Steam Epic Games'e dava açmaya hazırlanıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Haber asparagas, yanılmıyorsam bir forumda üyenin biri tarafından açılmış ve kaynak vermeden millet tarafından paylaşılmış bizim millet seviyor böyle yalan haberleri yaymayı.
GTA V 2 saat oynamazsa geri alınacak haberini de yaymışlar,Steam'den GTA alanlar diye düşünüyorum bunlar :D
Ek olarak Steam herhangi bir dava hakkına sahip değil, Oyun Rockstar Games'e ait ve istediği firmayla anlaşma yapıp ücretsiz dağıtabilir.

Steam'de millete geri parasını iade etmek zorunda değil,oyunun ücretsiz dağılatacağı bilinemezdi sonuçta birde kaç yıldır alıp millet oynuyor. Para göz olmanın mantığı yok bana kalırsa.
Epic Games'de bu oyunu bedava verirken eminim ki güzel bir para ödemesi yaptı yani milletin yerine kimse kimseye hayrına oyunu ücretsiz vermez ki hala bu kadar iyi satılan bir oyunu :)

Sonuç: Epic Games: 1 - Steam: 0 :D

Frieza

Asistan
Reaksiyon puanı
87
Steam önce şu 5 euroluk harcama yapmayınca kısıtlı hesap olayını bitirsin.

Onun sebebi robot hesapların önüne geçmek için Epic Games'te böyle bir şey yapsaydı 2-3 hesap açıp Gta 5 alanların önüne geçilmiş olurdu.

MisterHero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler kimse aglamasın millet para vermiş steamdan almış sonuçta herkesin isyanı haklı adam gidiyo 20 30 tane hesap acıyo ordan gta 5 alıyo ban yicek sonra başka hesabına gecicek milletin oyun zevkini mahvedecek zaten bu karara sevinen yaş aralıgı 0 ile 15 yaş arası
Mesaj otomatik birleştirildi:

ülke cimri kaynıyo oyun 200 tl fazla bişey degil millet nasıl para vererek alıyosa onlarda bi zahmet elini cebine soksun versin parasını yoksada oynamasın kardeşim bu kadar basit

Son düzenleyen moderatör:

hakantalha

Asistan
Reaksiyon puanı
123
Steam kadar kötü bir platform yok. Kaç yıldır piyasa devi oldukları için insanları sömürüyorlar. Şimdi de kendilerine rakip çıkınca dava açam şunu yapam bunu yapam. Steami kullanan insan çaresizliğinden kullanıyordur.
epic gamesin arayüz optimizasyonu berbat
profil özelleştirme yok
aile paylaşımı yok
topluluk yok
az oyun var ve indirimler kısıtlı oyunlarda oluyor
steamde discord gibi sunucular var
ayrıca steamde bir sürü oyun ve bir sürü büyük indirim dönemleri oluyor bedava oyunlarından ve fortnite dan başka oyunun var mı senin epic games te?

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Epic Games'in bir suçu yok ki. Sonuçta Steam'den satın alanlar oyunu bir an önce oynama ayrıcalığına sahip olmuş oldu.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
epic gamesin arayüz optimizasyonu berbat
profil özelleştirme yok
aile paylaşımı yok
topluluk yok
az oyun var ve indirimler kısıtlı oyunlarda oluyor
steamde discord gibi sunucular var
ayrıca steamde bir sürü oyun ve bir sürü büyük indirim dönemleri oluyor bedava oyunlarından ve fortnite dan başka oyunun var mı senin epic games te?

