şu zamanda s8 kullanılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
s8 baktığım telefonların içinde fakat çok eski gibi alınır mı alınmaz mı (başka telefon önerisi yapmayınız)

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
yazılım açısından demiştim

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Evet kullanılır.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
s8 baktığım telefonların içinde fakat çok eski gibi alınır mı alınmaz mı (başka telefon önerisi yapmayınız)
Samsung S8 serisinin fişini çekti artık yazılım güncellemesi almayacak ben olsam almazdım ayrıca parmak izi okuyucusu arka kapakta çok dandik duruyor ekrandan parmak izi daha iyi
Şimdi senin beklentine bağlı güncellik takıntın varsa S8'e zaten bulaşma ama ben whatsapp ınstagram twitter'a girerim dersen al ama sıfır alma değmez çünkü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden kullanılmasın ki?

Cihaz halen daha performans olarak iyi bir cihaz ve malzeme olarak da kaliteli, eski cihaz diye kullanılmayacak diye bir şey söz konusu değil (örneğin ben 5 yıllık 6S+ kullanıyorum, çalıştığı sürece kullanılabilir).
güncelleme desteği bitti
bataryası sorunlu
neden kullanılsın ki ?

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Ben yazın aldım cihazı , kullanılır tabi neden kullanılmasın ? şuan her telefondan baya üstün bir cihaz, herşeyiyle çok iyi , tavsiye ederim şiddetle :) Benden daha üstün cihazı olanlar bile hayranlıkla bakıyor telefona , keşke bende s8 alsam diyorlar , birdakine s9 yada s10 alırım.. çok memnunum tam bir performans canavarı kamerasına laf yok.. ekranı çok iyi , tipi zaten insanı bitiriyor :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Güncelleme almayı bırakınca işini gören ve kullandığın telefonu çöpe mi atacaksın?
O zaman baştan belirteyim, Android'den uzak dur.
o durum telefondan telefona değişir ayrıca kullanıcı telefonunun her zaman güncel olmasını ister haksız mıyım ?
Ben bir daha IOS'a dönmem işletim sistemi bana çok sıkıcı geliyor ilgimi çekmiyor bile gelen güncellemelerde sadece sürüm numarası değişiyor aman aman yenilik gelmiyor

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Samsung S8 serisinin fişini çekti artık yazılım güncellemesi almayacak ben olsam almazdım ayrıca parmak izi okuyucusu arka kapakta çok dandik duruyor ekrandan parmak izi daha iyi
Şimdi senin beklentine bağlı güncellik takıntın varsa S8'e zaten bulaşma ama ben whatsapp ınstagram twitter'a girerim dersen al ama sıfır alma değmez çünkü

güncelleme desteği bitti
bataryası sorunlu
neden kullanılsın ki ?

her ay güncelleme alıyor.

Bataryasımı sorunlu Allah allah bende neden sorun yok acaba.. kusursuz bir cihaz.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
o durum telefondan telefona değişir ayrıca kullanıcı telefonunun her zaman güncel olmasını ister haksız mıyım ?
Ben bir daha IOS'a dönmem işletim sistemi bana çok sıkıcı geliyor ilgimi çekmiyor bile gelen güncellemelerde sadece sürüm numarası değişiyor aman aman yenilik gelmiyor
2 ana güncelleme alıyor diye Android'den uzak dur dedim, hangi OS doğru dürüst güncelleme alıyor ki?
Android abidir, IOS bey.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
her ay güncelleme alıyor.

Bataryasımı sorunlu Allah allah bende neden sorun yok acaba.. kusursuz bir cihaz.
senin aldığın güncelleme güvenlik güncellemesi ben Android güncellemesinden bahsediyorum S8 Android 10 almayacak bile
Bataryası ile ilgili çok bilgim yok kullanmadığım için yorum yapamıyorum ama forumda dolaşırken hep S8'in bataryasından şikayet edenler var bataryası da yanlış hatırlamıyorsam 3000 mAh civarı bir şeydi

2 ana güncelleme alıyor diye Android'den uzak dur dedim, hangi OS doğru dürüst güncelleme alıyor ki?
Android abidir, IOS bey.
Mesela OnePlus modelleri doğru dürüst güncelleme alıyor Samsung ve Huawei zaten güncelleme konusunda şerefsiz orta segmentine üvey evlat muamelesi yapıyor yalansa yalan de hadi
2 ana güncelleme çok az be usta bence 3-4 ana güncelleme standart haline gelmeli
IOS bey nedir bilader :)
Madem adamın güncellik takıntısı yok Meizu 16th alsın o da işini görür

