Yardım SSD Kullanım Ömrü Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Mertdrmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese Merhaba arkadaşlar. Daha alalı 2,3 sene oldu fakat son zamanlarda ssd'im sorun çıkarmaya, sanki içinde windows yokmuş gibi açılışlarda hata vermeye başladı. İlk başlarda bu sorunu kablolarını çıkarıp takmak ya da değiştirmek ile aşabiliyordum fakat bu sefer aynısı olmadı ve tamamen içinde windows yokmuş gibi davranmaya başladı birdenbire. İçinde windows da sorun olduğunu düşünüp format atmak istedim fakat bu seferde 'Bir G/Ç Aygıt hatası nedeniyle istek yürütülmedi' hatası almaya başladım. Ne yaparsam yapayım bir türlü olmadı. Bios üzerinden ssd gözüküyor olsa da windows üzerinden gözükmüyor ve ssdnin ismini bile değişmek istesem format atmak ya da diski bölmek dahi istesem aynı hata mesajıyla karşılaştım. En son bir Program aracılığıyla Sabit disklerimin sağlıklarını kontrol ettiğim zaman bu görüntü ile karşılaştım. Daha alalı garanti süresinin bile zor geçtiği ssd ile işlenen veri, geçen süre ve sağlığının 0 a inmesi beni çok şaşırttı. Size bunun nedeni nedir? yazılımsam bir hata mı? ya da bu kadar çok veri yazması ve kullanılması normal mi? Neler olmuş olabilir?

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    84.2 KB · Görüntüleme: 72

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,977

Buyurun bir de şu videoda ki gibi test edin.

PC'yi power tuşundan mı kapatıyordunuz?

Mertdrmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Hayır, O şekilde neredeyse hiç kapatmadım. Usulüne göre kapatıyorum Her zaman.
Mesaj otomatik birleştirildi:

LI-LEVEL'ın 240gblık modelini kullanıyorum fakat onun sitesinde böyle bir panel bulamadım.

Son düzenleme: