Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. Cevabını merak ettiğim bir soru var. SSD'lerde bad sector sorunu oluyor mu? Yoksa SSD'lerde hiç bad sector oluşmuyor mu?
@Ben Kenobi @f.krtl1

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Merhaba arkadaşlar. Cevabını merak ettiğim bir soru var. SSD'lerde bad sector sorunu oluyor mu? Yoksa SSD'lerde hiç bad sector oluşmuyor mu?
@Ben Kenobi @f.krtl1
Olur tabiki ama ona Bad Sector denmez.Bu hata ECC Error veya farklı bir algoritmaya sahipse ona göre isimlendirilir.Bu hatanın olma olasılığı mekanik disklere göre oldukça azdır. Error Correction Code teknolojisi sayesinde bozuk kısımlar ya onarılır ya da kullanılmaması için devre dışı bırakılır.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@f.krtl1 Cevabınız için teşekkür ederim.
Peki elektrik kesilmesi ya da bilgisayarın güç kaynağını kapatmak SSD'ye zarar verir mi?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
@f.krtl1 Cevabınız için teşekkür ederim.
Peki elektrik kesilmesi ya da bilgisayarın güç kaynağını kapatmak SSD'ye zarar verir mi?
Rica ederim. Bu arada yukarıda söylediğim ECC Error halk arasında kullanılan basit bir tabir. Tam olarak SSD'lerde bu soruna ne denir bilmiyorum.Yeni SSD'ler elektirik kesintisine karşı dayanıklılar.Ama zarar görme ihtimalleri az da olsa var.Eski SSD'ler ise böyle durumlarda kullanılmaz hale gelebilir.

ubuntuman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
crystal disk info programını çalıştır bad sector varmı söyler sana ona göre karar verirsin.