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

güncelleme desteği bitti
bataryası sorunlu
neden kullanılsın ki ?
S8 in arka kapağındaki parmak izi, ekrandan parmak izi olan çoğu cihazdan daha hızlı çalışıyor. mesala a50 nin parmak izi okuyucusu çok yavaş çalışıyor. Bence S8 in tasarımı hala çok güzel.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
S8 in arka kapağındaki parmak izi, ekrandan parmak izi olan çoğu cihazdan daha hızlı çalışıyor. mesala a50 nin parmak izi okuyucusu çok yavaş çalışıyor. Bence S8 in tasarımı hala çok güzel.
Hiç söyleme o parmak izi okuyucusunu, ben A70'inkini kullandım ve telefonu fıldırıp atasın geliyor.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
hızlı çalışıyor yalan yok ama konumlandırması çok sakat o yüzden S9'un konumlandırmasını daha iyi biliyorum
ekrandan parmak izi yeni bir teknoloji 2-3 seneye kadar fiziksel parmak izinden daha stabil çalışır
arka kapakta hoş durmuyor güç tuşuna gömülü parmak izi okuyucusu daha iyi arka kapagın dümdüz sade olmasını seviyorum
Ben S9+ tasarımını daha çok seviyorum ama Samsung S8 serisinde tasarımı farklı bir noktaya taşıdı ve çok da başarılı oldu

Hiç söyleme o parmak izi okuyucusunu, ben A70'inkini kullandım ve telefonu fıldırıp atasın geliyor.
Ben Mİ9T'de ekrandan parmak izini kullanıyorum seri okumuyor ama iş görüyor

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
hızlı çalışıyor yalan yok ama konumlandırması çok sakat o yüzden S9'un konumlandırmasını daha iyi biliyorum
ekrandan parmak izi yeni bir teknoloji 2-3 seneye kadar fiziksel parmak izinden daha stabil çalışır
arka kapakta hoş durmuyor güç tuşuna gömülü parmak izi okuyucusu daha iyi arka kapagın dümdüz sade olmasını seviyorum
Ben S9+ tasarımını daha çok seviyorum ama Samsung S8 serisinde tasarımı farklı bir noktaya taşıdı ve çok da başarılı oldu

Ekran kasa oranı açısından Galaxy S8 serisi akıllı telefonlar açısından önemli bir konuma sahip (en önemlisi iPhone X oldu sanırım, sonra Çin'liler CTRL+C yaptı gibi duruyor ve daha da garip yanı bu kopyalayanlar örnek aldıklarından daha iyi iş çıkarıyorlar şuan)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Donanım açısında hala çok güçlü bir cihaz. Yazılım noktasına gelirsek şu an 9 tabanlı One UI var ve gayet akıcı bir arayüz. Güncellemeleri kesilmiş olması pek de bir şey değiştirmiyor yani.
Zaten 3 yıldan sonra gelen güncellemeler alan kaplamaktan başka bir işe yaramıyor.
Örneğin annem SE kullanıyor ve iOS 13 onun telefonuna pek de bir yenilik getirmedi sadece ufak tasarım değişiklikleri ve yeni arka planlar.
Ayrıca "oyun oynamak gibi extreme düşüncelerşniz" de olabilir. Kıytırık telefonlar pubg çalıştırıyor koskoca S8 mi çalıştırmayacak :D
Sadece Webhead hocamın dediği gibi pilden çok fazla bir şey beklemeyin neticede 3 yıllık bir cihaz.
O yüzden gönül rahatlığıyla alabilirsiniz hala çok güzel ve iyi bir cihaz. Tasarımı bile yeter almaya :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben yazın aldım cihazı , kullanılır tabi neden kullanılmasın ? şuan her telefondan baya üstün bir cihaz, herşeyiyle çok iyi , tavsiye ederim şiddetle :) Benden daha üstün cihazı olanlar bile hayranlıkla bakıyor telefona , keşke bende s8 alsam diyorlar , birdakine s9 yada s10 alırım.. çok memnunum tam bir performans canavarı kamerasına laf yok.. ekranı çok iyi , tipi zaten insanı bitiriyor :)
Ben Samsung sevmiyorum ama S9+ ve S10'un tasarımını çok beğeniyorum
ben Xiaomi OnePlus ve Realme'yi çok başarılı buluyorum amiral gemisi alacak olsam OnePlus alırdım orta üst segment alacak olursam da tercihimi Xiaomi veya Realme'den yana kullanırdım

