 yıl geçti
2017 sonbaharın da çıktı yani yıl sonlarına doğru çıktı.Cihaz 2,5 yaşında.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
3 yıl sonra Oneplus 8 eski teknoloji olduğu için güzel bir cihaz olmaktan çıkacak.Dersen ki benim yeni teknoloji takıntım yok o zaman olabilir.

oneplus 8t veya 9 alsam ölü yatırım olur mu ?
yeni teknolojiden kastın nedir benim öyle foto ve video takıntım yok ekran kasa oranına önem veriyorum zaten bu yüzden Mİ9T'ye geçtim donanım olarak da Snapdragon 700-800 serisi kullanırım tipik bir kullanıcıyım işte
oneplus 8 güzel cihaz olmaktan çıkmaz çünkü halen 5t 6t kullananlar var ve bu cihazlar güncelleme almaya devam ediyor

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Android 9 ile büyük yazılım güncelleştirmeleri son buldu. Eğer çok önemli değilse hala alınır bir cihaz. Bütçende sıkıntı yoksa S9 veya S10 serilerini al derim. Veya samsung yerine xiaomi tavsiye ederim şu anda en popüler telefonlarından birisi de redmi note 8 ve 8 pro :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Şimdiki aklım olsaydı 2017'de 5s'i satıp Mate 10 Pro alırdım özellikle mocha brown ve mavisi çok hoşuma gidiyor

Android 9 ile büyük yazılım güncelleştirmeleri son buldu. Eğer çok önemli değilse hala alınır bir cihaz. Bütçende sıkıntı yoksa S9 veya S10 serilerini al derim. Veya samsung yerine xiaomi tavsiye ederim şu anda en popüler telefonlarından birisi de redmi note 8 ve 8 pro :)
adamın S8 alabilecek bütçesi varken niye Redmi Note 8 serisi öneriyorsun ki ?
Bende Xiaomi'ciyim ama S8 ile Redmi Note 8 serisi aynı segmentten değil

8 değil de 9'a geçsem yine ölü yatırım olur mu çünkü benim öyle yeni teknoloji veya en son çıkan modeli alma gibi bir takıntım yok ama aldığım telefon güncelliğini korusun beni yarı yolda bırakmasın o bana yeter zaten OnePlus cihazlarının arkasında duran bir firma yani kolay kolay fişini çekmez

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910

Güzel cihaz derken?
Cihazın tasarımı değişmiyor ki telefonun görünümü göze kaba gelsin.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Güzel cihaz derken?
Cihazın tasarımı değişmiyor ki telefonun görünümü göze kaba gelsin.
2017'de çıkmasına rağmen Mate 10 Pro'nun tasarımını halen beğeniyorum bak cidden şimdiki aklım olsaydı 2017'de 5s'i satardım Mate 10 Pro için para biriktirip alırdım 2019'a kadar onu kullanırdım sonra Mİ9T'ye veya OnePlus 7T Pro'ya geçerdim ama işte şartlar izin vermedi
aslında ben 5s'ten 7'ye geçip 7'den de XS'e geçmek isterdim XS'ten de Xiaomi'ye veya OnePlus'a geçerdim fakat dediğim gibi şartlar izin vermedi en azından hatalarımdan ders çıkardım İPhone hastalığımdan kurtuldum

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
2017'de çıkmasına rağmen Mate 10 Pro'nun tasarımını halen beğeniyorum bak cidden şimdiki aklım olsaydı 2017'de 5s'i satardım Mate 10 Pro için para biriktirip alırdım 2019'a kadar onu kullanırdım sonra Mİ9T'ye veya OnePlus 7T Pro'ya geçerdim ama işte şartlar izin vermedi
aslında ben 5s'ten 7'ye geçip 7'den de XS'e geçmek isterdim XS'ten de Xiaomi'ye veya OnePlus'a geçerdim fakat dediğim gibi şartlar izin vermedi en azından hatalarımdan ders çıkardım İPhone hastalığımdan kurtuldum
Benim telefon olarak en beğendiğim iki telefon Galaxy S7 Edge ve iPhone 5'in siyahı olmuştu, Mate 10 Pro bence halen daha çok iyi ve kullanılabilir bir cihaz.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
oneplus 8t veya 9 alsam ölü yatırım olur mu ?
yeni teknolojiden kastın nedir benim öyle foto ve video takıntım yok ekran kasa oranına önem veriyorum zaten bu yüzden Mİ9T'ye geçtim donanım olarak da Snapdragon 700-800 serisi kullanırım tipik bir kullanıcıyım işte
oneplus 8 güzel cihaz olmaktan çıkmaz çünkü halen 5t 6t kullananlar var ve bu cihazlar güncelleme almaya devam ediyor
Oneplus 8 3 yıl sonrada performanslı çalışabilir.Buna bir itirazım yok ama atıyorum Oneplus 8 video da maksimum 4k 60 FPS çekiyorsa 3 yıl sonraki Oneplus 8k veya 10k video çekicek.Oneplus 8 tasarım olarak güzel ama 3 yıl sonra belki kapaklı daha modern tasarımı olan bir cihaz çıkacak.Samsung firması geçmişte arayüzdeki takılmalar dan dolayı yerden yerel vuruldu ama Oneui arayüzü ve 120 Hz sayesinde bugün android de en akıcı arayüz sunan firma.Teknoloji her geçen gün gelişiyor.Yeni teknolojilere boyun eğmem diyorsan alabilirsin bir itirazım yok.

