STOP: c000021a hatası

uyusukpasa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
STOP: c000021a {onarılmaz sistem hatası}
windows Sunsystem sistem işlemi, 0xc0000006 durumu ile beklenmeyen biçimde sonlandırıldı ( 0x7c911a9d 0x0344f0e4 ) sistem kapatıldı..

Ya bu ne demek...bu aralar sık sık mavi ekran görmeye başladım..ve arada sırada birden ekran tek bir renk oluyor( her seferinde başka bi renk oluyor ama ) engin bilgilenirizle biri durumu acıklaya bilir mi??
bu arada benim cihaz ;Dell Inspiron 6000

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bu hata kodları konusunda uzman değilim ama işlemcinle alakalı bir sorun sanırım. yeterince soğumuyor olabilir mi?

crx

Asistan
Reaksiyon puanı
8
mavi ekran geldiyse format zamanın geldi benim bildiğim kadarıyla

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
crx dedi ki:

donanımsal hatanın olması büyük bir ihtimal. o nedenle, kartların yerlerine tam oturduğundan emin olmak için çıkartıp tekrar takılmalarında ve varsa genel bir temizlik yapıldıktan sonra, fan ve güç kaynağının iyi çalıştığından emin olunduktan sonra işletim sisteminde hata aramakta fayda var.

uyusukpasa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Troy dedi ki:
crx dedi ki:

donanımsal hatanın olması büyük bir ihtimal. o nedenle, kartların yerlerine tam oturduğundan emin olmak için çıkartıp tekrar takılmalarında ve varsa genel bir temizlik yapıldıktan sonra, fan ve güç kaynağının iyi çalıştığından emin olunduktan sonra işletim sisteminde hata aramakta fayda var.

yaaa benimkisi laptop arkadaslar... kart falan demeyin bana anlamam oyle sok tak yerine oturmus mu bak falan hiçç beceremem hele laptopda bu iş nasıl olur onuda bilmem.. :(:(

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Troy dedi ki:
crx dedi ki:

banada oluo kamera almıştım ekran kartı yetersizliğinden windows kendini solnaldırdı donanımsal yetersizlik ;) gibi birşeydir o ;)

uyusukpasa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler arkadaşlar...
benim bi prison break 1 sezon indirmem var bitsin tek cözüm formatlayacam daha %30 umarım o bitene kadar bişey olmaz

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
uyusukpasa dedi ki:

Bu sorun, bilgisayarınızın tam etki alanı adı ( FQDN) tam olarak 200 bayt uzunluğundaysa oluşur. Oturum açma sırasında, ayrılan 200 bayttan daha uzun bir karakter yazılır ve yığın bozulması oluşur.

ÇÖZÜM :

Öncelikle sisteminizi GÜVENLİ KİP’te Administrator olarak açın bunun için Bilgisayarınız açırken F8 tuşu ile seçeneklere gelip Güvenli Kip seçiniz bilgisayar açılırkende Administrator hesabını tıklayarak sisteminizi açınız. Eğer ki sisteminiz yine açılmazsa o zaman tekrar bilgisayar açılırken Güvenli Kip yerine f8 tuşu ile seçeneklere gelerek EN SON EN İYİ YAPILADIRMA ayarlarını seçiniz.

Yinede sisteminiz açılmıyor ise o zaman Windows XP CD nizi bilgisayarınıza takıp bilgisayarınız için windows kurulumuna geçin bu esnada sizden Sistemi onarmak için R tuşuna basın bölümüne geldiğinizde “R” tuşuna basarak sisteminizdeki açılış dosyalarını onarın. Bu işlem ile Windows CD nizden Orjinal açılış dosyalarını yükleyerek sisteminizin zarar görmüş dosyalarını temizlemiş ve tazelemiş olacaksınız. Ve bu işlem bittiğinde F3 ile çıkış yapıp sisteminizi yeniden başlatarak açabilirsiniz.

Sisteminiz açıldığı zaman ..

BAŞLAT > ÇALIŞTIR sekmesine gelip REGEDIT yazıp Enter ‘e basınız.

Karşınıza Sisteminizin KAYIT DEFTERİ yani Registry bölümü açılacaktır.

NOT: Bu bölümde eğer ki hata yaparsanız yanlış bişi yaparsanız sisteminiz açılmayabilir bozulabilir. Aman dikkkat edin sorumlu değilim sadece söylediklerimi yapın. Farklı bişi yaparsanız sistem bir daha açılmayabilir yada Ciddi arızalara yol açabilir.

