Şu acemi blogcuya bi yardım

Bu konuyu okuyanlar

kaosum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bir blog açtım bu bolğun arka resmini nasıl değiştirebilirim detaylı bir yardım not:çok acemiyim (S)

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
Blogger'la yani. Hım. Bunun gibi işlerin nasıl yapıldığını öğrenmek ister misin? Yoksa direkt olarak sana kodları verip nereye kaonulduğunu mu anlatayım?

kaosum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslında nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum fakat dtaylı olarak :) çünkü dediğim gibi acemiyim tşekkürler

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
O zaman başlıyoruz.

İlk önce HTML nedir diye bir ara. Üstün körü anlatılanları oku. Kodlar nelermiş gözlerin tanısın.

Şimdi isteğin, blogunun arkasına bir arkaplan resmini gömmek. Bunu yapabileceğin bir yol var. Blogger'ın HTML editörüne kodu gömmek. Peki doğru kod acaba hangisi?

En kısa yoldan arkaplan=backgrounds kelimesi aklına gelmeli. Yapman gereken Google'a girip "HTML background" kelimesini aratmak.

Sen, blogun arkaplanına bir resim gömeceğin için, background kodlarının arasında .jpeg, .gif gibi resim uzantılarını arayacaksın. Yani kodun içinde bir resim linki bulunmalı.

Böyle bir kod bulduğunda o kodu biraz inceledin mi olayı tamamen anlamış olacaksın zaten. Açıklamalarını okumana bile gerek duymayacağına eminim.

Doğru kodu bulduktan sonra, arkaplana koyacağın resimi www.imageshack.us 'a yükleyip bağlantı konumunu kopyalayarak kodun içine yerleştirmelisin.

En son olarak hazırladığın bu kodu kopyalayıp Blogger HTML editörünün içerisinde uygun bir yere yapıştırıp çalışıp çalışmadığını dene. ;)

Sorun olursa elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım tekrar. :)

akifsever

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bide şu yol var onun için htmlye baktığın gibi birazda css olayını incelesen aynı sonucu belkide daha iyisini yaparsın.

Kod:
body {
	background-image: url(istediğin_arka_plan_resmi.jpg);
	background-repeat: repeat;	
}

bu kod html kodu değil htmlde </head> tagından önce yazılan

<style type="text/css">

</style>

tagları arasına yaılıyor.

kaosum

Öğrenci
Reaksiyon puanı