Şu tarayıcıda şu özellik canımı sıkıyor dediğiniz şey

tooclose

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Opera:
1 hafta boyunca kullandım. Google'de resim urlsinden benzer resimleri tarama yerini açamadım.
Bazen sitelere girince tüm sayfa html den yapılmış gibi gözüküyor. (Mobil sürüm gibi)
Bazı video playerlerinde tam ekran tuşunu çalıştıramadım

Mozilla:
1 hafta boyunca kullandım. İnternette bir radyonun yayın sitesine girdim, ses geliyordu ama butonlar yoktu. Oysaki Flash ve Java'nın son sürümleri yüklüydü.
Sayfayı yenileme tuşu gerçekten çok küçük, sol tarafa büyük tuşların yanına koyulsaydı iyi olurdu.

Chrome:
1,5 yıldır kullanıyorum. Yukarıdaki sorunların hiçbiri ile karşılaşmadım.

Reaksiyon puanı
188
Sistemim 64Bit OS X Mountain Lion. Google Chrome kullanıyorum ama Java 7 artık sadece 64Bit modda çalışıyor ve Google Chrome hala 32Bit bir tarayıcı. Bu yüzden tarayıcı içerisinde Java Applet'ler sorun yaratıyor, ben de java lazım olduğu zaman Safari'ye geçiyorum. Google güncelle artık şu tarayıcını be...

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Opera:
1 hafta boyunca kullandım. Google'de resim urlsinden benzer resimleri tarama yerini açamadım.
Bazen sitelere girince tüm sayfa html den yapılmış gibi gözüküyor. (Mobil sürüm gibi)

Mozilla:
1 hafta boyunca kullandım. İnternette bir radyonun yayın sitesine girdim, ses geliyordu ama butonlar yoktu. Oysaki Flash ve Java'nın son sürümleri yüklüydü.
Sayfayı yenileme tuşu gerçekten çok küçük, sol tarafa büyük tuşların yanına koyulsaydı iyi olurdu.

Chrome:

operada o sorun genelde turbo mod açıkken oluyordu bende
mozilla ise butonları özelleştirip yenilemeyi sol kısıma alırsan gayet güzel :)

dg4n6.jpg

firefox un çok ram kullanması çok sorun :/ bazen 830mb a çıkıyor ve kasmalar donmalar yapıyor :(

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Sistemim 64Bit OS X Mountain Lion. Google Chrome kullanıyorum ama Java 7 artık sadece 64Bit modda çalışıyor ve Google Chrome hala 32Bit bir tarayıcı. Bu yüzden tarayıcı içerisinde Java Applet'ler sorun yaratıyor, ben de java lazım olduğu zaman Safari'ye geçiyorum. Google güncelle artık şu tarayıcını be...

Chrome'un deneysel javasını denedin mi?

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben Google Chrome'yi ilk çıktığından itibaren kullanıyordum daha sonra operayı deneyeyim dedim kullanmaya başlayalı 4 gün oldu ve çok memnunum bende opera gayet sorunsuz çalışıyor.

tooclose

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben Google Chrome'yi ilk çıktığından itibaren kullanıyordum daha sonra operayı deneyeyim dedim kullanmaya başlayalı 4 gün oldu ve çok memnunum bende opera gayet sorunsuz çalışıyor.

İlk başta çok şık ve hızlı gelir ama sonrasında sıkıntı yaratmaya başlayabilir.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İlk başta çok şık ve hızlı gelir ama sonrasında sıkıntı yaratmaya başlayabilir.
Deneyip göreceğim.Şimdilik iyi gidiyor.Sekmelerin üstüne gelince ön izleme oluşturması ve sayfada aşağı yukarı gezerken ivmeli şekilde hareket etmesi çok hoş.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Opera:

Mozilla:

Chrome:
IE'da koysaydın.:D

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ben de haliyle IE ile başladım.
O yıllarda rastladığım Netscape Navigator'u yükledim. (1999)
İkisi de hantal ve fazla yer kaplayan tarayıcılardı.
Bahse konu yıllar büyük HDD'ler yoktu.
Olabildiğince tasarruflu yani ufak programlar işime geliyordu.
Müzik standardı Winamp, resim görüntülüme Acdsee ve video izleme programları yerine 760 Kb.lık Irfanview gibi.
Zaman içinde Slim Browser, Avant Browser gibileri de dahil olmak üzere, Opera ve Chrome'u da denedim.
Ama FF'de karar kıldım.
Bazı yerlerde hatalar olabiliyor.
Değinildiği gibi, bazen playerlerde tam ekran olmuyor, fazla ram kullanabiliyor.
Yine de FF tüm sair işlerimi sıkmadan görebiliyor.
Ola gelen hataları da, "O kadar hata Kadı kızında da olur." misali fazla önemsemiyorum.
IE'ye karşı adeta direnişçilerin FF'si benim sempatik tarayıcım.
Onu yormamak için en fazla 5-6 sekme ile çalışıyorum.
Kısaca şimdilik memnunum.
IE yine var.
Internet için değil de yaptığım web sayfalarını izlemek için kullanıyorum.
Açılışı ve kapanışı hala FF'nin nerdeyse 2 katı.
Chrome yüklü değil ama sanırım onun da 2.5 katı ağır kalıyordır.
(Chrome'cuların açılış hızlarını FF'den iyi diye savundukları baz alınarak.) :)