Donanım açısında hala çok güçlü bir cihaz. Yazılım noktasına gelirsek şu an 9 tabanlı One UI var ve gayet akıcı bir arayüz. Güncellemeleri kesilmiş olması pek de bir şey değiştirmiyor yani.
Zaten 3 yıldan sonra gelen güncellemeler alan kaplamaktan başka bir işe yaramıyor.
Örneğin annem SE kullanıyor ve iOS 13 onun telefonuna pek de bir yenilik getirmedi sadece ufak tasarım değişiklikleri ve yeni arka planlar.
Ayrıca "oyun oynamak gibi extreme düşüncelerşniz" de olabilir. Kıytırık telefonlar pubg çalıştırıyor koskoca S8 mi çalıştırmayacak :D
Sadece Webhead hocamın dediği gibi pilden çok fazla bir şey beklemeyin neticede 3 yıllık bir cihaz.
O yüzden gönül rahatlığıyla alabilirsiniz hala çok güzel ve iyi bir cihaz. Tasarımı bile yeter almaya :)
hocam güncelleme konusunda haksız mıyım insanlar kullandığı telefonun güncel olmasını ister forumda görüyoruz neden benim telefonuma güncelleme gelmedi diye ağlayanlar var
adamın güncellik takıntısı yoksa Meizu 16th alsın o zaman

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
meizu düşünmüyorum

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

S10 kullanıyorum android güncellemesinden sonra parmak izi okuyucusu hızlandı ve çok hızlı bir şekilde çalışıyor. Ama bazı cihazlarda çok yavaş çalışıyor(A50/A70 mesala)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Samsung zaten S8 ile tasarım konusunda çığır açtı ama Mate 10 Pro'nun tasarımı da hiç de yabana atılacak bir tasarım değil
Benimde bir sorum var şu saatten sonra S8 kullanılır diyorsunuz peki Mate 10 Pro hiç mi kullanılmaz

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
huawei nin yazılımı iyi mi

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
S10 kullanıyorum android güncellemesinden sonra parmak izi okuyucusu hızlandı ve çok hızlı bir şekilde çalışıyor. Ama bazı cihazlarda çok yavaş çalışıyor(A50/A70 mesala)
Daha önce de dediğim gibi A ve M serisi üvey evlatlar onlar da yavaş çalışması gayet normal zaten Samsung alacaksan S ve Note alacaksın çünkü sadece bu iki seri parasının hakkını veriyor bir de adam akıllı One UI deneyimi istiyorsan S veya Note kullanacaksın
Benim Mİ9T'nin parmak izi okuyucusu güzel çalışıyor ama çok hızlı çalışmıyor çok da yavaş çalışmıyor ortalama yani bakalım Android 10 güncellemesinde parmak izi okuyucusu hızlandı mı ?
Hocam size One UI 2.0 geldi mi ?

huawei nin yazılımı iyi mi
çevremde Huawei Mate 10 Lite kullananlar var yazılımından gayet memnunlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ben Samsung sevmiyorum ama S9+ ve S10'un tasarımını çok beğeniyorum
ben Xiaomi OnePlus ve Realme'yi çok başarılı buluyorum amiral gemisi alacak olsam OnePlus alırdım orta üst segment alacak olursam da tercihimi Xiaomi veya Realme'den yana kullanırdım

hocam güncelleme konusunda haksız mıyım insanlar kullandığı telefonun güncel olmasını ister forumda görüyoruz neden benim telefonuma güncelleme gelmedi diye ağlayanlar var
adamın güncellik takıntısı yoksa Meizu 16th alsın o zaman
Yani 3 yıl olsa çok iyi olur ama ben çok da takılmıyorum açıkçası. Zaten bu bir gün olacak. İnşallah bu 9 serisi olur. Çünkü Samsung Note 9 gibi bir cihaza bu yıl 11'i göndermezse kendi yağına sıkar malum amiral gemisi satamıyor artık.
Neticede de telefonu aldığın 2-3 yıl en verimli dönemler sonrası zaten teknolojinin gerisinde kalıyorsunuz güncelleme gelse ne gelmese ne. En azından Apple gibi güncellemeye boğup insanları bulut kullanmaya zorlamıyor. Bugün 32 GB kullananlar bile artık alandan şikayet ediyor.
Yani eğer çok takıksa buyursun iPhone alsın ama Android candır :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Daha önce de dediğim gibi A ve M serisi üvey evlatlar onlar da yavaş çalışması gayet normal zaten Samsung alacaksan S ve Note alacaksın çünkü sadece bu iki seri parasının hakkını veriyor bir de adam akıllı One UI deneyimi istiyorsan S veya Note kullanacaksın
Benim Mİ9T'nin parmak izi okuyucusu güzel çalışıyor ama çok hızlı çalışmıyor çok da yavaş çalışmıyor ortalama yani bakalım Android 10 güncellemesinde parmak izi okuyucusu hızlandı mı ?
Hocam size One UI 2.0 geldi mi ?

çevremde Huawei Mate 10 Lite kullananlar var yazılımından gayet memnunlar
One ui 2.0/Android 10 Aralık ta geldi. One ui 2.1 güncellemesi ise mart ayının sonunda geldi.