Alabilirsiniz problem yok. Orda demek istediğim S10'un bataryası daha büyük olduğu için bir günü daha rahat çıkarabilirsiniz.
Donanım haber Forumda yorumları okuyorum.Sana belki garip gelicek ama S10e ile 8 saat ekran süresi alan bile var.S10e kullanan kişi bataryada sağlam ayar çeker, cihazı 4 saat ve üzeri kullanmazsa günü çıkarabilir diye düşünüyorum.

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
Oneplus 8 3 yıl sonrada performanslı çalışabilir.Buna bir itirazım yok ama atıyorum Oneplus 8 video da maksimum 4k 60 FPS çekiyorsa 3 yıl sonraki Oneplus 8k veya 10k video çekicek.Oneplus 8 tasarım olarak güzel ama 3 yıl sonra belki kapaklı daha modern tasarımı olan bir cihaz çıkacak.Samsung firması geçmişte arayüzdeki takılmalar dan dolayı yerden yerel vuruldu ama Oneui arayüzü ve 120 Hz sayesinde bugün android de en akıcı arayüz sunan firma.Teknoloji her geçen gün gelişiyor.Yeni teknolojilere boyun eğmem diyorsan alabilirsin bir itirazım yok.

Donanım haber Forumda yorumları okuyorum.Sana belki garip gelicek ama S10e ile 8 saat ekran süresi alan bile var.S10e kullanan kişi bataryada sağlam ayar çeker, cihazı 4 saat ve üzeri kullanmazsa günü çıkarabilir diye düşünüyorum.
4 saat belki az olabilir o zaman günü çıkarmaz mı diyorsunuz

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Teknoloji her geçen gün gelişiyor zaten bu yüzden 3 yılda bir telefon değiştirme kararı aldım bir de 8k 10k video gram umurumda değil çünkü ben foto ve video manyağı değilim benim 8k 10k ihtiyacım yok arayüz konusunda One UI akıcı olabilir ama bence MIUI ve Oxygen OS daha iyi ve daha akıcı ayrıca Realme UI da hoşuma gitti en azından altta Google arama çubuğunu kaldırabiliyorsun saf Android arayüzü gibi sabit değil
yeni teknolojiden kastın kapaklı tasarım ise ben sevmiyorum kırılma olasılığı çok yüksek
OnePlus 8 diye şartlamam kendimi 8T veya 9 da alırım OnePlus olsun da başka bir şey istemiyorum çünkü ben Mİ9T'den sonra yoluma OnePlus ve Xiaomi'den devam etmek istiyorum belki Realme de alırım fakat amoled ekranlı orta-üst segment bir cihaz alırım işlemcisi de SD700 serisi olmalı

Benim telefon olarak en beğendiğim iki telefon Galaxy S7 Edge ve iPhone 5'in siyahı olmuştu, Mate 10 Pro bence halen daha çok iyi ve kullanılabilir bir cihaz.
Bende İPhone 5'in beyazını beğeniyordum siyahı böcek gibi duruyordu ve kenarlarında çok fazla renk atması oluyordu benim en çok beğendiğim İPhone modeli 5s'ti uzay grisi rengini çok beğeniyordum Xperia Z2'nin tasarımını da çok beğenmiştim eğer İPhone takıntım olmasaydı babama Xperia Z2 aldırırdım aşırı premium bir cihaz havası vardı

micheal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Parası da şahane 4 milyar yavrum benim

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Pil kullanımı kişiden kişiye değişir. Mesele 4 saat kullanıp kullanmamak da değil pili nasıl harcadığın önemli.
Eğer kullanımda sosyal medya ağırlıktaysa günü çok rahat çıkarır ve dediğiniz gibi 8 saati de görür. Ama işin içine pubg vb. oyunlar girerse (uzun süre oynamada) günü çıkartması zor ki bu her telefon için geçerli.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Pil kullanımı kişiden kişiye değişir. Mesele 4 saat kullanıp kullanmamak da değil pili nasıl harcadığın önemli.
Eğer kullanımda sosyal medya ağırlıktaysa günü çok rahat çıkarır ve dediğiniz gibi 8 saati de görür. Ama işin içine pubg vb. oyunlar girerse (uzun süre oynamada) günü çıkartması zor ki bu her telefon için geçerli.
Hocam 3 sene sonra OnePlus 8 veya 9'a geçmek ölü bir yatırım mı olur ?
teknolojiye yetismek istiyorum ama 1-2 yıl geriden takip etmek istiyorum kapaklı tasarım kullanmak istemiyorum

