Steam Hesap Kısıtlanma (Ban) Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ahmethasan06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar, senelerdir Steam kullanıcısıyım. İninal kart üzerinden gerçekleştirdiğim 2 adet oyun sonrası 1 ini iade etmek istedim (poly bridge). Çünkü gereksiz geldi ve iade işlemi başlattım. İade olduktan sonra diğer aldığım oyunu oynamaya başladım. Oyunu kapadıktan sonra gelen pencere üzerinde steam hesabınız dolandırıcılık amacı ile kullanılmaktadır yazıyordu. Bu konu üzerinde baya araştırma yaptım ciddi şekilde uğraş verdim, üstüne hesabım da 20LVL. Ve en sonunda hesabımın 1 ay içerisinde açılacağını ve bir daha böyle bir sıkıntı çıkarsa hesabımın perma şekilde banlı kalacağını anlatan bir mesaj geldi, steam support tan. o mesajı tam 19 kasımda aldım lakin bugün 22 aralık ve hesabım hala kilitli. Desteğe 20 aralıkta mesaj yazmama rağmen hala mesaj gelmedi. Bugün 22 aralık mantıkken açılması lazım, yoksa benim mi yapmam gereken bir şey var? doğruluk amacı ile sizlere ekran görüntüsünü bırakıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Not: O mesajı aldığım zaman da hesabınız dolandırıcılık amacı ile kullanılmaktadır yazısı yerine hesabınız 20 aralığa kadar kısıtlanmıştır yazısı gelmekte.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-22-02-09-17-561_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
    Screenshot_2020-12-22-02-09-17-561_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg
    52.1 KB · Görüntüleme: 123
Reaksiyon puanı
646
Merhabalar, senelerdir Steam kullanıcısıyım. İninal kart üzerinden gerçekleştirdiğim 2 adet oyun sonrası 1 ini iade etmek istedim (poly bridge). Çünkü gereksiz geldi ve iade işlemi başlattım. İade olduktan sonra diğer aldığım oyunu oynamaya başladım. Oyunu kapadıktan sonra gelen pencere üzerinde steam hesabınız dolandırıcılık amacı ile kullanılmaktadır yazıyordu. Bu konu üzerinde baya araştırma yaptım ciddi şekilde uğraş verdim, üstüne hesabım da 20LVL. Ve en sonunda hesabımın 1 ay içerisinde açılacağını ve bir daha böyle bir sıkıntı çıkarsa hesabımın perma şekilde banlı kalacağını anlatan bir mesaj geldi, steam support tan. o mesajı tam 19 kasımda aldım lakin bugün 22 aralık ve hesabım hala kilitli. Desteğe 20 aralıkta mesaj yazmama rağmen hala mesaj gelmedi. Bugün 22 aralık mantıkken açılması lazım, yoksa benim mi yapmam gereken bir şey var? doğruluk amacı ile sizlere ekran görüntüsünü bırakıyorum.

Not: O mesajı aldığım zaman da hesabınız dolandırıcılık amacı ile kullanılmaktadır yazısı yerine hesabınız 20 aralığa kadar kısıtlanmıştır yazısı gelmekte.
kart sizin mi takasla birinden aldınız mı?

ahmethasan06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
şöyle bir olay olmuş olabilir mi şimdi siz bu oyunu satın aldınız ya acaba kartınızda paramı yoktu yada steamın iade kurallarını ihlal edecek birşey mi vardı
Hayır para olmasına imkan yoktu ve vardı. 2.olarak ihlal edecek hiç bir şey yapmadığımı düşünüyorum, Poly Bridge alıp onun gereksiz olduğunu düşünerekten aldıktan 5dk sonra iade talebinde bulundum. Kartıma da para geldi, oyunda iade oldu ve kendi yoluma bakmıştım.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Steam desteğe sorabilirsiniz.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,386
Büyük bir ihtimal kart senin adına veya başka bir şahsın adına olmadığından steam sistemi bu tür bankasız ödeme yöntemlerini dolandırıcılık olarak algılıyor olabilir. Çünkü bu tür kartlar adına düzenlenmiyor önceden kişiselleştirilmiş kartlar değil. Her ne kadar uygulama üzerinden kayıt edilse de hesabın asıl sahibi ininal gözüküyor olabilir. Mesela papara da hesabına eft yaptıracaksın iban girince alıcı adı senin adın soyadın yerine papara ödeme hizmetleri diye gözüküyor ve açıklamaya senin paparadaki müşteri numaranı girmezsen hesabına para aktarılamıyor. Çünkü ana hesabın sahibi papara oluyor.

ahmethasan06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Büyük bir ihtimal kart senin adına veya başka bir şahsın adına olmadığından steam sistemi bu tür bankasız ödeme yöntemlerini dolandırıcılık olarak algılıyor olabilir. Çünkü bu tür kartlar adına düzenlenmiyor önceden bireyselleştirilmiş kartlar değil.
Evet ininal öyle ve bir çok kişinin hesabı bu yüzden banlanmış.

Kartı ininal cüzdan uygulamasına kaydettiniz mi?
Evet TC Kimliğime kadar.

ahmethasan06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet sonunda destekten mesaj geldi özür dilediler ve açtılar şu an kısıtlama yok içimde rahat yardım eden herkese teşekkür ederim, konu kapanabilir.

Son mesajlar