Ssd'de Pc Açılırken 35 40 Sn’den Fazla Sürüyor

Bu konuyu okuyanlar

mesuttbaykal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15

Arkadaşlar bu da kapanma süresi. Kapama komutunu verdikten 1.20dk sonra kapanıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

SSD sıkıntılı galiba. Başka bir şey bulamadım ben.
Testlerinde sorun yok. Ona kurulu uygulamalarda sorun yok. Sadece açılma kapanma süreleri böyle. Neden anlamadım bende
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bu da kapanma süresi. Kapama komutunu verdikten 1.20dk sonra kapanıyor

mesuttbaykal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Beyler hayırlı Ramazanlar. PC açılırken 35 40 sn’den fazla sürüyor. Kapanırken daha uzun sürüyor. Bunun sebebi ne sizce. Bu kadar uzun sürmemesi lazım. Daha önce konu açtım ve ondan sonra yeniden windows kurulumu yaptım. Ama değişen bir durum olmadı. Önerilerinizi bekliyorum. İşe yarayacak bir kaç fotoğraf ekte var.

windowsun kurulu olduğu ssd

Samsung PM981A 256GB 3500MB-2200MB/S Pcıe SSD MZVLB256HBHQ​

SSD DOLULUK ORANI
SSD YAZMA HIZI
Görev yöneticisinden bios zamanı fotoğrafıda ektedir.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    150.5 KB · Görüntüleme: 48
  • 12.jpg
    12.jpg
    16.1 KB · Görüntüleme: 43
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    101.3 KB · Görüntüleme: 37

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Beyler hayırlı Ramazanlar. PC açılırken 35 40 sn’den fazla sürüyor. Kapanırken daha uzun sürüyor. Bunun sebebi ne sizce. Bu kadar uzun sürmemesi lazım. Daha önce konu açtım ve ondan sonra yeniden windows kurulumu yaptım. Ama değişen bir durum olmadı. Önerilerinizi bekliyorum. İşe yarayacak bir kaç fotoğraf ekte var.

SSD DOLULUK ORANI
SSD YAZMA HIZI
format atmayı denediniz mi?

xScaryNight

Asistan
Reaksiyon puanı
73

SSD DOLULUK ORANI
SSD YAZMA HIZI
Bilgisiyar açılırken açılan uygulamaları devre dışı bırakın ve msconfig de genel kısmında seçmeli başlangıç seçiniz ve sonra önyükleme kısmına gelip orada gui on yüklemesi yok tik atınız ve zaman aşımı 10 saniye yazınız daha sonra gelişmiş seçenekler kısmına girip işlemci sayısı tik kapalı ise tiki açıp ne kadar çekirdek varsa seçip uygula tamam diyip çıkınız bu bilgisiyar girin boş alana sağ tıklayıp özellikler gelişmiş sistem ayarları performans orda en iyi performans için ayarla diyip simgeler yerine küçük resimler göster ve ekran yazı tip kenarlarını düzelt diyip uygulam diyip çıkınız ve sonra tekrar deneyin kaç saniye de açılıyor sonra buraya yazınız kaç saniye de açıldığını

mesuttbaykal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bilgisiyar açılırken açılan uygulamaları devre dışı bırakın ve msconfig de genel kısmında seçmeli başlangıç seçiniz ve sonra önyükleme kısmına gelip orada gui on yüklemesi yok tik atınız ve zaman aşımı 10 saniye yazınız daha sonra gelişmiş seçenekler kısmına girip işlemci sayısı tik kapalı ise tiki açıp ne kadar çekirdek varsa seçip uygula tamam diyip çıkınız bu bilgisiyar girin boş alana sağ tıklayıp özellikler gelişmiş sistem ayarları performans orda en iyi performans için ayarla diyip simgeler yerine küçük resimler göster ve ekran yazı tip kenarlarını düzelt diyip uygulam diyip çıkınız ve sonra tekrar deneyin kaç saniye de açılıyor sonra buraya yazınız kaç saniye de açıldığını
Açılma bi nebze daha iyi ama kapanmada bir sorun var. Ekran gidiyor ama PC güç kesmiyor. Yaklaşık 1 dk sonra güç kesiyor. Videosunu da ekliyorum

Madriyarkal

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Ben sata ssd kullanıyorum 30 40 sn olmasada bir süre sonra bir miktar yavaşlıyor açılış hızları uygulama açma hızları format attığımda düzeliyor

xScaryNight

Asistan
Reaksiyon puanı
73
Açılma bi nebze daha iyi ama kapanmada bir sorun var. Ekran gidiyor ama PC güç kesmiyor. Yaklaşık 1 dk sonra güç kesiyor. Videosunu da ekliyorum
güç seçenekleri kısmına gidiniz yüksek performans seçiniz daha sonra sol üstte güç düğmelerine yapılacakları seç tıklayınız sonra yönetici izni verin (şuanda kullanılamayan ayarları değiştir tıklayın üst kısımda) hızlı başlatmayı aç tik atın etkin olsun eğer etkinse bide devre dışı bırakıp deneyin ve hazırda beklet kısmı açık olsun ne işe yarar derseniz bilgisiyarınızda hazırda beklet olarak kapatınca bilgisiyarı tekrardan açınca kaldğı yerdendevam ediyor sonra değişikleri kaydet diyip tekrar deneyiniz sorun devam ediyor mu diye geri bildirin bize iyi günler..