Yardım steam boşa yer kaplama

Bu konuyu okuyanlar

apoproreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
merhaba ben abimin hesabına girdim sea of thievesi indirmeye koydum sonra kendi hesabıma geçtim sea of thieves indirmemişti ama yer ayırmış sanırım silinecek birşey de yok ortada 190 gb dan 120 kaldı yardım edin lütfen

BuraKAyaydinn

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Kendi hesabınız da Sea Of Thieves satın alınık mı? Alınık değilse almanız gerekiyor. Eğer aldıysanız tekrar "indir" butonuna basın. Dosyaları tarayacaktır, 1-2 indirme yapıp bitecektir. Disk hızınıza bağlı olarak 15 dakikadan az bir sürede bitebilir.

Reaksiyon puanı
10,560
Steam - Kütüphane - Sea of thieves sağ tıkla - Yönet - Kaldır dediğinde ayırdığı alanı geri verir.

apoproreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi eğer kendi hesabında oyun yoksa o tür ayarlamaları yapamazsın oyun üzerinde.
hesabımda gözüküyor oyun aile paylaşımı sayesinde sıkıntı şurda boşa yer kaplıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

a.png
unknown.png
190 gb kalması gerekmez mi ? diski sıfrlamam mı gerek acaba

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,560
knk işte kaldırma yok oyun inik olarak gözükmüyor
Steam - Steamapps - Downloading içerisindekileri sil. Yer kaplayan alan orada 550560 gibi bir klasörde. Içerisini karıştırdığında oyuna ait dosyaları göreceksin.
Başka bir oyun indiriyorsan klasorü kontrol et klasör ismiyle aynı .patch uzantılı dosyayıda sil. Diğer indirdiğin oyuna bulaşmamış olursun.
Normal şartlarda ilk söylediğim yöntemde işe yarar bu söylediğimde. Farklı bir sorun yaşıyorsan orasını bilemeyeceğim.

Son düzenleme:

apoproreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Steam - Steamapps - Downloading içerisindekileri sil. Yer kaplayan alan orada 550560 gibi bir klasörde. Içerisini karıştırdığında oyuna ait dosyaları göreceksin.
Başka bir oyun indiriyorsan klasorü kontrol et klasör ismiyle aynı .patch uzantılı dosyayıda sil. Diğer indirdiğin oyuna bulaşmamış olursun.
Normal şartlarda ilk söylediğim yöntemde işe yarar bu söylediğimde. Farklı bir sorun yaşıyorsan orasını bilemeyeceğim.
yardımın için teşekkürler ama dosyaları görüyorum fakat silemiyodum bende o dosyanın ismini değiştirdim ve steam yeni dosya oluşturdu fakat işe yaramadı fakat yukarda attığım fotoğraflara bakarsanız oyun aslında yok steam yer ayırmış sadece çözüm format sanırım :)

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
yardımın için teşekkürler ama dosyaları görüyorum fakat silemiyodum bende o dosyanın ismini değiştirdim ve steam yeni dosya oluşturdu fakat işe yaramadı fakat yukarda attığım fotoğraflara bakarsanız oyun aslında yok steam yer ayırmış sadece çözüm format sanırım :)
Formata gerek yok bence ama sorunun çözümünü de bilmiyorum. Sen format atsan yine aynı şey olacak bence.

Reaksiyon puanı
10,560
Konumlari degistirmediysen Downloading klasöründe hayali yer açıp common klasörüne oyunu kuruyor. Bahsettiğim yerdekileri sildiğin halde tekrarlanıyorsa steam servisi onarmayı veya steam kütüphanesini başka bir yere taşıyıp steami silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsin. Format atmak depolama biriminin ömrüne yavaş yavaş zarar verdiğinden en son çözüm olarak önerilir o sebeple direk önermem.

Son mesajlar