Ssd Disk Tavsiyesi [ Alındı ]

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Arkadaşlar birazdan almaya gidiyorum laptopa takma işide salıyı bulur herhalde çünkü pc Amasyada ben başkentde inşallah bitmemiştir dua edin :D

---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

Diski aldım arkadaşlar corsair 60 Gb 270 mb yazma 240 mb okuma 247 lira verdim bakalım verdiğim paraya değecekmi :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Hayırlı olsun. Fazla yormadan iyi günlerde kullan. :D

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Takta öyle gel spy, bakalım bilgisayarın açılış kapanışını bir videoya çek görelim, ne kadar etkiyor. :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Darısı başıma, darısı başıma, darısı başıma.....

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Takta öyle gel spy, bakalım bilgisayarın açılış kapanışını bir videoya çek görelim, ne kadar etkiyor. :)
Teşekkürler arkadaşlar darısı sizlerin başına şuan takamam key laptop amasyada en erken pazartesi takabilirim video'da çekerim merak etme hatta ürünün özelliklerini kıza sundururum hız testinide ben yaparım şimdi bide buna windows 7 indirmek şart oldu :)

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Cepten giriyorum murat :)

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Hayırlı olsun güle güle yazdır. :D

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar birazdan almaya gidiyorum laptopa takma işide salıyı bulur herhalde çünkü pc Amasyada ben başkentde inşallah bitmemiştir dua edin :D

---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

Diski aldım arkadaşlar corsair 60 Gb 270 mb yazma 240 mb okuma 247 lira verdim bakalım verdiğim paraya değecekmi :)
Bayram harçlıklarınla mı aldın? :mrgreen:

S i m y a c ı

Asistan
Reaksiyon puanı
2
SSD kullandıktan sonra sakın HDD li dizüstü kullanma kafayı yediriyor insana o HDD nin "cırt, cırt" veri yazma sesi :)

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4
benim için Cities 12'yi Full detayda oyna :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
http://www.teknobiyotik.com/depolama/ssd/team-xtreem-s2-60gb-550-500mb-sn-sandforce-kontrolculu-2-5-sata3-ssd.html

Ş
unu almayı neden düşünmediniz ? Yinede güzel ürün hayırlı olsun. İşlem hızındaki fark sizi masaüstü performansında bile mutlu eder. Güle güle kullanın.

Sata 3 'ü desteklemiyor benim laptop kardeş ayrıca teşekkür ederim engerex bayram harçlığı değil babadan daha önce alınan yüklü harçlık diyelim :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Sata 3 'ü desteklemiyor benim laptop kardeş ayrıca teşekkür ederim engerex bayram harçlığı değil babadan daha önce alınan yüklü harçlık diyelim :)
sen almışsın ama ben gelecekte alacaklar için yazmış olayım, sata 3 diskeri sata 2 sistemlerde yine sata 2 hızında kullanabilirsiniz.

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Sa

Bende ssd kullanıcısıyım ocz team ve corsair kullanan birisiyim... SSD alacaksan eğer en önemli olan nokta kontrolcüsünün olup olmamasıdır, kontrolcüsü olan bir ssd alman daha iyi olur daha hızlı ve uzun ömürlü olur. Bir ikinci noktası tabiki okuma/yazma hızıdır. Sonra gelen önemli nokta ise iopstur... İntel alacaksan anakartının intel olması büyük avantaj sağlayacaktır. İntel anakartın yoksa sana team ssd kontrolcüsü olanı almanı öneririm. OCZ Ve corsair sıcaklıga karşı dayanaklı değiller 2 ssd bu yüzden bozuldu. kıngston desen hiç bulaşma derim...

Sonuc: Team ssd kontrolcüsü olanı almanı tavsiye ederim...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
3' de başka bahara alırım artık.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
sen almışsın ama ben gelecekte alacaklar için yazmış olayım, sata 3 diskeri sata 2 sistemlerde yine sata 2 hızında kullanabilirsiniz.
Evet SATA3 diskler SATA2 uyumlu. SATA2 disklerde SATA1 uyumlu ancak takıldığım bir nokta var. Onlarca SATA3 disk arasından (sadece bir tanesi hariç) SATA2 ve SATA1 desteği olanı göremedim. Üreticilerin sitesine baktım onlarda aynı. Bu konuda bilgin var mı?

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Evet SATA3 diskler SATA2 uyumlu. SATA2 disklerde SATA1 uyumlu ancak takıldığım bir nokta var. Onlarca SATA3 disk arasından (sadece bir tanesi hariç) SATA2 ve SATA1 desteği olanı göremedim. Üreticilerin sitesine baktım onlarda aynı. Bu konuda bilgin var mı?

Malesef bende senin gibiyim bu konu hakkında :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Teşekkürler arkadaşlar darısı sizlerin başına şuan takamam key laptop amasyada en erken pazartesi takabilirim video'da çekerim merak etme hatta ürünün özelliklerini kıza sundururum hız testinide ben yaparım şimdi bide buna windows 7 indirmek şart oldu :)

Windows 7'siz SSD düşünülemez. SSD'den en iyi performansı almak için Windows 7 kullanılmalı. TRIM gibi destekler Windows 7'de destekleniyor. TRIM yoksa eğer diskin performansı 6 ay sonra mekanik disklerin bile altına düşebilir.

TRIM nedir?
Sabit disklerde bir dosya silindiğinde dosya tamamen silinmez. Sadece kayır bilgisi silinir. Eski dosya ise üzerine yeni veriler yazılana kadar kalır. Disk yeni dosyayı yazarken eski kalıntılara bakmadan direk yazar.
SSD disklerde verilerin yazılabilmesi için yazılacak kısım önce kontrol edilir. Silinmiş dosyalara ait eski veriler var ise önce bunları silesi ve sonra üzerine yazması gerekir.
TRIM desteği sayesinde diskin boş olduğu zamanlarda işetim sistemi diskteki silinmiş dosya kalıntılarını temizleyerek daima yazmaya hazır hale getirir.
TRIM desteği hem SSD disk hemde işletim sistemi destekliyorsa vardır.

ve buna benzer teknolojiler Windows 7 sayesinde destekleniyor. Linux cephesinde bir bilgim yok.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Windows 7 yada 8 kurcam zaten :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
yok maalesef. :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bide baya hafif arkadaşlar 60 -70 gram ancadır :)

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Ürün incelemesini bekliyoruz [MENTION=47620]spybot[/MENTION] :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
224 lira olmuş zazardayım :D

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Sa

Bende ssd kullanıcısıyım ocz team ve corsair kullanan birisiyim... SSD alacaksan eğer en önemli olan nokta kontrolcüsünün olup olmamasıdır, kontrolcüsü olan bir ssd alman daha iyi olur daha hızlı ve uzun ömürlü olur. Bir ikinci noktası tabiki okuma/yazma hızıdır. Sonra gelen önemli nokta ise iopstur... İntel alacaksan anakartının intel olması büyük avantaj sağlayacaktır. İntel anakartın yoksa sana team ssd kontrolcüsü olanı almanı öneririm. OCZ Ve corsair sıcaklıga karşı dayanaklı değiller 2 ssd bu yüzden bozuldu. kıngston desen hiç bulaşma derim...

Sonuc: Team ssd kontrolcüsü olanı almanı tavsiye ederim...

Team dahil firmaların tamamına yakını başka firmaların ürettiği kontrolcüleri kullanır.
Genel kanı "Kontrolcünün SandForce olanı makbuldür."

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Benimkinde kontrolcu yok herhalde :)

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kesinlikle Sandforce kontrolcüsü şu anda en kralıdır...

---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

Hangi ürünü aldınız acaba link atabilirmisiniz incelemek istiyorum ve ssd yazma ve okuma hızını sakın test etmeyin aldığınız markanın önerdiği test programlarını kullanın aksi halde bozulmalar ve yavaşlama meydana gelir sanırım garanti dışı kalabiliyor

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
corsair 60 Gb NOva 270 mb Okuma 240 mb Yazma vatan computer cepten girdiğim için link veremiyorum malesef :)