şu zamanda s8 kullanılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
Daha önce de dediğim gibi A ve M serisi üvey evlatlar onlar da yavaş çalışması gayet normal zaten Samsung alacaksan S ve Note alacaksın çünkü sadece bu iki seri parasının hakkını veriyor bir de adam akıllı One UI deneyimi istiyorsan S veya Note kullanacaksın
Benim Mİ9T'nin parmak izi okuyucusu güzel çalışıyor ama çok hızlı çalışmıyor çok da yavaş çalışmıyor ortalama yani bakalım Android 10 güncellemesinde parmak izi okuyucusu hızlandı mı ?
Hocam size One UI 2.0 geldi mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

çevremde Huawei Mate 10 Lite kullananlar var yazılımından gayet memnunlar
bi aralar huaweinin yazılımlarına pubg instagram bile yüklenemiyordu o yüzden sordum

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yani 3 yıl olsa çok iyi olur ama ben çok da takılmıyorum açıkçası. Zaten bu bir gün olacak. İnşallah bu 9 serisi olur. Çünkü Samsung Note 9 gibi bir cihaza bu yıl 11'i göndermezse kendi yağına sıkar malum amiral gemisi satamıyor artık.
Neticede de telefonu aldığın 2-3 yıl en verimli dönemler sonrası zaten teknolojinin gerisinde kalıyorsunuz güncelleme gelse ne gelmese ne. En azından Apple gibi güncellemeye boğup insanları bulut kullanmaya zorlamıyor. Bugün 32 GB kullananlar bile artık alandan şikayet ediyor.
Yani eğer çok takıksa buyursun iPhone alsın ama Android candır :)
hocam sizce bir telefon en fazla kaç yıl kullanılmalı ?
ben 5 yıl kullanılmamalı diyorum çünkü telefon elinde kalıyor Tolga abi canlı yayında böyle demişti bir de teknolojiden geri kalıyorsun teknoloji de her gün gelişiyor yetişemiyorsun
Annem 32 gb İPhone 6s kullanıyor saklama alanı dolmak üzere uyarısı alıyor hep
Android'te en azından 3 yıl standart yazılım güncellemesi alması gerektiğini düşünüyorum 2 yıl çok az
bende de güncellik takıntısı var ama gidip IPhone almam

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Kullanılır hatta s8 bana lüks bile kalır

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Samsung zaten S8 ile tasarım konusunda çığır açtı ama Mate 10 Pro'nun tasarımı da hiç de yabana atılacak bir tasarım değil
Benimde bir sorum var şu saatten sonra S8 kullanılır diyorsunuz peki Mate 10 Pro hiç mi kullanılmaz
Yani o konu hakkında yorum yapamam sonuçta biz Huawei'i 20 serileriyle duyduk -en azından ben- o cihazın donanımını pek bilmiyorum. Ama donanım iyiyse alınabilir tabiki.

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
s8 in herhangi bir kronik sıkıntısı var mı

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
hocam sizce bir telefon en fazla kaç yıl kullanılmalı ?
ben 5 yıl kullanılmamalı diyorum çünkü telefon elinde kalıyor Tolga abi canlı yayında böyle demişti bir de teknolojiden geri kalıyorsun teknoloji de her gün gelişiyor yetişemiyorsun
Annem 32 gb İPhone 6s kullanıyor saklama alanı dolmak üzere uyarısı alıyor hep
Android'te en azından 3 yıl standart yazılım güncellemesi alması gerektiğini düşünüyorum 2 yıl çok az
bende de güncellik takıntısı var ama gidip IPhone almam
5 yıl çok fazla bence 4 idealdir. Hocam aslında 2 yıl güncelleme alıyor değil 2 sürüm alıyor. Sonrasında aylık güvenlik güncellemeleri devam ediyor yani 3 yıl gibi düşünmek lazım biraz. Çünlü 2 yıl dersek şuan 9 serisi güncelleme kesmiş olacak ama hala güncelleme almaya devam ediyor hatta One UI 2.1 bile alacak.