Bu saydıklarınızın hepsi steam ilk çıktığında da yoktu. Zamanla oturdu bunlar. Biz steami sadece Counter oynamak için kullanıyorduk. Bugün insanlar buradan para kazanıyor. Tabi kazanan her zaman kasadır... Epic ne için açıldı ona bakmak lazım. Piyasa'da iş yapmak için mi? Steam'a rakip olmak için mi? Yoksa online oyunu yada oyun motorunu tanıtmak için mi? Bunun ne olduğunu zamanla göreceğiz. Bende Epic'in sisteminden memnun değilim lakin her iki kütüphanemde dolu. Epic bu yakınlarda büyük güncelleme yapacak diye düşünüyorum.

hakantalha

Asistan
Reaksiyon puanı
123
Bu saydıklarınızın hepsi steam ilk çıktığında da yoktu. Zamanla oturdu bunlar. Biz steami sadece Counter oynamak için kullanıyorduk. Bugün insanlar buradan para kazanıyor. Tabi kazanan her zaman kasadır... Epic ne için açıldı ona bakmak lazım. Piyasa'da iş yapmak için mi? Steam'a rakip olmak için mi? Yoksa online oyunu yada oyun motorunu tanıtmak için mi? Bunun ne olduğunu zamanla göreceğiz. Bende Epic'in sisteminden memnun değilim lakin her iki kütüphanemde dolu. Epic bu yakınlarda büyük güncelleme yapacak diye düşünüyorum.
saydığım özellikler gelirse eğer epic steami geçebilir ama şimdilik berbat ayrıca steam 2004 yılında çıktı epic games launcher 2018 ayrıca steamin arayüzünde daha çok şey var steamin ilk çıktığında optimizsayonunun kötü olması kabul edilebilir ama koskoca epic games arkasında tencent var unreal engine var fortnite var ve buna rağmen bu kadar kötü bir arayüz yapmışlar

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Lüzumsuz bir davaymış. :D

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
saydığım özellikler gelirse eğer epic steami geçebilir ama şimdilik berbat ayrıca steam 2004 yılında çıktı epic games launcher 2018 ayrıca steamin arayüzünde daha çok şey var steamin ilk çıktığında optimizsayonunun kötü olması kabul edilebilir ama koskoca epic games arkasında tencent var unreal engine var fortnite var ve buna rağmen bu kadar kötü bir arayüz yapmışlar

Hocam biz olaylara kendi fikir ve düşüncelerimiz ile baktığımızdan adamların amacı ne ne düşünüyorlar bilemiyoruz. Dediklerinizde tabi ki haklısınız. 2020 yılındayız çok basit bir ara yüz ve kütüphane sistemine sahipler. Oyun içi başarımlar bile yok. Ama dediğim gibi adamların amacı ney bilmiyoruz. Yoksa ellerinde örnek alabilecekleri çok sağlam bir rakipleri var. Basit bir yapıda olan Ubi de bile başarım oyun için ödüller var. Hal böyle olunca ister istemez ilk tercih steam oluyor. Bazen fiyat her şey demek olmuyor. 3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun gibi bir duruma giriyoruz.

hakantalha

Asistan
Reaksiyon puanı
123
Hocam biz olaylara kendi fikir ve düşüncelerimiz ile baktığımızdan adamların amacı ne ne düşünüyorlar bilemiyoruz. Dediklerinizde tabi ki haklısınız. 2020 yılındayız çok basit bir ara yüz ve kütüphane sistemine sahipler. Oyun içi başarımlar bile yok. Ama dediğim gibi adamların amacı ney bilmiyoruz. Yoksa ellerinde örnek alabilecekleri çok sağlam bir rakipleri var. Basit bir yapıda olan Ubi de bile başarım oyun için ödüller var. Hal böyle olunca ister istemez ilk tercih steam oluyor. Bazen fiyat her şey demek olmuyor. 3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun gibi bir duruma giriyoruz.
Ben genelde fiyat farkı 30'u geçmediği süreç epic gamesin yüzüne bakmam.Zaten bedava oyunları dursun diye aldım.Borderlands 2 yüklemiştim bi tek onuda sonradan sildim.Epic games'e artık bedava oyun için bile girmiyorum.Amaç meseleside fanboy kitlesi oluşturup Steam'i geçmek.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Dava açmaları çok saçma bir şey bence.