Soru SSD Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Merhabalar ben normal ssd kullanıyorum şuanlık m2 ssd geçmek istiyorum sizce çok fark yaratır mı ? performans olarak

ve önerileriniz ne olabilir samsung 970 evo plus mı yoksa kingston 2000 2500 mü cok kararsız kaldım fiyat performans tercihimdir ama ssd den geçtiğime değecek bir şey olsun istiyorum

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Yapacağın iş özellikle üst düzey şeyler ise farkı hissedersin yoksa almaya değmez. Ama illa alacaksan da ve işin üst düzey ise SAMSUNG al, başın ağrımaz.

Mansion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Yapacağın iş özellikle üst düzey şeyler ise farkı hissedersin yoksa almaya değmez. Ama illa alacaksan da ve işin üst düzey ise SAMSUNG al, başın ağrımaz.
Ciddi olamazsın. Samsung al başın ağrımaz markaya göre SSD mi önerilir dostum? 980 gibi kötü diyebileceğim bir SSD de var onun arasında. Evet SSD amirali Samsung ama her modeli iyi olacak diye bir kural yok.

Konuya gelirsek:

Hayır, fark olmayacak kadar az düzeyde performans farkı olacaktır. Bütçe verin size önereyim.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ciddi olamazsın. Samsung al başın ağrımaz markaya göre SSD mi önerilir dostum? 980 gibi kötü diyebileceğim bir SSD de var onun arasında. Evet SSD amirali Samsung ama her modeli iyi olacak diye bir kural yok.

Konuya gelirsek:

Hayır, fark olmayacak kadar az düzeyde performans farkı olacaktır. Bütçe verin size önereyim.
Yapacağı işe göre en gelişmiş, sağalm ve garantisi en değerli ssdler SAMSUNG markasındadır.

Mansion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Yapacağı işe göre en gelişmiş, sağalm ve garantisi en değerli ssdler SAMSUNG markasındadır.
SSD hakkında neler biliyorsun? Bu yorumun ile SSD ve HDD gibi depolama ürünleri hakkında hiç bir bilgim yok tarzında konuşuyorsun.

İsterse bir marka en iyi SSD'leri üretsin hatta tüm modelleri iyi üretsin ama marka önermek nedir? Bu nasıl bir iş böyle.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
SSD hakkında neler biliyorsun? Bu yorumun ile SSD ve HDD gibi depolama ürünleri hakkında hiç bir bilgim yok tarzında konuşuyorsun.

İsterse bir marka en iyi SSD'leri üretsin hatta tüm modelleri iyi üretsin ama marka önermek nedir? Bu nasıl bir iş böyle.
Bu sadece markasının arkasında duran ve müşteri memnuniyeti açısından son derece muazzam başarılar kazanan bir markayı önermekten başka bi şey değildi. Peki ya sen, ne biliyorsan yaz, neden atışmayı tercih ediyorsun? Yoksa zeytinyağlı yemekleri mi seviyorsun :)

Mansion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu sadece markasının arkasında duran ve müşteri memnuniyeti açısından son derece muazzam başarılar kazanan bir markayı önermekten başka bi şey değildi. Peki ya sen, ne biliyorsan yaz, neden atışmayı tercih ediyorsun? Yoksa zeytinyağlı yemekleri mi seviyorsun :)
Benim atışma gibi bir amacım yok. Sadece yorumların çok yanlış anlamlar ifade ediyor çok çok yanlış. Ben sadece en doğru öneriyi yapmak istiyorum. Senin yorumuna göre 980, PM991, MZ-ALQ2560 iyi bir SSD. Benim ne kadar SSD bildiğimi yorumlarım ile göreceksin. Ben SSD konusunda bile eksiklik hissederken ve bilgi öğrendikçe kendimi cahil sanıp senin bu denli bir yorum yapman...

Ha 980 evet tartışılır yıl olmuş 2022 SLC Cache eksiği ve DRAMless olması bir dezavantaj olsa da HBM sayesinde iyi işler çıkartabilmesi de olsa da fiyatını hak etmeyecek bir SSD.

Bu SSD'ye 1400 para vermek yerine gidip 200TL fazlaya P5 varken.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Kavga şeklinde değil de birbirinize sakince öneri sunarak tartışmanızı rica edeceğim. Konuda özellik bile belirtmeden markaya kesin olarak en iyisi demek saçma olabilir lakin bunu düzgünce yazıp, kendi fikrinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Her üyenin kendi düşüncesini belirtme hakkı var.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Samsung evo pluslar güzeldir ama 980 biraz sıkıntılıydı bütçe ölçüsünde bakmak en uygunu olacaktır.

Son mesajlar