Siz S8'i nerden ve ne kadara alacaksınız? Çünkü ben bir kaç siteden baktım fiyatı 4 küsür eğer öyleyse az daha koyup S10e almanız daha iyi olur.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
One ui 2.0/Android 10 Aralık ta geldi. One ui 2.1 güncellemesi ise mart ayının sonunda geldi.
One UI 2.0'da ne gibi yenilikler var gezinme çubuğu geldi bir tek onu biliyorum birde kilit ekranında zaman biçiminde seçenekler gelmiş

5 yıl çok fazla bence 4 idealdir. Hocam aslında 2 yıl güncelleme alıyor değil 2 sürüm alıyor. Sonrasında aylık güvenlik güncellemeleri devam ediyor yani 3 yıl gibi düşünmek lazım biraz. Çünlü 2 yıl dersek şuan 9 serisi güncelleme kesmiş olacak ama hala güncelleme almaya devam ediyor hatta One UI 2.1 bile alacak.

Siz S8'i nerden ve ne kadara alacaksınız? Çünkü ben bir kaç siteden baktım fiyatı 4 küsür eğer öyleyse az daha koyup S10e almanız daha iyi olur.
Hocam demek istediğim benim Mİ9T Android 10 aldı 11 ve 12'yi alsın sonrasında arayüz ve güvenlik güncellemesi alsın umarım kendimi ifade edebilmişimdir
Hocam 4 sene de çok bence 3 yılda bir telefon değiştirmek daha mantıklı 5 sene bencede çok biliyorsunuz ben İPhone 5s'i tam 5 sene kullandım neler çektiğimi biliyorsunuz şimdi buraya uzun uzun yazmak istemiyorum :)
S8 alacaksa 2.el temiz alsın veya direk S9+ alsın bence

bence direk düz S10 alsın S10e hem çok küçük hemde bataryası yetersiz S10'da 3800 mAh batarya var 1 günü rahat çıkarır bence

Son düzenleme:

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
One UI 2.0'da ne gibi yenilikler var gezinme çubuğu geldi bir tek onu biliyorum birde kilit ekranında zaman biçiminde seçenekler gelmiş

Hocam demek istediğim benim Mİ9T Android 10 aldı 11 ve 12'yi alsın sonrasında arayüz ve güvenlik güncellemesi alsın umarım kendimi ifade edebilmişimdir
Hocam 4 sene de çok bence 3 yılda bir telefon değiştirmek daha mantıklı 5 sene bencede çok biliyorsunuz ben İPhone 5s'i tam 5 sene kullandım neler çektiğimi biliyorsunuz şimdi buraya uzun uzun yazmak istemiyorum :)
Hocam amiral gemileri 4 yıl rahat götürür orta segment için aynısını söylemek mümkün değil.
Ya bütçesi varsa gidip sıfır alsın ama eğer 4 bine alacaksa S9'u geç direkt S10e alsın.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Hocam benim İPhone 6 kullanan bir dostum RN8 Pro mu alsın RN9 Pro'yu mu beklesin ?
RN8 Pro'yu gösterdim telefonu beğendi özellikle mavi rengi çok hoşuna gitti sence RN8 Pro'yu alsın mı RN9 Pro'yu mu beklesin İPhone 6'yı satıp üstüne para ekleyecek

Hocam amiral gemileri 4 yıl rahat götürür orta segment için aynısını söylemek mümkün değil.
Ya bütçesi varsa gidip sıfır alsın ama eğer 4 bine alacaksa S9'u geç direkt S10e alsın.
Mİ9T 4 yıl rahat götürür mü ?

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768

bence direk düz S10 alsın S10e hem çok küçük hemde bataryası yetersiz S10'da 3800 mAh batarya var 1 günü rahat çıkarır bence
Hocam yetersiz demek pek de doğru değil çok yüklenmezse günü çok rahat çıkarır.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Hocam benim İPhone 6 kullanan bir dostum RN8 Pro mu alsın RN9 Pro'yu mu beklesin ?
RN8 Pro'yu gösterdim telefonu beğendi özellikle mavi rengi çok hoşuna gitti sence RN8 Pro'yu alsın mı RN9 Pro'yu mu beklesin İPhone 6'yı satıp üstüne para ekleyecek

Mİ9T 4 yıl rahat götürür mü ?
Hocam ben orta segmentten hiç anlamam bana sorma :D Mi9T Pro olsa çok rahat götürür 855 var neticede de düz modelden emin değilim.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
hocam sende S10 kullanıyorsun yoğun kullanımda 3800 mAh 1 günü rahat çıkarmıyor mu ?
Ben istediğim gibi kullansam da günü çıkartıyor da S10e çıkarmayalabilir işte. Ama arada dağlar kadar fark yoktur gibi geliyor bana.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
s8 baktığım telefonların içinde fakat çok eski gibi alınır mı alınmaz mı (başka telefon önerisi yapmayınız)
Önceliklerinize ve fiyata bağlı olduğunu düşünüyorum. Ekran,kamera,tasarım gibi şeylerde hala çok iyi ama (işlemcisi exynos ise) performansı ve bataryası çok iyi diyemem.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
6-8 saat ekran süresi alıyorum ve günü rahat çıkarıyor (3400 mah s10 nun pili)
S10'nun bataryası 3000 civarıydı doğru aslında ben bu soruyu arda hocama sormuştum ama 6-8 saat ekran süresi bence gayet başarılı

Önceliklerinize ve fiyata bağlı olduğunu düşünüyorum. Ekran,kamera,tasarım gibi şeylerde hala çok iyi ama (işlemcisi exynos ise) performansı ve bataryası çok iyi diyemem.
hocam İPhone 6 kullanan dostum var bataryasından çok şikayetçi bende RN8 Pro önerdim telefonu çok beğendi özellikle mavi rengini beğendi peki RN8 Pro alıp yoluna mı baksın yoksa RN9 Pro'yu mu beklesin ?
telefondan bizim kadar anlamıyor kamerası iyi çeksin şarjı 1 günü çıkarsın ona yeter

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
exynos 9 octa 8895 snapdragon kaça eşit olur performans açısından

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
hocam İPhone 6 kullanan dostum var bataryasından çok şikayetçi bende RN8 Pro önerdim telefonu çok beğendi özellikle mavi rengini beğendi peki RN8 Pro alıp yoluna mı baksın yoksa RN9 Pro'yu mu beklesin ?
telefondan bizim kadar anlamıyor kamerası iyi çeksin şarjı 1 günü çıkarsın ona yeter
Ben olsam 9’u beklerdim. Yakında çıkacak gibi görünüyor ama her türlü iphone 6ya göre çok daha iyi batarya ömrüne sahip bir telefon almış olacak. Kameraya gelirsek ikisi de 12mp modunda gayet güzel kareler çeker diye düşünüyorum. (Orta segmente göre)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben olsam 9’u beklerdim. Yakında çıkacak gibi görünüyor ama her türlü iphone 6ya göre çok daha iyi batarya ömrüne sahip bir telefon almış olacak. Kameraya gelirsek ikisi de 12mp modunda gayet güzel kareler çeker diye düşünüyorum. (Orta segmente göre)
Ne zaman gelecek Türkiye'ye ?
2500'den girmezse babayı alır aha buraya yazıyorum

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
exynos 9 octa 8895 snapdragon kaça eşit olur performans açısından
Aslında 835 seviyesinde ama kullanınca genel olarak 821-835 arasında hissettiriyor. Cpuda 8895 biraz önde ve oyunlarda 835 önde. Cpuda daha iyi olsa bile bunu sisteme tam yansıtamıyor. Bataryada hangisi daha fazla sömürüyor tam hatırlayamıyorum.

