Bu konuyu okuyanlar

hackgames77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, dün yanlışlıkla hesabımı dolandırıcı bir bota kaptırdım. bilgilerimi aldığı gibi hesabın şifresini ve e-posta adresini değiştirip mobil onaylayıcıyı ve hesaba bağlı telefon numarasını kaldırdı. yaklaşık 3 saat önce de muhtemelen birine satıldı. hesabı Steam içinde her türlü arasam da bulamadım. Arkadaşlarımın hepsine sahte dolandırıcı linkleri yollamış ve hepsini arkadaşlıktan çıkarmış. steam support 20 saattir cevap vermedi ve steam ticketime fotoğraf koyunca (cd key yöntemiyle onaylamak için) ticket gönderemiyorum. steamın bana e posta yoluyla yolladığı linklere girdiğimde geçersiz mesajı alıyorum. sizce hesabımı güvenli bir şekilde geri almanın bir yolu var mı?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Güvenli olmayan sitelere steam'i bağlamamak gerek ayrıca güvenli olmayan linklere tıklamamak gerek mail adresini telefonu değiştirince mail adresine ve telefona onay mesajı gelmiyormu..

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
kullanmayın şu steamı !
Oyuna para verecek kadar ve yabancıların oyun platformlarına katılacak kadar zengin de değilim çocuk da değilim...

Ya hem oyun oynayacan hem para verecen, zaten bilgisayarı almışım veya konsolu almışım bir de neden oyuna ve online platformlara para konusunda soygunculuk babında kerizlik için başvurayım... Eskiden de oyunlar vardı, fiyatları çok uygundu ve takas da edebiliyordun şimdi neredeyse bir iki oyun almak, hesap açmak için bile 100 tl nin üzerinde para istiyolar...

Reaksiyon puanı
101
Oyuna para verecek kadar ve yabancıların oyun platformlarına katılacak kadar zengin de değilim çocuk da değilim...

Ya hem oyun oynayacan hem para verecen, zaten bilgisayarı almışım veya konsolu almışım bir de neden oyuna ve online platformlara para konusunda soygunculuk babında kerizlik için başvurayım... Eskiden de oyunlar vardı, fiyatları çok uygundu ve takas da edebiliyordun şimdi neredeyse bir iki oyun almak, hesap açmak için bile 100 tl nin üzerinde para istiyolar...
Haklısın

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850

eskiden dvd satıcıları vardı ne güzel :(

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
eskiden dvd satıcıları vardı ne güzel :(
şimdi öyle çocukluk zamanlarımdaki gibi oyunlara deli olmuyorum ama kesinlikle oyuna haddinden fazla para harcamam, paralı oyunların iyi alternatifleri var zaten... Türk yapımı oyunları, türkçe oyunları veya eski ücretsiz oyunları oynuyorum, forum yönetimi doğal olarak ticari kaygılar veya başka sebeplerden korsana karşı ama ben değilim mesela, o yüzden benim canım sıkılmaz o konuda.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
Bazıları korsan indiriyordu neresi güzeldi
şimdi de korsan var internete bir oyunun adını yazıp indir diyorsun en kaliteli siteler çıkıyor ve normal sitelerden daha iyiler aslında program bilgileri çok yüksek .
Mesaj otomatik birleştirildi:

şimdi öyle çocukluk zamanlarımdaki gibi oyunlara deli olmuyorum ama kesinlikle oyuna haddinden fazla para harcamam, paralı oyunların iyi alternatifleri var zaten... Türk yapımı oyunları, türkçe oyunları veya eski ücretsiz oyunları oynuyorum, forum yönetimi doğal olarak ticari kaygılar veya başka sebeplerden korsana karşı ama ben değilim mesela, o yüzden benim canım sıkılmaz o konuda.
bugüne kadar ben de tek kuruş ödemedim full korsan üstelik birşeyin ücretsiz olanı var ise filim filan herşey :)

hackgames77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
steam hesabımı alan kişiyi buldum ama steam destekten ses seda yok hesabı geri almamın bi yolu var mı?

