Haber Steam Deck Hakkında Her Şey! Neler Bekliyoruz?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3,027
Valve geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde yeni el konsolunu duyurdu. Konsol savaşlarının Sony ve Microsoft arasında yaşandığını varsaysak da Nintendo bu savaşa kısmi olarak dahil oluyordu. Fakat bu duyuru ile birlikte artık konsol savaşlarının yeni bir cephesi var: el konsolları. Şu an Nintendo Switch’in hakim olduğu bu pazarda yakında sıkı bir rekabet konuşulacak. Bu rekabeti başlatan Steam Deck hakkında bildiklerimizi listeledik.

Peki sizin Steam Deck'ten beklentileriniz neler?

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Fazla bir şey beklemiyorum çünkü PS 4'den bile güçsüz.Fiyatıda pahalı pek tutulmaz.

Son düzenleme:

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Fiyatı çokda pahalı olmazsa alıcam sanırım.Uzun yolda mobil oyunu sevmiyorum ve laptoplarda çok pahalı.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Güçsüz mü? PS5 denginde desek yanlış olmaz.
IMG_20210718_215333.jpg
IMG_20210718_215346.jpg

Durum ortada.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Wot oynatıyor mu wot ? Oynatıyorsa sıkıntı yok.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
@MrtAltg geçen bir video izledim ve Proton'un online oyunlardaki hile karşıtı yazılımlar için olan sorununu halledeceklerini söylemiş Steam ekibi.

Bu olayı ya Enis Kirazoğlu videosunda yada Mesut Çevik videosunda gördüm.
GNU/Linux'ta Metin2 oynayabiliriz belki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Optimize olursa veya yazılımla bunu hallederse Steam ekibi, güçlü olabilir.
Zaten şu an Proton'un 960P performansı çok iyi bilgisayarlarda.
480P ve 60 FPS oynatırsa efsane olur;

Son düzenleme:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Evet proton hakkındaki yazıları bende okudum lakin bu tarz el konsollarında oynanacak oyunlar her ne kadar sınırısız gibi gözüksede bazı oyunlar zevk vereceğini sanmam. Misal diğer mesajımda wot demiştim örnek olarak kullanalım bu konsolda wot oynayıp pc kullanıcıları ile eşleşeceğime wot blitz i tercih ederim. Neden? Wot biltz direk mobil oyuncular için alışkanlıklarına göre uyarlanmış bir oyun.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Evet proton hakkındaki yazıları bende okudum lakin bu tarz el konsollarında oynanacak oyunlar her ne kadar sınırısız gibi gözüksede bazı oyunlar zevk vereceğini sanmam. Misal diğer mesajımda wot demiştim örnek olarak kullanalım bu konsolda wot oynayıp pc kullanıcıları ile eşleşeceğime wot blitz i tercih ederim. Neden? Wot biltz direk mobil oyuncular için alışkanlıklarına göre uyarlanmış bir oyun.
Fare odaklıysa biraz zor olur konsolda cidden ama ben GNU/Linux'un herhangi bir dağıtımında online oyunları Proton ile oynarsak güzel olabilir diye düşündüm. Yani bilgisayarda.

Bir de yazılımla ilgili bir şey yapacaklar ya, daha güzel olabilir, açılmayan oyunlar da açılabilir. Örneğin Sam HD First, Second Encounter.
Windows güzel ama GNU/Linux bir başka.