SSD - HDD Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

TR_Umit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, Asus notebookuma ssd güncellemesi yapmak istedim ve bir ssd satın aldım. SSD'yi hdd yerine hddyi de bir caddy kızak alarak dvd rom bölümüne taktım. Ancak ne biosta gözüküyordu ne başka bir yerde. Aygıt yöneticinden depolamaya bastığımda hddyi görüyordu. Disk yönetimine girdiğimde hdd 1 tb olmasına rağmen 2048 gb yazıyor ve korumalı diyordu. Harf felan atayamıyordum. Sağ tıkladımda yanlızca dinamik diske dönüştür seçeneği var. Dönüştürsem hdd yi görür mü? Deneme amaçlı hddyi eski yerine ssdyide caddye taktım ama yine aynı. Bu sefer disk yönetiminde hiç gözükmüyordu. Caddy bozuk gelmiş olma ihtimaline karşı yeni bir tane daha aldım ama sorunum devam ediyor. Yardımcı olur musunuz çok acil

emre22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
büyük ihtimalle notebooktan kaynaklanıyo. bende de lenovo g510 var caddy takınca pc sapıtıyo laptop güç yetiremiyo tahminimce. ben de mecburen ssd ana porta takıp hddyi de usbden kullanıyorum.

TR_Umit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pcden kaynakaldığını düşünmüyorum çünkü internette çoğu aynı notebook için videolar izledim sıkıntı çıkamadı hiç

emre22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
benim laptop da öyle. aynı modelde pek çok kişi caddy takıyo kullanıyo ama ne hikmetse benim laptopta olmadı. bir türlü çözemed,m

TR_Umit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windowstan kaynaklanan bir problem olduğunu düşünüyorum çünkü caddydeki hdd çalışıyor sesi geliyor