Star Wars: Episode VII

eSa

Dekan
5 Kasım 2011
9,782
352
263
Bilimkurgu klasiği Star Wars serisinin yeni filmlerinin tarihi kesinleşti. İlk film 2015'te gösterime girecek

130418-starwars.hlarge.jpg

LOS ANGELES - Disney, geçtiğimiz yılın sonunda Lucasfilm'i 4,05 milyar dolara satın aldıktan merakla beklenen yeni filmlerin vizyon tarihini açıkladı.

Yeni 'Star Wars' serisinin yeni filmleri 2015, 2017 ve 2019 tarihlerinde gösterime girecek.

Micheal Arndt'ın kaleme aldığı ve J.J. Abrams'ın yöneteceği 'Star Wars: Episode VII' 2015'te gösterime girdikten sonra 8. ve 9. filmler iki yıl arayla yazın vizyona girecek.

Disney Başkanı Alan Horn, Yıldız Savaşları'nın başka karakterlerinden uyarlanacak filmler de çekileceğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl ekim ayında yapılan bir anlaşmayla Disney, LucasFilm'i satın almış, anlaşma uyarınca, Lucasfilm, Pixar, Marvel, ESPN ve ABC dahil olmak üzere diğer markalarla Disney çatısı altında olacağı belirtilmişti.

George Lucas'ın da yeni 'Yıldız Savaşları' filmlerine danışmanlık yapacağı açıklanmış, Lucas da, Yıldız Savaşları'nı, yeni nesil film yapımcılarına devretmenin zamanının geldiğini söylemişti.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25436605/

Nemre

Profesör
26 Nisan 2011
2,581
29
218
Hiç bir bölümüne bakmadım, tipsiz tipsiz uzaylı figuranları görünce film yerine koyup izlemeye tenezzül etmiyorum.

IuTKuI

Profesör
20 Aralık 2011
1,622
4
218
Çok sevdiğim bir arşivlik film serisi.
Ama yeni çıkacak bölümlerin iyi olacağını sanmıyorum.

m!ndf!elds

Doçent
18 Mart 2008
892
3
0
Kendi adına kültürü oluşan nadide serilerden. Fakat disney gibi u-18 kesime hitap eden bir firma bu seriyi taşıyamayacağı görüşündeyim. Ayrıca JJ.Abrams her ne kadar başarılı işlere imza atmış olsada bu filmin Peter Jackson, Ridley Scott gibi daha deneyimli yönetmenlere emanet edilmiş olmasını dilerdim.

Ben Kenobi

Dekan
6 Kasım 2011
7,335
3,155
293
Ben Kenobi/Obi-Wan Kenobi yok, Qui-Gon Jinn yok, Anakin/Darth Vader yok, Jedi Konsül üyelerinin hiçbiri yok, ne var ?

m!ndf!elds

Doçent
18 Mart 2008
892
3
0
Ben Kenobi/Obi-Wan Kenobi yok, Qui-Gon Jinn yok, Anakin/Darth Vader yok, Jedi Konsül üyelerinin hiçbiri yok, ne var ?

Imdb'deki cast'e göre Han Solo, Leia ve tüm zamanların en sevimsiz jedi'i Luke var :) Hikayesinin Han Solo'nun ve Luke'un çocuklarının etrafında döneceği söyleniyor..Kısaca ergenlik dönemleri,aşkları vs. yani bir teenage serisi. Umarım önyargılı yaklaşıyorumdur olaya ve film çıktığında Disney beni mahçup eder.

TEGİN

Profesör
13 Mayıs 2009
2,102
92
228
Diğer bölümleri kaçar kez izledim sayısını unuttum. :) Yeni filmlerin çıkacak olması çok iyi. Ama aynı tadı verir mi bilmiyorum ? Bekleyip göreceğiz.

C-4

Asistan
13 Nisan 2008
132
4
18
ilk çekilen episode 4-5-6 serinin en sağlam üç filmi olarak kalacak bence

seckyn

Profesör
21 Nisan 2010
2,942
18
218
4-5-6 yı bi ben beğenmedim galiba ya :D 3. filmden sonra beklentilerim baya bi artmıştı ama benim için nedense hüsran oldu :D

karacaerc

Profesör
14 Haziran 2009
2,506
18
218
4-5-6 tabiki de serinin en iyi filmleri! Ek olarak star wars izlememiş kişi yarımdır bence ;) izlemeden önce de aynı düşünüyordum, ama ciddi emek gerekiyor benim 6 film toplam 16gb ve indirmek için epey uğraşmıştım , şimdi de aynı düşünüyorum. Benim beklentim hiç yok ama yine de gideceğim sinemada izleyeceğim ve arşivime katacağım...

topalsolucan

Rektör
25 Mart 2010
15,673
555
293
ben sonradan çıkarılan 3 filmlik seriyi çok seviyorum ve de defalarca izledim ama eski 3'lüyü bir türlü sevemedim. fena da değil aslında ama grafiklerin basitliği çok göze batıyor ve odak bozuyor. aslında eski fantastik filmleri 240p kalitesinde falan izlemek lazım :)

Blues Brothers

Öğrenci
15 Mart 2013
54
0
6
Umarım seri bozulmaz .Beklentiler yüksek olucaktır.Gelişen teknoloji ile muhtemelen 3D olarak ve yoğun efektlerle karşımıza çıkıcaktır. Disney ile seri yeni bir bakış açısı kazanacak gibi bekleyip görcez artık.