Stereo Ses Sistemi Hakkında Tavsiyeleriniz

Bu konuyu okuyanlar

crematorys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Bu konunun üstatlarından fikir ve yorumlarını beklemekteyim. Ben Blu-ray/DVD’den çok TV’deki programları izleyen yada müzik dinleyen bir kişiyim. Ses sistemleri ile ilgili çok bilgim yok maalesef. Bilgim yokken Panasonic SC-BTT490 5.1 ses sistemi aldım ama beni çok tatmin etmedi. Ben 5.1’den ziyade (çünkü Blu-ray film izlemeyeceğim) stereo sistem kullanmak istiyorum. Sebebi ise TV’lerdeki yayınlar çok ama çok nadir 5.1 ses kalitesiyle film yayınlıyorlar. Ben daha çok aldığım ses tok ve yumuşak olmasını istiyorum. Yani kulağımı tırmalamayacak. Müzik ve TV izlerken beni sıkmayacak bir sistem yapmak istiyorum.
Apartmanda yaşadığım için öyle büyük oranlarda ses açamayacağım maalesef. Kullandığım TV LG marka LA660S modeli. ARC desteği var ama gidip ARC destekli bir receiver almak istemiyorum. İstediğim modeller (Denon/Yamaha/Onkyo/Harman Kardon gibi) bütçemi çok aşıyor gibi ve o meblağları ödemek istemiyorum açıkçası. ARC’nin büyük kolaylıkları var farkındayım. Bu sorunu ben TV’den kulaklık çıkışı ile bir 2.1 T-Class amfiye bağlayıp amfiden de sesi stereo olarak hoparlörlere vermek istiyorum. Benim olayım bundan sonra başlamakta. T-Class amfilere bakıyorum E-Bay’da birkaç gündür. Daha önce ses sistemlerini araştırırken amfi/receiver’dan çok hoparlörlerin kalitesi çok büyük fark göstermekteymiş. Bu bana da mantıklı geldi. Tabi ilerde bu işlere iyice merak saldığımda da bu ses sistemini değiştireceğimdir. Yani kaliteli bir receiver alarak ses sisteminde iyileştirmeye gitmem olacaktır. O yüzden bu T-Class amfiyi de bir PC/iPod gibi bir ses ünitesinde de ilerde kullanabilmeliyim.
E-Bay’da bulduğum ve araştırdığım amfileri aşağıda sıralamak istiyorum. Yukarıda istediklerime en uygun amfiye nasıl karar verebilirim. Bu konuda yardımlarınızı beklemekteyim. Tabi bu amfilere uygun ve yukarıda belirttiğim gibi aldığım ses tok ve yumuşak olmasını sağlayacak bir hoparlör tavsiyesi rica ediyorum. Kule tipi hoparlörleri genelde daha estetik bulurum. Ama düzgün bir ayaklık alıp normal boyutta hoparlörlerde kullanabilirim.

SMSL SA-50 2x50W T-Class Amplifier
SMSL SA-S3 2x25W T-Class Amplifier
SMSL SA-36A 2x20W T-Class Amplifier
Lepai LP-2020A+ 2x20W T-Class Amplifier

“SMSL” markası bana en sıcak gelen marka ama “Lepai 2020A+” ürününü internette çok övmüşler f/p olarak. Ama dış görüntüsü bana pek kaliteli gelmedi. Tabi birde “Topping” markasını övüyorlar ama maalesef benim bütçemi aşıyor. 150$ bu ürüne vermek yerine 2.el bir 5.1 receiver alabilirim mantığında ilerledim. Ayrıca bu sisteme subwoofer ekleyebilme şansım varmıdır? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

crematorys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu Güncel Arkadaşlar, Yorumlarınızı Beklemekteyim. Tşk.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Bu Lepai LP-2020A+ kullanan var mı ?