Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
  • Birisi barışı başlatmalı, tıpkı savaşı başlattığı gibi.
  • Bu hemen hemen bütün devrimlerin sırrı ve liderlerinin trajik yazgısıdır: Hiçbiri kan sevmez ancak kan dökmek zorunda kalırlar.
  • Elimde olmadan duraklayıp uyuyan kızı fırsattan yararlanarak, bir tablo gibi izledim. Aslında onu, o güne dek iyice görememiştim. Çünkü bütün alıngan insanlar gibi, o da uzun uzadıya incelensin istemiyordu.
  • Hayat bizim kurduğumuz, tasarladığımız bir oyun değildir; orada sahne alan kim olursa olsun, ona ne kadar yakın olursak olalım her şey bizim istediğimiz gibi gelişmeyebilir. Hayata dair her kurgumuz, her gelecek planımız başka başka hayatların, başka ruhların, kişiliklerin beklentileri ve hayatlarıyla ölçülür, orada her beklenti hayal kırıklıklarına gebedir; beklentilerini birer inanca dönüştüren yürekler içinse hayattan derin bir çöküş beklemektedir. Bu inancın söndüğü yerde yeni bir hayata açılacak bir kapı yoktur.
  • Satranç aşk gibidir. Tek başına daha az eğlencelidir.
  • Işığı ve karanlığı, savaş ve barışı, yükselme ve çöküşü deneyimlemiş kişidir gerçekten yaşamı tecrübe etmiş olan.
  • Sabırsızlık korkudur.
  • Kendime karşı oynamaya kalkıştığım andan itibaren,bilinçsizce meydan okumaya başlıyordum. Siyah ve beyazdan oluşan her iki ben de yarışa girişmeden edemiyordu ve her ikisi de yenmek,kazanmak için kendine göre bir hırsa,bir sabırsızlığa kapılıyordu;siyah olan ben,beyaz olan ben'in yapacağı her hamleyi heyecanla bekliyordu.bir tanesi bir yanlış yapınca ,öteki ben sevinçten havalara uçuyor ve aynı anda da kendi beceriksizliğine kızıyordu.
  • Tutku olmaksızın çalışan kişi bir bilgiçlik taşlayandan fazlası olamayacaktır.
  • Bilinç onun farkına vardığı ana kadar hiçbir suç unutulmaz.
  • Eğer kendini satacaksan en azından iyi bir ücret almalıydın.
  • Bir kişi kendisinden başka her şeyden kaçabilir.
  • (Tehlikeli Merhamet)
  • Küçüklerin büyüklük taslaması kadar tehlikeli bir şey yoktur.
  • Yaşam olağanüstü şeyleri sever fakat mucizeye gelince cimrilik eder.

Son mesajlar