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
Parası da şahane 4 milyar yavrum benim
zamanında bu telefon 3 bin tl idi değerini bilemedik

iphone çok mu kötü

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Hocam 3 sene sonra OnePlus 8 veya 9'a geçmek ölü bir yatırım mı olur ?
teknolojiye yetismek istiyorum ama 1-2 yıl geriden takip etmek istiyorum kapaklı tasarım kullanmak istemiyorum
Hocam yani o konu hakkında bir şey söylemek pek mümkün değil. 3 sene sonra kim öle kim kala bakalım 3 yıl sonra ortada OP diye firma kalacak mı o da belli değil. Biliyorsun teknolojide bir anda parlayıp sönen firma çok. Kim derdi ki Lenova, HTC gibi firmalar bir gün tarih olup gidecek.
Diyelim ki ayakta kaldı o zamanda sana şu soruyu sorayım : Bugün önüne OP 5 ve S8'i koysalar (Samsung'u sevmemeni bir kenarıya bırak) hangisini tercih ederdin ? Seni bilmem ama herkes gidip S8'i tercih eder çünkü o Samsung.
Hani diyoruz ya 2-3 yıllık amiral gemileri şu an hala alınabilir diye işte bu sadece Samsung ve Apple için geçerli bana göre. O yüzden bu meseleyi alacağın zaman düşünürsün.
Bu arada kapaklı tasarım nerden çıktı :D Flex ya da Fold'dan bahsediyorsan onlar bence havada kalacak kimse kalkıp bi telefona ne o kadar para verir ne ne o kadar nazik davranır.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
3 yıllık cihazda batarya hususuna değiniliyor. Lipo ve lion farkı burda ortaya çıkıyor işte:) s8 kullanan arkadaşım var. Çok güzel zarif bir cihaz. Hoşuma gidiyor. Pubg de oynuyor. (Pubg de pc de abi gta v açıyor mu olayına döndü:) )

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
zamanında bu telefon 3 bin tl idi değerini bilemedik

iphone çok mu kötü
Kötü demedim sadece özelliklerine göre fiyatı çok tuzlu sırf bir işletim sistemi için 10 bin tl vermem kısacası benim İPhone'a ihtiyacım yok iş adamı içerik üreticisi veya teknoloji editörü değilim yani İPhone kullanmak için hiçbir sebebim yok
Xiaomi'den memnunum ne eksik ne de fazla

Hocam yani o konu hakkında bir şey söylemek pek mümkün değil. 3 sene sonra kim öle kim kala bakalım 3 yıl sonra ortada OP diye firma kalacak mı o da belli değil. Biliyorsun teknolojide bir anda parlayıp sönen firma çok. Kim derdi ki Lenova, HTC gibi firmalar bir gün tarih olup gidecek.
Diyelim ki ayakta kaldı o zamanda sana şu soruyu sorayım : Bugün önüne OP 5 ve S8'i koysalar (Samsung'u sevmemeni bir kenarıya bırak) hangisini tercih ederdin ? Seni bilmem ama herkes gidip S8'i tercih eder çünkü o Samsung.
Hani diyoruz ya 2-3 yıllık amiral gemileri şu an hala alınabilir diye işte bu sadece Samsung ve Apple için geçerli bana göre. O yüzden bu meseleyi alacağın zaman düşünürsün.
Bu arada kapaklı tasarım nerden çıktı :D Flex ya da Fold'dan bahsediyorsan onlar bence havada kalacak kimse kalkıp bi telefona ne o kadar para verir ne ne o kadar nazik davranır.
Hocam iyi diyon hoş diyon da ben 5 sene boyunca aynı telefonu kullanmak istemiyorum bu yüzden 3 senede bir telefon değiştirme kararı aldım Mİ9T'den sonra yine Xiaomi veya OnePlus'tan devam etmek istiyorum şuanda OP8'e geçmemin bir anlamı yok 3 sene sonra fiyatında düşüş de olur ama ben alırsam 9 alırım 2 sene geriden takip ederim ve 3 sene sonra OnePlus kalır mı orası da ayrı bir konu tabi
ben ikisi arasından OP5'i seçerdim sorun OP5 mi S9+ mı olsaydı S9+ derdim

Son düzenleme: