SteelSeries Rival 650 Kısa Kullanım Tecrübesi [İade Edildi]

Bu konuyu okuyanlar

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Herkese selam.
G900 faremin sol kliğinde çıkan belli belirsiz bir problem yüzünden kutusuna kaldırıp Rival 650 modelini büyük bir hevesle satın aldım.
1566851364105.png
1566851385530.png

1566851426686.png

Fare resimlerde görüldüğü gibi. İade süreci başlattığım için özel bir fotoğraf çekme ihtiyacı duymadım öncelikle. Dileyenlere yarına kadar atabilirim :).

Öncelikle ben Claw (Pençe) ve Palm(Avuç İçi) tutuşların karması gibi bir tutuş kullanıyorum. Genelde Palm Grip için olan fareleri rahatlıkla kullanabilirim genel olarak. Ama bu üründe öyle olmadı. Her ne kadar Palm için çok övseler de benim karman çurman tutuş şeklime uymadı. Ek olarak fare cidden çok ağır hissettiriyor. Ek ağırlık özelliğini bu yüzden kafamda direkt siliyorum.

Tekrar söylemem gerekirse kablosuz ağırlığı çok fazla olduğu için, asıl kablosuz kullanma amacım boşa çıkmış oldu böylece. Önceki farem olan G900 Kablosuz olarak 107 gram iken bu fare 121 gram neredeyse. Fark ettiriyor mu? Evet. İşin içine büyüklüğü de girince zaten ağır olan fare gözümde resmen tuğlaya dönüştü. Tuşların biraz sert olması da etkiledim sanırım bu durumu.

Farenin yazılımı (Engine 3) da genel olarak biraz karışık. İlk aldığımda farenin üst kısmındaki üç tuşuna basıp 3 kere Frimware Update yapmam gerekti ışıkları doğru düzgün çalışana kadar. İşin tuhaf kısmı hep aynı güncellemeyi alıyor, neden ilk denemede düzelmedi?

Işık ayarlarını keşfetmek zaman istiyor. Ben çok karışık buldum açıkçası. Bir öyle bir böyle yanıyor. Belki de benim alışmadığım bir şey olduğu için direkt olarak ilk etapta nefret ettim ve beynimde hep öyle kaldı bilemiyorum. Tıpkı HyperX NGeniuty gibi. En azından Engine 3 2'de bir çöküp durmuyor NGeniuty gibi.

Farenin malzeme kalitesi süper ötesi diyebilirim. Dokunuşu direkt olarak hatırladım diyebilirim. Arctis serisindeki kulaklıkların dış yüzeyi ile çok benzer kauçuk bir malzeme kullanılmış ve size o süper dokunma zevkini verebiliyor. Bu konuda daha rakibi yok gibi gözümde. Lakin yan kısımlardaki kauçuklar sakat kısımlar. Şimdiden milim oynamaya başladıysa 3-4 ay sonra başımızı şişireceği kesin :).

Wireless kısmına geçelim. Ben başarılı buldum açıkçası. 2-3 kere kopma yaşadım şu ana kadar, tahminimce son Frimware güncellemesi ile ortadan kalktı. 2 adet sensöründe başarılı olduğunu çok net söyleyebilirim. yazılımdan ufak bir ayarla farenin aktif kalmaya devam edeceği yüksekliği ayarlıyorsunuz ve işte oldu! Fareniz milimetrik de olsa havadayken hareket ediyor. Müthiş :D. Bu farenin sensörünü Everest fare ile karşılaştıran kişileri saymıyorum :).

8 bölgeli RGB aydınlatma beyaz renk haricinde oldukça başarılı ve canlı renkler veriyor diyebilirim.

Pil konusunda fare G900'e göre daha az dayanıyor ama çok daha hızlı şarj oluyor kesinlikle. 15 dakika şarj ile vaad edildiği gibi 7-10 saat arası oyun oynanabiliyor.

Eksileri:
-Pil kapasitesi daha yüksek tutulabilirdi.
-Ağırlığı daha iyi olabilirdi. Zaten büyük olan fare biraz daha ağır olunca katlanmaz hale geldi benim için.
-Beyaz ışığı orta kısımda sarı gibi veriyor.
-Yanlardaki kauçukların yapıştırmaları çabuk yıpranıyor.

Artıları:
+Hızlı şarj oluyor.
+Hissiyatı mükemmel.
+Çift sensör fikri gayet başarılı olmuş.

Ne eksi ne de artı:
*Tuşları bana biraz ağır geldi. Tercih meselesi.
*Bazı kullanıcılar çıkıntılı DPI tuşuna yanlışlıkla bastıklarını söylüyor. Ben şahsen karşılaşmadım.

Sonuç olarak fare ben avuç içime tam oturturum, elim büyük ve ağır olması önemli değil diyen birisi için oldukça iyi bir alternatif.
10 üzerinden puanlamam:
Wireless: 9.5
Hissiyat: 10
Tuşlar: 7
Işıklandırma: 9
Ağırlık: 5
Yazılım: 6

Ortalama: 7.7

Okuduğunuz için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
rivaller iyiydi. sağlık olsun. ağırlık değil de yapışkan meselesi can sıkar. neyse ben mx faremle mutluyum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
SS kauçuk yüzünden tercih etmeyeceğim bir marka oldu fare konusunda. Mamba TE ile çok mutluyum incelemeyi yaparım yakın zamanda inşallah.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Rival 650'nin kronik sorunu olması üzücü. Yeni modellerinde dikkat ederler herhalde. Yazılımı fazla karışık değil aslında ama alışmak lazım fazla pratik olmadığı doğrudur.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
A4Tech Bloody A60 kullanıyorum öneririm herkese çok güzel bir fare.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Güncelliğinden kastınız nedir? Sürekli yazılım güncellemesi alıyor zaten ayrıca bir çok özelliği de bulunmakta.
İçindekilerden bahsediyorum. Sonuçta 2014 yılında çıktı. Aynı fiyata daha iyi alternatifleri var ama A60 hala iyi bir model.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
İçindekilerden bahsediyorum. Sonuçta 2014 yılında çıktı. Aynı fiyata daha iyi alternatifleri var ama A60 hala iyi bir model.

Fiyat/Performans ürünü bana göre. Ona bakarsak 2014-2015 yılından kalma ekran kartlarını bile halen kullanan insanlar var performanslı şekilde kullanıp oyun oynuyorlar buda aynı şey bana göre.

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Steelseries Rival 600 almıştım 250 TL'ye indirimdeyken baya araştırdım yapışkanlarının eridiğini duydum bulunduğum şehir zaten sıcak yazın minimum 40 derece oluyor o yüzden geldiği gibi açmadan iade ettim. Razer DeathAdder Elite aldım 250 TL civerında aldım şuan mutluyum üzmedi.
İyi forumlar.

LoN3Ly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
rival 600 kullanıcısıyım bunun kablolu modeli her yönden mükemmel verdiğim 400 tl ye fazlasıyla değdi bana kalırsa

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
rival 600 kullanıcısıyım bunun kablolu modeli her yönden mükemmel verdiğim 400 tl ye fazlasıyla değdi bana kalırsa
Umarım kauçuk sorunu yaşamazsınız. Maalesef kronik. Rival 310 modelim bu sorunu yaşamıştı. Para iadesi yapmışlardı saçma bir şekilde.

Reaksiyon puanı
258
Konuyu hortlatayım.. Almayı düşünüyorum Rival 650'yi.. 3 senedir Razer Mamba TE kullanıyorum scroll sorunu oluştu. Acaba bunu mu alsam yoksa g502 lightspeed alsam karar veremedim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Konuyu hortlatayım.. Almayı düşünüyorum Rival 650'yi.. 3 senedir Razer Mamba TE kullanıyorum scroll sorunu oluştu. Acaba bunu mu alsam yoksa g502 lightspeed alsam karar veremedim.
Kablolu alacaksanız ASUS ROG Gladius II Origin, kablosuz ise ASUS ROG Gladius II kablosuz modellerine bakın derim.

Reaksiyon puanı
258
Kablolu alacaksanız ASUS ROG Gladius II Origin, kablosuz ise ASUS ROG Gladius II kablosuz modellerine bakın derim.
Kablosuz almayı düşünüyorum gecikme problemleri yaşanmıyormuş artık. Yani hemen hemen herkes öyle söylüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ASUS ROG Gladius II Aura Sync RGB Kablosuz Gaming Mouse | ITOPYA Dediğini ürün bu dimi?

Son düzenleme: