Ssd ve harddisk

Bu konuyu okuyanlar

ilksenokunakol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gaming pc toplamayı düşünüyorum ama ssd ve harddisk konusunda herkes farklı bir şey söylüyor. Sizce kaç gb olmalılar bir fikriniz varsa paylaşmanızı rica ederim. (Ssd için 500gb önerdiler)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Uzun süreli kullanım ve rahatlık için en azından 480 GB SSD almak mantıklı evet. Eğer çok fazla arşiv yapan birisi değilseniz bana kalırsa HDD almasanız bile olur. 500 GB iyi bir NVME M.2 SSD ve 500 GB 2.5" SSD ile sistem toplarsanız her anlamda hız kazanırsınız.

Reaksiyon puanı
48
Uzun süreli kullanım ve rahatlık için en azından 480 GB SSD almak mantıklı evet. Eğer çok fazla arşiv yapan birisi değilseniz bana kalırsa HDD almasanız bile olur. 500 GB iyi bir NVME M.2 SSD ve 500 GB 2.5" SSD ile sistem toplarsanız her anlamda hız kazanırsınız.
Ya bende toplayacağım öyle çok arşiv yapmam ama oyun çok oynuyorum yani 480 GB harddisk yeterli olur mu yada 500 yoksa harddisk almalımıyım günümüz oyunlar çok boyutlu çünkü

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aynı anda kaç oyun oynayacağınıza bağlı bir durum. Şimdi diyelim elimizde AC Odyssey, Witcher 3, RDR2, GTA V gibi oyunlar var. Şimdi bunların hepsini bir anda yükleyip oynamak pek mantıklı bir yol değil gibi. En azından ben öyle yapmıyorum. Önce AC yükleyip bitiriyorum, sonra silip Witcher 3'e geçiyorum diyebilirim. Sırayla yani. Online oyunlar zaten çok yer kaplamıyor. 500 GB 2.5" SSD ve 500 GB NVME SSD yeterli olur böylece. Ama dediğim gibi bütün oyunlar aynı anda bilgisayarda yüklü olsun istiyorsanız 500 GB SSD yanına 1 TB HDD bile yetmez.

Reaksiyon puanı
48
Aynı anda kaç oyun oynayacağınıza bağlı bir durum. Şimdi diyelim elimizde AC Odyssey, Witcher 3, RDR2, GTA V gibi oyunlar var. Şimdi bunların hepsini bir anda yükleyip oynamak pek mantıklı bir yol değil gibi. En azından ben öyle yapmıyorum. Önce AC yükleyip bitiriyorum, sonra silip Witcher 3'e geçiyorum diyebilirim. Sırayla yani. Online oyunlar zaten çok yer kaplamıyor. 500 GB 2.5" SSD ve 500 GB NVME SSD yeterli olur böylece. Ama dediğim gibi bütün oyunlar aynı anda bilgisayarda yüklü olsun istiyorsanız 500 GB SSD yanına 1 TB HDD bile yetmez.
Ben uzun ömürlü olsun kaç yıl kullanacağız çünkü o yüzden hdd de ekleyim diyorum ama dediğinizde mantıklı 500 GB bi ssd alsak oyunları bitirip sileriz yenisini yükleriz o şekilde de mantıklı

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
HDD hem yavaş hem de ses üretiyor mümkün mertebe SSD ile yolunuza devam edin. 500Gb SSD alıp ileride yanına 500 GB ya da 1TB ikinci SSD eklenebilir. Ya da direkt 1 TB SSD ile sistem toplanabilir.
Sistem toplarken ilk önce Crucial BX500 480 GB SSD aldım. Daha sonra ekleme yapıp Seagate Firecuda 510 NVMe SSD aldım.