Staj işkencesi meslek lisesi

Bu konuyu okuyanlar

Ozan777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Şuanda 20/21 eğitim öğretim yılı 12. Sınıf öğrencisiyim meslek lisesi metal bölümünden staj yapıyorum ve bıktım aslında daha 1 gün çalıştım ama olsun insan piskolojik ve bedensel olarak çok yorgun oluyor haftamın 3 günü sanayide geçiyor diye çok mutsuzum keşke staj yapmak zorunlu olmasaydı çünkü zaten asla bu mesleği devam ettirmiyecem üniverste de besyö veya siyaset bilimleri okumaya çalışacağım. Sizleri de staj yapmak mahvetmiyor mu

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Şimdi meslek lisesi, öğrenciye mesleği öğretmek ve o meslek üzerinde gelişmesi için var, ben staj olmasını doğru buluyorum kişi o meslek üzerinde öğrenimler ve geliştirme fırsatı buluyor. İstemediğiniz bölüme gitmek ve liseye gitmek sizin suçunuz, keşke mesleğe değil de anadolu ya gitseydiniz. En azından temel dersleri daha rahat görür ve üniversite için daha hazırlıklı olurdunuz.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Staj yapmak mahvetmez elinizin emeğinizin güzelleşmesine yardımcı olur. Liseden sonra mesleğini yaparsın veya yapmazsın o senin bileceğin iş lakin o işi yapacak olanlar elleri alet edavat görmüş oluyor. Daha eli alet edavat almamış sadece okulda teknik eğitimini almamış nesil yetişmiyor bu sayede

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Şuanda 20/21 eğitim öğretim yılı 12. Sınıf öğrencisiyim meslek lisesi metal bölümünden staj yapıyorum ve bıktım aslında daha 1 gün çalıştım ama olsun insan piskolojik ve bedensel olarak çok yorgun oluyor haftamın 3 günü sanayide geçiyor diye çok mutsuzum keşke staj yapmak zorunlu olmasaydı çünkü zaten asla bu mesleği devam ettirmiyecem üniverste de besyö veya siyaset bilimleri okumaya çalışacağım. Sizleri de staj yapmak mahvetmiyor mu
Yaptığın işi öğrenmeye bakmalısın. Çünkü o iş ileride senin işine yarayacak olan altın bir bilezik.

turuncuaşkına

Asistan
Reaksiyon puanı
144
ben de staj görüyorum grafik tasarım bölümüyüm ve bu 3 staj günü çok keyifli geçiyor bu staj yerindekilerin iyi olması dışında bölüme olan ilgiyle de alakalı

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Stajın asıl amacı network kurmak. O yüzden iyi değerlendirilmeli. Mesleği yapmayacak olsan bile ileride yapabilirsin. Meslek mezunu olmak büyük bir artı, istediğin gibi gitmeyebiliyor çalışma planların. Fazladan bir yönün olur yedekte.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
elektrik-elektronik,bobinaj stajında işyerleri kendilerine köle aldıklarını sanan tiplerle dolu...

J3aDEM |S-D

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Bu işi yapmayacaksan başka bir işletme ile naylon staj yapacağın konusunda anlaş. Bu staj zamanında hangi alana yönelmek istiyorsan ona değerlendir.
Staj gününde başına bir şey gelirse; naylon staj yaptığın yerden sorumlu olabilirsin.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Staj yaptığın yere göre değişir bu durum. Küçük işletmeler genelde köle gibi kullanılır. Sürekli ayak işleri yaptırır. Mesleğinle alakalı olmayan işlerle bile uğraştırdıkları oluyor. Staj lise ve üniversite de zorunlu olduğu için bir müddet katlanacaksın bunlara. Ya da daha iyi bir yer bulup oraya geçebilirsin.