ssd deki bilgileri kurtarma ?

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Potatoes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
bilgisayarimin ekrani gelmiyor ssd de bilgilerim var nasil kurtarabilirim
yada bilgisayarin uzerine yeniden bir isletim sistemi kuracağım kurarsam ssd deki bilgiler gider mi ?

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Üzerine sistem kurarsanız Windows.old klasörüne gider. Sistemi açarken BIOS Post ekranını görüyor musunuz?

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Başlangıç onarma geliyor mu? Gelmiyorsa direkt sistem kurun eski veriler Windows.old klasörüne gider oradan gerekenleri alıp klasörü silersiniz.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
bir sey daha sormak istiyorum ben bundan once ubuntu(linux) kullaniyordum sikinti olur mu ?
Linux üzerine doğrudan windows kuramazsınız, diski sıfırlamanız gerekecek. İsterseniz bölüm oluşturup Windows'u farklı bir bölüme kurun sistemi kurduktan sonra Linux'un kurulu olduğu bölüme girip dosyalarınızı yedekleyin sonra temiz format atarsınız. Bildiğim kadarıyla Win10 1903 sürümünden itibaren Linux kurulu olan bölüme erişim yapılamıyordu eğer hâlâ yapılamıyorsa bunun için ek yazılımlar mevcut.

gen2

Asistan
Reaksiyon puanı
136
Linux üzerine doğrudan windows kuramazsınız, diski sıfırlamanız gerekecek. İsterseniz bölüm oluşturup Windows'u farklı bir bölüme kurun sistemi kurduktan sonra Linux'un kurulu olduğu bölüme girip dosyalarınızı yedekleyin sonra temiz format atarsınız. Bildiğim kadarıyla Win10 1903 sürümünden itibaren Linux kurulu olan bölüme erişim yapılamıyordu eğer hâlâ yapılamıyorsa bunun için ek yazılımlar mevcut.
Windowsdan kolay kolay linuxun kurulu olduğu diskleri okuyabileceğini düşünmüyorum.

Ademdmrrrr

Asistan
Reaksiyon puanı
246
Hiren's Boot gibi modlu ISO'lar ile USB'den başlatıp, dosyaları çekip MBR'ı tekrar kurabilirsiniz.

Çözülmesinin dileği ile, iyi forumlar.

Mr.Potatoes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
knk peki uzerine windows yerine yine linux kursam olurmu

gen2

Asistan
Reaksiyon puanı
136
knk peki uzerine windows yerine yine linux kursam olurmu
Windows kurarsan harddiskteki bütün dosyalarında silinir zaten. Mecburen Linux kuracaksın. Ayrıca tavsiyem bir livedvd ile açıp dosyalarını kurtardıktan sonra ne istiyorsan onu kurman.

Mr.Potatoes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Windows kurarsan harddiskteki bütün dosyalarında silinir zaten. Mecburen Linux kuracaksın. Ayrıca tavsiyem bir livedvd ile açıp dosyalarını kurtardıktan sonra ne istiyorsan onu kurman.
tüm bilgilerimi işletim sistemini vs. ssd ye kurmuştum
bugun hardiskin 100 gb lik bir bölümüne windows 10 kurduk yeni bir bölüm açıp
ssd yi gösteriyor ama içindeki bilgilere ulaşamıyorm nasıl yapabilirim

gen2

Asistan
Reaksiyon puanı
136
tüm bilgilerimi işletim sistemini vs. ssd ye kurmuştum
bugun hardiskin 100 gb lik bir bölümüne windows 10 kurduk yeni bir bölüm açıp
ssd yi gösteriyor ama içindeki bilgilere ulaşamıyorm nasıl yapabilirim
Hoca dedik ama. Linux livedvd ile aç dosyalarını al işte çok basit.

Son mesajlar