STOP: 0x000000B4 Mavi Ekran Hatası

77numara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim laptopta olan bu hata var. Bu sorunun çözümü için ne yapabilirim, ne gibi önerileriniz var? PC markası Lenovo G550 - İ5 İşlemci 4 GB RAM 2 GB AMD Ekran kartı, işletim sistemi Windosw 7 64 bit.
Çözüm önerileriniz nelerdir ?
Aşağıdaki fotoladan bakabilirsiniz.
f2-min (1).jpg

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Mavi ekran hatasını tam olarak hangi kısımda alıyorsunuz windows başlatılıyor kısmında mı yoksa cihazı tetiklediğiniz anda direk mavi ekrana mı düşüyor cihazınız.

77numara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mavi ekran hatasını tam olarak hangi kısımda alıyorsunuz windows başlatılıyor kısmında mı yoksa cihazı tetiklediğiniz anda direk mavi ekrana mı düşüyor cihazınız.
bilgisayar açıldıktan yarım saat - 1 saat sonra oluyor .

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
bilgisayar açıldıktan yarım saat - 1 saat sonra oluyor .
Öncelikle birçok nedeni olabilir. Daha çok işlemcinize yük bindiğinde mi alıyorsunuz bu hatayı yoksa stabil çalışırkende böyle bir durum varmı ?

77numara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nette takılırken oluyor genelde . oyun oynarken felan olmuyor hiç denk gelmedi.

77numara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle birçok nedeni olabilir. Daha çok işlemcinize yük bindiğinde mi alıyorsunuz bu hatayı yoksa stabil çalışırkende böyle bir durum varmı ?

nette takılırken oluyor genelde . oyun oynarken felan olmuyor hiç denk gelmedi

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
nette takılırken oluyor genelde . oyun oynarken felan olmuyor hiç denk gelmedi
Bilgisayarınız temizmi ? Termal macunu yenilediniz mi ? Eğer bunları yaptıysanız HDD için bi test yapıp bunların fotoğraflarını paylaşabilir misiniz ?

77numara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarınız temizmi ? Termal macunu yenilediniz mi ? Eğer bunları yaptıysanız HDD için bi test yapıp bunların fotoğraflarını paylaşabilir misiniz ?
bilgisayarım temiz . laptop alalı 2 yıl oldu içi hiç açılmadı. HDD için nasıl bir test yapmalıyım ?

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
bilgisayarım temiz . laptop alalı 2 yıl oldu içi hiç açılmadı. HDD için nasıl bir test yapmalıyım ?
İçini açıp temizleyin tozlardan dolayı fan yuvaları tıkalıdır muhtemelen ve termal macun değişimini yapınız işlemcinin ısınıp kendini korumak için kapatmasından dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Hdd tune programını indirip error scan taraması yapın fakat quick scan aktif olmasın.

77numara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
read.PNG

error scan şuan çalışıyor onu birazdan göndereyim

77numara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İçini açıp temizleyin tozlardan dolayı fan yuvaları tıkalıdır muhtemelen ve termal macun değişimini yapınız işlemcinin ısınıp kendini korumak için kapatmasından dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Hdd tune programını indirip error scan taraması yapın fakat quick scan aktif olmasın.

read.PNG

error scan çalışıyor onu birazdan göndereyim

77numara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Error Scan taraması yaptım kardeş
hdd tarama.PNG

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Cihazınızı kasacak her hangi bir program veya oyun mevcut ise bir test yapmanızı öneriyorum çünkü mavi ekran hatası chipsetten kaynaklı olabilir.Testinizi yapıp sonucu paylaşırsanız eğer size yardımcı olmaya devam edeceğim

77numara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazınızı kasacak her hangi bir program veya oyun mevcut ise bir test yapmanızı öneriyorum çünkü mavi ekran hatası chipsetten kaynaklı olabilir.Testinizi yapıp sonucu paylaşırsanız eğer size yardımcı olmaya devam edeceğim
çok ağır programlar kullanmıyorum. Dreamwear , Fireworks , Audicition gibi programlar kullanıyorum.
bide minidump klasörü boş gösteriyor.
minidump.PNG

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Eğer yazılımsal bir sıkıntı yoksa %90 amd chipsette bir sıkıntı var.Benzer sorunlarla çok karşılaştım.