Ne zaman gelecek Türkiye'ye ?
2500'den girmezse babayı alır aha buraya yazıyorum
Maalesef onu bilmiyorum.

Son düzenleme:

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aslında 835 seviyesinde ama kullanınca genel olarak 821-835 arasında hissettiriyor. Cpuda 8895 biraz önde ve oyunlarda 835 önde. Cpuda daha iyi olsa bile bunu sisteme tam yansıtamıyor. Bataryada hangisi daha fazla sömürüyor tam hatırlayamıyorum.

Maalesef onu bilmiyorum.
realme 6 serisi 14 nisanda ülkemizde tanıtılacak ablamı Realme 6 Pro'ya geçirmeyi düşünüyorum babam zaten direk RN8 dostum da RN9 Pro

Son düzenleme:

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
realme 6 serisi 14 nisanda ülkemizde tanıtılacak ablamı Realme 6 Pro'ya geçirmeyi düşünüyorum babam zaten direk RN8 arkadaşı da RN9 Pro
Hocam şu konuya bir baksana. Arkadaşta arayüz olarak MIUI 10 var ama sistem Android 8'de kalmış.
Normalde MIUI 10 Android Pie tabanlı değil mi ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam şu konuya bir baksana. Arkadaşta arayüz olarak MIUI 10 var ama sistem Android 8'de kalmış.

Hocam MIUI 10 normalde Android Pie tabanlı doğru fakat Android 8'te kalması çok egzantirik bir durum olmuş :)
Ben yardımcı olamıyorum çünkü bu konuda bir bilgim yok ve 3 aydır benim telefon ablamda şu kız Realme 6 Pro'ya geçse rahatlayacam valla A7 2015'ten ben çok sıkıldım hocam

hocam konuya baktım da adamın telefon Mİ8 SE ben o telefona hakim değilim ki

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Hocam MIUI 10 normalde Android Pie tabanlı doğru fakat Android 8'te kalması çok egzantirik bir durum olmuş :)
Ben yardımcı olamıyorum çünkü bu konuda bir bilgim yok ve 3 aydır benim telefon ablamda şu kız Realme 6 Pro'ya geçse rahatlayacam valla A7 2015'ten ben çok sıkıldım hocam
Bende şaşırdım büyük ihtimal telefonda bir işler var. Sorma sen kaldın gittin şu A7'de geç artık şu telefona. Telefonun en güzel zamanlarını kaçırıyorsun :D

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bende şaşırdım büyük ihtimal telefonda bir işler var. Sorma sen kaldın gittin şu A7'de geç artık şu telefona. Telefonun en güzel zamanlarını kaçırıyorsun :D
Corona illeti yüzünden geçemiyorum ablam gelsin hele geri alacam dua et de Realme 6 Pro uygun fiyattan giriş yapsın ben bu ablamın telefon derdinden sıkıldım artık
Hocam sadece 1 ay kullanacaktım corona illeti yüzünden 3 ay oldu

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
realme markası nasıl?
Güzel markadır X2 ve X50 Pro favori modellerimdir çünkü amoled panel kullanıyorlar :p
Dürüst olmak gerekirse Realme 6 Pro'yu RN9 Pro'dan daha çok beğendim
RN9 Pro'ya ısınamadım sanki RN8 Pro'nun üzerine bir şey koymamış

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
Güzel markadır X2 ve X50 Pro favori modellerimdir çünkü amoled panel kullanıyorlar :p
Dürüst olmak gerekirse Realme 6 Pro'yu RN9 Pro'dan daha çok beğendim
RN9 Pro'ya ısınamadım sanki RN8 Pro'nun üzerine bir şey koymamış
realme 6 nın ülkemizde satışı yokmuş kaç tl bandında