Kanıtların varsa dava aç derim
dolandırıcı rusyada, hesabı alan kişi sırbistanda. bu kadar işle uğraşmak yerine daha kolay bi yöntem lazım

Reaksiyon puanı
101
steam hesabımı alan kişiyi buldum ama steam destekten ses seda yok hesabı geri almamın bi yolu var mı?
Dava açın derim

dolandırıcı rusyada, hesabı alan kişi sırbistanda. bu kadar işle uğraşmak yerine daha kolay bi yöntem lazım
Siz nerden biliyorsunuz o ülke olduğunu

Reaksiyon puanı
101
dolandırıcının ip adresini bulup izini sürdüm eğer vpn kullanmadıysa rusyada yaşıyor
steam hesabımı yasadışı olarak alan kişi ikamet ettiği bölge olarak sırbistanı seçmiş
Rusya gitme şansınız varsa rusyadan dava açın derim sırbistandaysa ordan dava açın derim yoksa zor gibi gözüküyor

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
dolandırıcının ip adresini bulup izini sürdüm eğer vpn kullanmadıysa rusyada yaşıyor
steam hesabımı yasadışı olarak alan kişi ikamet ettiği bölge olarak sırbistanı seçmiş
Yazın sıcağında başına güneş geçmesin, bu işleri kafaya takma... Çık dışarı soğuk, buz gibi bir ayran, dondurma filan götür... Uğraşmaya değmez.

hackgames77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rusya gitme şansınız varsa rusyadan dava açın derim sırbistandaysa ordan dava açın derim yoksa zor gibi gözüküyor
şu an hesabı satın alan adamla konuşup ikna etmeye çalışıyorum işe yaramazsa dava açmaya çalışacağım

Yazın sıcağında başına güneş geçmesin, bu işleri kafaya takma... Çık dışarı soğuk, buz gibi bir ayran, dondurma filan götür... Uğraşmaya değmez.
3 yıllık hesabı bırakmaya gönlüm el vermiyor :(

hackgames77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O ülkeye mi gitme düşünüyorsunuz eğer kanıtın varsa o adam kanıtla derim satın alana
türkiyede dava açmayı planlıyorum kanıtım adamın profilinde fotoğraf ve isim dışında herşey benim çalınan hesapla aynı olması (envanter, başarım ilerlemesi, profildeki yorumlar, girilen gruplar vs. hepsi aynı)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
türkiyede dava açmayı planlıyorum kanıtım adamın profilinde fotoğraf ve isim dışında herşey benim çalınan hesapla aynı olması (envanter, başarım ilerlemesi, profildeki yorumlar, girilen gruplar vs. hepsi aynı)
Bak Türkiye'de bu işlere bakan siber polisler bile seninle görüşmez bile... Yani bunlar boş işler, gereksiz işler derler, davadan da sonuç çıkmaz, hakim seni bile suçlu bulur yani, iftira atma suçundan para cezası bile yiyebilirsin :D

Reaksiyon puanı
101
Bak Türkiye'de bu işlere bakan siber polisler bile seninle görüşmez bile... Yani bunlar boş işler, gereksiz işler derler, davadan da sonuç çıkmaz, hakim seni bile suçlu bulur yani, iftira atma suçundan para cezası bile yiyebilirsin :D
Adamın emeği çalındı sende burda boş boş birşey anlatıyorsun ama bu söylediğin mesaj haklısın

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Adamın emeği çalındı sende burda boş boş birşey anlatıyorsun ama bu söylediğin mesaj haklısın
Ya senin yazdıkların da birbiriyle çelişiyor, hem haklısın diyorsun hem boş boş yazmışsın demişsin... Git bir polis merkezine bakalım kapıdan içeri bile almazlar, gülüp geçerler, onca işin arasında senin steam hesabınla mı uğraşacağız derler! Ha keza adliyelerde de durum bundan farklı olmaz...

hackgames77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen de haklısın ama başka bir çözüm yolu bulamadım üstelik sadece bir oyun hesabı değil içine yatırmış olduğum paralar da çalınmış oldu bu durumda

mail adresini telefonu değiştirince mail adresine ve telefona onay mesajı gelmiyormu..
steam onaylayıcısını ve bağlı telefon numarasını kaldırmışlar.

Son mesajlar