SSD Windows 10 kurulumunda sürücü olarak görünmüyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Byseus

Üyecik
Bu:
n11.com'dan 2.5 HDD USB 3.0 to SATA Kablo seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Öncelikle uzunca süre olan yardımcı olma çaban için teşekkür ederim @Drift King .

Sorunu çözemedim ancak olur da ilerde aynı sorunu yaşayacak olan olursa bu sorunun herhangi bir çözümünü bulamadım. herhangi bir sürücüde bulamadım. bios güncellemesi vs hak getire yok artık, piyasada ne olduğu belli olmayan setuplardan başka birşey yok. SSD yi kullanabiliyorum ama artık. Boot menüden kurulum yapamadım. @Drift King in söylediği gibi SSD yi aktif olan bir windows'a yani kendi bilgisayarıma usb üzerinden bağladım. Sata to USB. Yukarıda resmini paylaştım işe de yaradı zamanında başka bir hdd için almıştım bugün işe yaradı. gelelim bilgisayarı kullanırken nasıl usb den bağlanan ssd ye windows kuracağınıza. ben bunu yardımcı bir uygulama ile yaptım adı HASLEO WINTOHDD olarak geçiyor internette tam sürümleri için yöntem ve açıklamalar konusunda bilgi var. (Tam sürüm olmadan kuruluma başlamıyor) Bu uygulamayı açıp yeni kurulum kısmından indirdiğiniz windows iso dosyasını gösterip windowsu nereye kuracağınızı da gösterip kurulumu başlatıyorsunuz. sonrası artık beklemek. kurulum tamamlanınca bilgisayar kurulum sırasında yeniden başlatmak gerekecek birkaç kez bu yüzden biostan birincil sürücü halen eski hdd olduğu için açılış esnasında F12 ile SSD sürücüsünden başlatın her defasında. kurulum tamamlanında notebook altından eski hddyi söküp yeni ssdyi takıp kapatın biosta ayar yapmaya gerek yok birincil slot artık ssd doğrudan yeni windows açılır. bu arada kesinlikle notebookta güç kaynağı bağlıyken fiş ya da batarya hdd ya da ssd sökmeyin donanım için çok riskli bu da doğrudan cebe etki eder bios mios kurtarmaz. Birde aklınıza takılırsa eğer benim gibi windows yazılımı lisans kaybediyor mu diye cevap hayır. Windows u kurunca doğrudan açılır sizden key serial lisans anahtarı vs istemez (windows10) (Hali hazırda lisanslı yazılım kullanıyorsanız) Kurulum bellek üzerinde olduğu için doğrulama ve dijital lisanslama anakart üzerinden kayıt edilir bundan dolayı yazılım eski lisansınız ile devam eder sorunsuz kullanabilirsiniz. windows update kısmından yazılım güncellemelerini yapınca bilgisayar artık 3 4 saniye içinde açılır hale geldi. tarayıcı ve dosyalar artık çok hızlı eskiye göre %40 fark diyorlardı ancak %60 üstü farkı hissediyorum.
Toshiba Satellite A500 19W -PSAR3E notebook için anlattıklarım.

stat counter