* HKEY_LOCAL_MACHINE on Local Machine‘i (Yerel Makine üstünde HKEY_LOCAL_MACHINE) tıklatın
* Registry (Kayıt Defteri) menüsünde, Load Hive‘ı (Yığını Yükle) tıklatın.
* Eski Windows’un System (Sistem) yığınının yolunu yazın (normalde %systemroot%\system32\config\system) ve Open‘ı (Aç) tıklatın.

* Anahtarın adı sorulduğunda, DENEME yazın
* Sonra HKEY_LOCAL_MACHINE\ DENEME\Select bölümüne gelin.
* Current DWord değeri için olan ayara dikkat edin. normalde 0×1‘dir ve CURRENT:Reg_Dword:0×1 ile temsil edilir. Bu değer, özgün Windows NT yüklemenizin “CurrentControlSet” değerinin, bu pencerede ControlSet001′e karşılık geldiğini gösterir. Değer 2 olsaydı, özgün Windows NT yüklemenizin “CurrentControlSet” değerinin ControlSet002′ye karşılık geldiğini gösterir
* HKEY_LOCAL_MACHINE\ DENEME\ ControlSetXXXXX\ Control\Session Manager değerini açınız. NOT: Bu XXXXXX bölümü önceki adımda belirlediğiniz CurrentControlSet değeridir.
* Session Manager (Oturum Yöneticisi) anahtarı altındaki tüm PendingFileRenameOperations girdilerini bir yere yazın ve bu değerleri silin.
* DENEME yığınını tıklatın ve Registry (Kayıt Defteri) menüsünde Unload Hive‘ı (Yığını Kaldır) tıklatın.
* Önceki yüklemenin Software (Yazılım) yığınının yolunu yazın (normalde %systemroot%\system32\config\Software) ve Open‘ı (Aç) tıklatın.
* Anahtar adı sorunca DENEME2 yazın.
* Aşağıdaki kayıt defteri anahtarlarındaki tüm PendingFileRenameOperations girdilerini kaldırın:

HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST2\ Microsoft\Windows\ CurrentVersion\RunOnce

HKEY_LOCAL_MACHINE\TEST2\ Microsoft\Windows\ CurrentVersion\RunOnceEx
* DENEME2 yığınını tıklatın ve Registry (Kayıt Defteri) menüsünde Unload Hive‘ı (Yığını Kaldır) tıklatın.
* Registry Editor’dan (Kayıt Defteri Düzenleyicisi) çıkın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın..

Sisteminiz eğer bir hata yapamadıysanız düzgün bir biçimde açılacaktır. Hadi kolay gelsin …

!!!alıntı !!!

uyusukpasa dedi ki:

hata cd-rom dan kaynaklanıyor ide kablosunu değiştir (çok ucuz) birde lens temizleyici alırsan sorunun kalmaz.

formata gerenk yok !!!

uyusukpasa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
regedit işte cennete gidecek bir insannnn
teşekkürler saol varol

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
arkadaşlar müthişsiniz. şimdi arkadaşımızdan durumu bildiren mesajı bekliyorum heyecanla.

edit: mesaj gönderilmiş.

tebrikler.

uyusukpasa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Troy dedi ki:
arkadaşlar müthişsiniz. şimdi arkadaşımızdan durumu bildiren mesajı bekliyorum heyecanla.

edit: mesaj gönderilmiş.

tebrikler.

cevap yazdıgıma göre durum düzeldi zaten cook sukur...yine yırttık ama bu lensle cdromm temizle olayını yapmadım daha :):) ki anlamadım zaten

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Belki güncellemeler de bir hata vardır

cags31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardes 1 sorunum war cözersen memnun olurum :S
HKEY_LOCAL_MACHINE on Local Machine‘i (Yerel Makine üstünde HKEY_LOCAL_MACHINE) tıklatın
* Eski Windows’un System (Sistem) yığınının yolunu yazın (normalde %systemroot%\system32\config\system) ve Open‘ı (Aç) tıklatın.
Anahtarın adı sorulduğunda, DENEME yazın

Tmm buraya kdr yapıorum sonra ''system baska bir dosya tarafından kullanılıyor'' diyor hata yiyorum nasıl cözebilirim? hatta sistem yöneticisinden systeme tıklayıp islemi sonlandır diorum kritik mesaj veriyor :S

cags31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lütfen Cewap bekliorum :S cok zor durumdayım

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Dostlar Bende Aynı Problemle Boğuşuyorum Fakat Bende F8 İle Girerkende Aynı Hatayı Veriyor Yani Güvenli Modda Açamıyorum ??

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27
İncelemedim Fakat Hiçbir Çözüme Ulasamadım Cünkü bilgisayarı açamıyorum ?

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
sistemi yenıden kurmalısın ozaman.

skymen4

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Bende Aynı Hata Oluyor Sistem Kuramıyorum Hatayı Veriyor Laptop Sunny 762t

Son mesajlar