SSD yanıyor

Bu konuyu okuyanlar

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
merhaba ben sistemimdeki 2 günde bir olan kapanma sorunundan dolayı tüm parçaları test ettim sorunsuzdu bugün ssd yi bi kontrol edeyim dedim ilk açıldığında 55 dereceydi valorant oynadım 25 dk kadar ağır bir oyun olmamasına ve hdd de olmasına ramen 62 derece felandı ssd merak edip bide dosya aktarımı yapayım dedim riot games dosyasını hem masa üstü hem program filese aynı anda kopyalamayı denediğimde bi ara 73 dereceyi gördü ssd bu anormal bir derece değilmi garantisi devam ediyor yollayayımmı sizce boşta sıcaklığı 59-60 arası
SSD modeli: su630 240 gb adata
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
merhaba ben sistemimdeki 2 günde bir olan kapanma sorunundan dolayı tüm parçaları test ettim sorunsuzdu bugün ssd yi bi kontrol edeyim dedim ilk açıldığında 55 dereceydi valorant oynadım 25 dk kadar ağır bir oyun olmamasına ve hdd de olmasına ramen 62 derece felandı ssd merak edip bide dosya aktarımı yapayım dedim riot games dosyasını hem masa üstü hem program filese aynı anda kopyalamayı denediğimde bi ara 73 dereceyi gördü ssd bu anormal bir derece değilmi garantisi devam ediyor yollayayımmı sizce boşta sıcaklığı 59-60 arası
Hangi SSD?

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
SSD modeli: su630 240 gb adata
Ssd çok iyi bir markaya gözükmüyor acaba kaç yıl aydır kullanıorsun

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
danışıyorumya işde :D bilgisayarcıların birşey bildiğine pek inanmıyorum çoğunun daha doğrusu bilenler biliyor geriside kendinden habersiz

7 ay tüm sistem 7 ay o yüzden bukadar uraşıyorum bitmeden sistemi kapatan parçayı bulup garantiyle halletmek için
bence markadandır o fiyata 240 gb ssd ? bulunurmu bilemem ama Ssd bozukta olabilir ama ben değiştirmeni öneririm o fiyata 240gb ssd anormaldir (bana göre) gidip kingston gibi markalar al

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
bence markadandır o fiyata 240 gb ssd ? bulunurmu bilemem ama Ssd bozukta olabilir ama ben değiştirmeni öneririm o fiyata 240gb ssd anormaldir (bana göre) gidip kingston gibi markalar al
fiyat söylememişdim ama itopyadan aldım 250 civarıydı o dönem şuan 240gb ssdler genelde o fiyat aralığında diye biliyorum zaten hatta geçen james donkeyin m2 ssdsi vardı jd256 dı kodu

helpp :D

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Adata kötü marka değil kasa hava akışı kötü ise fan ekle...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
önden içeriüstten içeri egzost dışarı atarsa ısınma olmaz bu m.2 nvme üzerine soğutucu kondu mu? yüksek hızlılar ısınıyor...ön fanların önünde cam varsa mesh olaynı araştır.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Bilindik markalardan alın diye boşa söylemiyoruz. Zaten Adata son tercih olmalı bana sorarsanız.

Garantisi varsa garantiye yollayın normal bir şey değil o. Kasa hava akışı çok kötü olsa bile ısınmaz bu kadar. SSD 70 derece görmez mantıklı düşündüğünüz zaman.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
m.2 ısınıyor soğutucuları var cpu ile ekran kartının arasında ısınır adata dandik tanınmayan marka değil sen tanımıyorsan gençsin demek kötü manada değil.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
google dan baktığımda m.2 çıkmıştı o kasanın neresinde?