Özetle şu an itibarı ile FF fazla canımı sıkmıyor.
5-6 tercih ettiğim eklenti dışında çok eklenti ve asla herhangi bir toolbar kullanmadığım cihetle de fazla canımı sıkmaz diye umuyorum.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bende hepsi yuklu biara macosunkini filan da yukledim ama opera en guzeli. en stabiliy .video izlerken firefox chrome iyidir ama onu harici birde control panelleri filan lazim oluyo arasira .
download icin olan sayfalari acarken de ff kullaniyorum otomatik cownloaderi guzel. ama opera hepsinden guzel :p ve stabil chrome zaten benim kullanim standardima dayanmiyo cat gidiyo bikachaftada :p
yuklemek icin windowsun gerizekali eklentileriyle bikacgun yukle kaldir ugrasmam gerekiyo :p
oysa opera her ortamda her platformda normal versionu olarak nerdeyse ayni standartta calisiyo . ve ayarlarini yapmak benim icin en kolayi.

tooclose

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de haliyle IE ile başladım.
O yıllarda rastladığım Netscape Navigator'u yükledim. (1999)
İkisi de hantal ve fazla yer kaplayan tarayıcılardı.
Bahse konu yıllar büyük HDD'ler yoktu.
Olabildiğince tasarruflu yani ufak programlar işime geliyordu.
Müzik standardı Winamp, resim görüntülüme Acdsee ve video izleme programları yerine 760 Kb.lık Irfanview gibi.
Zaman içinde Slim Browser, Avant Browser gibileri de dahil olmak üzere, Opera ve Chrome'u da denedim.
Ama FF'de karar kıldım.
Bazı yerlerde hatalar olabiliyor.
Değinildiği gibi, bazen playerlerde tam ekran olmuyor, fazla ram kullanabiliyor.
Yine de FF tüm sair işlerimi sıkmadan görebiliyor.
Ola gelen hataları da, "O kadar hata Kadı kızında da olur." misali fazla önemsemiyorum.
IE'ye karşı adeta direnişçilerin FF'si benim sempatik tarayıcım.
Onu yormamak için en fazla 5-6 sekme ile çalışıyorum.
Kısaca şimdilik memnunum.
IE yine var.
Internet için değil de yaptığım web sayfalarını izlemek için kullanıyorum.
Açılışı ve kapanışı hala FF'nin nerdeyse 2 katı.
Chrome yüklü değil ama sanırım onun da 2.5 katı ağır kalıyordır.
(Chrome'cuların açılış hızlarını FF'den iyi diye savundukları baz alınarak.) :)

Özetle şu an itibarı ile FF fazla canımı sıkmıyor.
5-6 tercih ettiğim eklenti dışında çok eklenti ve asla herhangi bir toolbar kullanmadığım cihetle de fazla canımı sıkmaz diye umuyorum.

Aynen, Firefox'u sadece "Video Helper" adlı uygulamasından dolayı kullanıyorum. Bende 4 sene boyunca IE kullandım, Küçüktüm tarayıcıyı pek takmazdım internet yavaştır der geçerdim, sonrasında Chromeye geçtim hoşuma gitti ve gayet hızlıydı. Diğerlerine pek bakacak zamanım olmadı 2-3 sene boyunca devamlı/halen Chrome kullanıcısıyım herkesin zevki başka demekki :)

Benim bir diğer kişisel düşüncem; Pentium işlemci kullanan eski bilgisayar sahibi olanlar Chrome kullanıyor çoğunlukla Ama Üst düzey oyun-animasyon bilgisayarına sahip kişilerde mozilla görüyoruz genelde. Çoğu gamer mozilla kullanır mesela. Fazla cpu kullanıyor diyorlar haksız sayılmazlar ama son sürat bilgisayarda o cpu kullanımı vız geldiğinden dolayı mozilla tercihleridir.